Výhody registrácie u Flymeto
  1. Spolupracujeme s najlepšími partnermi v oblasti cestovania.
  2. Garancia najlacnejšieho nákupu.
  3. Hľadáme nové možnosti poznania prostredníctvom cestovania.
 1.5 miliónov hotelov do 10s
 Tvorte svoje itinerára
 Pohodlné hľadanie
 Predávajte vlastné zájazdy
 500 miliónov letov do 10s
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapest (BUD)

Kam

Male (MLE)

farebné stromy
Les dúhových eukalyptov
Dúhové eukalypty naozaj existujú. Medzi stromami neradil avantgardný výtvarníci, ani zúrivá paintballová bitka. Pestrofarebné stromy vytvorila sama Matka príroda. Bez photoshop. Pravé meno dúhového stromu znie eukalyptus olúpaný. V lúpanie je totiž celý ten vtip. Pri bližšom ohliadka zistíte, že divoko sfarbený kmeň je plastický, akoby záplatovaný a plný rozlične vystúpených vrstiev tenké kôry. Ako strom rastie, odlúpava sa z neho v dlhých pruhoch vyčerpaná tkanivo a odhaľuje kôru novú. Tá septembra jasne sviežou zelenou farbou.
Oct 03, 2018 4 min
Čtěte více

Dovolenka na Maledivách

Dovolenka na Maldivách

Kto by nepoznal úchvatné obrázky biele piesočnaté pláže, ktorú obklopujú vyrastené palmy a jej brehy obmýva priezračne azúrová, morská voda. Čo je na týchto obrázkoch, až snové a priláka pohľad každého z nás, tak to sú bungalovy nad morom. Ak existuje nejaký raj na zemi, sú ním nepochybne Maledivy, jedinečná ostrovná krajina, ktorá sa nachádza v Indickom oceáne.

Skladá sa z 1200 koralových ostrovčekov, jednotlivé ostrovy sú typické krásnymi piesočnými plážami a fascinujúcimi lagúnami. Maldivy sú domovom radu morských živočíchov. Naraziť tu môžete na rôzne druhy rýb, ale aj na morské korytnačky a mnoho ďalších vodných zvierat, a preto ponúkajú Maledivy najlepšie podmienky na potápanie. Podmorský život je tu naozaj výnimočne krásny a vo veľkej miere nedotknutý. Vďaka tomuto podmorskému kráľovstva boli Maledivy vyhlásené za jedno z najkrajších potápačských miest na svete. Ďalšie zážitky, ktoré budete mať, ako živé obrazy v spomienkach pri návrate z tejto snové dovolenky, budú dych berúce západy slnka, ktoré niekoľko desiatok minút maľujú na oblohe celou škálou farieb.

Flymeto - Dovolenka na Maledivách
Flymeto - Dovolenka na Maledivách

Maledivy a COVID

Všetci cestovatelia musia predložiť pri prílete potvrdenie o negatívnom výsledku PCR testu na COVID v angličtine, pričom cestujúci musia byť otestovaný v čase maximálne 96 hodín pred odletom na Maldivy. Výnimku z predloženia testu tvoria deti do jedného roka. Každý turista je povinný vyplniť na webovej stránke https://imuga.immigration.gov.mv zdravotnú kartu a nahrať do nej negatívny výsledok na PCR test.

Cesta na Maledivy

Cesta na Maledivy trvá zhruba 15 hodín aj s prestupmi. Odporúčame tento výhodný let v pomere ceny a času stráveného na ceste.

Ubytovanie na Maldivách

Ak uprednostňujete lacnejšie hotelového prostredia a všetko v dochádzkové vzdialenosti, tak Vám radi odporučíme hotel v centre mesta Male / Vista Beach Retreat

Ak si však idete na Maldivy užiť luxus, ktorý hotelové komplexy ponúkajú, tak odporúčame ocenený päťhviezdičkový rezort, ktorý sa môže pochváliť rozmanitým výberom ubytovanie pre hostí, ktoré siaha od záhradných deluxe izieb a pôvabných plážových chat, až po štýlové vodné vily / Sheraton Maldives Full Moon Resort & Spa with Free Transfers

Počasie na Maldivách

Maledivy sa vyznačujú slnečným tropickým podnebím. Dažde tu väčšinou prichádzajú v júni a júli, ale nie je potrebné sa strachovať, väčšinou ide o príjemný večerný dážď. Ideálny čas pre dovolenku na Maledivách je obdobie od novembra do apríla. Priemerné denné teploty sa na Maledivách pohybujú medzi 30 ° C až 32 ° C

Jedlo na Maldivách

Väčšina potravín sa na Maldivy dováža z Indie a Srí Lanky, preto nie je prekvapením, že je gastronómia na Maldivách inšpirovaná práve ich kulinárskym umom. Miestne jedlá sú často pikantné s výraznou chuťou kari a kokosového mlieka. Základom jedálnička sú predovšetkým ryby a morské plody. Najčastejšou prílohou býva ryža alebo placka Roshi (placka z múky a vody). Z ovocia si môžete vychutnať napr. Kokosový orech, ananás, mango, chlebovník, alebo mini banány.

Zaujímavosti na Maldivách

Malé Friday Mosque (Hukuru Miskiiy) - mešita, je jednou z najstarších a najviac zdobených mešít v meste Malé, bola pridaná do kultúrneho zoznamu svetového dedičstva UNESCO, ako jedinečný príklad architektúry morské kultúry.

National Museum - na tomto mieste sa nachádza vynikajúce zbierka historických artefaktov, ktoré slúžia k pochopeniu histórie ostrovov, môžete tu vidieť historické zbrane, rytiny aj najrôznejšie náboženské predmety.

Muleeaage & Medhu Ziyaarath - palác, ktorý bol postavený pre mladého sultána na začiatku 20. storočia, hoci bol zosadený, než sa mohol nasťahovať a následne bol po dobu 40 rokov používaný ako sídlo úradu vlády.Tagy

Kategórie