Výhody registrácie u Flymeto
 1. Hľadáme tie najlepšie kombinácie letov.
 2. Hľadáme nové možnosti poznania prostredníctvom cestovania.
 3. Silný zákaznícky servis.
 Hovoríme vaším jazykom
 1.5 miliónov hotelov do 10s
 Tvorte svoje itinerára
 Predávajte vlastné zájazdy
 500 miliónov letov do 10s
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapest (BUD)

Kam

San Jose (SJO)

Seychely
Exotické Seychely by ste mali poznať
Ázie · Južná Kórea
Sep 29, 2015 2 min
Čtěte více

Dovolenka na Kostarike

Ak si vyhľadáte Kostariku na internete, prvé informácie budú smerovať k jedinému - Príroda, zelená farba rastlín, ktorá je málokde na svete, a preto sa Kostarika veľmi často nazýva Najzelenšie krajiny planéty. Rozmanitosť farieb na tomto kontinente je naozaj obrovská. Prírodný raj obmývaný z jednej strany nekonečným Pacifikom a z druhej strany Karibským morom. Nezáleží na tom, či plánujete aktívnu dovolenku s krokomerom na ruky, alebo leňošenie na pláži. Kostarika má čo ponúknuť každému, kto sa rozhodne stráviť dovolenku, zrovna na tomto mieste. Skvostné a takmer osamelé pláže budú vyhovovať tým, ktorí sa chystajú leňošiť, chcú si užívať celodennú šum mora a lúče slnka na svojom tele. Ak patríte k tým, čo vyhľadávajú aktívne strávené dni, a ste v srdci dobrodruh, potom Vám odporúčame zjazd na rafte divokou riekou, surfovanie na obrích vlnách, potápanie, alebo výšľap horách.

Kostarika Vám ďalej ponúkne hustú daždivou džungli, kde budete mať možnosť vidieť kajmanmi, papagáje, opice a leňochy. Zmienku o tom, že je Kostarika krajinou Orchideí a je možné tu vidieť viac ako 100 druhov tejto nádherne voňajúce kvety, nesmieme zabudnúť.

Flymeto - Dovolenka na Kostarike
Flymeto - Dovolenka na Kostarike

Kostarika a COVID

 • Nie sú požadované PCR test, ani 14 denné karanténa
 • Vyplniť digitálny formulár PÁSE DE SALUD na adrese: https://salud.go.cr
 • Povinné cestovné poistenie u kostarickej spoločnosti Instituto Nacional de Seguros zahŕňajúci lekárskeho ošetrenia minimálne vo výške 20.000 USD a 2.000, - na nemocničné ubytovanie - pre prípad výskytu príznakov počas pobytu a nariadenej karantény.
TIP

Nie sú požadované PCR test, ani 14 denné karanténa

Cesta do Kostariky

Ubytovanie na Kostarike

Počasie na Kostarike

 • Hlavné sezónou v Kostarike sú mesiace od januára do apríla, kedy tu najmenej prší.
 • V mesiacoch október - december je tu naopak naplno obdobie dažďov.

Jedlo na Kostarike

Milovníci fazule a ryže si prídu na svoje. Kostarická kuchyňa nie je v tomto smere veľmi pestrá, ale za to určite zdravá. Je založená práve na týchto dvoch ingredienciách a ako príloha sprevádzajú takmer každý pokrm, nech si dávate mäso, rybu, alebo napríklad zemiaky :)

Na čo nezabudnem

 • krása národných parkov, vulkány a vodopády - odporúčame Rio Celeste, Monteverde Cloud Forest - krásny výlet pralesom až k vodopádom na rieke Rio Celeste. Celkom iste vás uchváti azúrovo modrá farba vody, ktorá kontrastuje s okolitou zeleňou.
 • exotické zvieratá
 • karibské pláže, ktoré dýchajú v rytme reggae - odporúčame zavítať na Cahuita, ľudoprázdne biele piesočné pláže, mangrovníky, tropický dažďový prales
 • legendárny káva
Flymeto - Dovolenka na Kostarike

Kostarická písečná plážTagy

Kategórie