Výhody registrácie u Flymeto
  1. Ponúkame viac ako 600 miliónov letových kombinácií.
  2. Vieme sa o vás počas cesty postarať.
  3. Hľadáme nové možnosti poznania prostredníctvom cestovania.
 Pohodlné hľadanie
 Tvorte svoje itinerára
 500 miliónov letov do 10s
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
 Hovoríme vaším jazykom
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapest (BUD)

Kam

(Európa)

Dobrodružný Nový Zéland

Nový Zéland je exotickým štátom pre dobrodružných cestovateľov a turistov. Krásna príroda, vysoké hory a nepoznané pralesy, od začiatku lákajú svojou dĺžkou a tajomnosťou. Turistické možnosti, ktoré nám môže toto miesto ponúknuť sú zaručene plné dobrodružstiev.

Je to ekonomicky veľmi vyspelý štát, za svoje meno ďakuje holandským moreplavcom. Severný a Južný ostrov tvorí územie nového Zélandu.

Najväčšie mesto, ktoré je uložené tiež na severnom ostrove, je Auckland. Objavuje sa pri krajoch oceánu na veľa vyhasnutých sopkách, ktoré sú nad krajinou a vydávajú prekrásne panorámy. Na dovolenke v meste určite nevynechajte prehliadku Vojnového múzea, o ktorom sa vie, že je jedno z najlepších a krásnych múzeí z celého Nového Zélandu, s ohľadom na názov i napriek tomu ukrýva mnoho iných expozícií ako vojenských. Urobte si návštevu aj do Aucklandskej galérie výtvarného umenia a Námorného múzea. Mesto ovláda Sky Tower, vyhliadková a televízna veža, ktorá vďaka svojim 328 metrom je najvyššia stavba južnej pologule. Asi hodinu a pol trvá cesta od Aucklandu východne na polostrov Coromandel, jeho členité a kúzelné pobrežie s veľkým počtom pláží s pieskom a vlneným vnútrozemím sa ponúka na preskúmanie.

Jedno z mnohých ďalších miest ostrova na severe môžete navštíviť ešte Rotorua, populárny tradičnými geotermálnej aktivitou a maorským stavbami alebo Napier, známy s veľkým počtom stavieb v štýle art deco, ktoré boli nádherne spravené a obnovené po ťažkom zemetrasení začiatkom 30. rokov 20. storočia. Naopak Hawke ’s Bay oblasť, ktorým je Napier súčasťou, je známa svojimi vinicami. Robia sa tu vína z hrozna, ktoré sú známe po celom svete. V strede ostrova sa nachádza Národný park Tongariro, rozkladajúci sa okolo horského masívu troch aktívnych sopiek, ktorý je tiež napísaný v zozname svetového dedičstva UNESCO. Zakúpte si a preskúmajte túto nádhernú oblasť.Tagy

Žiadne tagy

Kategórie