Výhody registrácie u Flymeto
  1. Sme solídne predajcovia leteniek, pôsobíme na trhu od roku 2016.
  2. Spolupracujeme s najlepšími partnermi v oblasti cestovania.
  3. Hľadáme tie najlepšie kombinácie letov.
 Tvorte svoje itinerára
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
 Predávajte vlastné zájazdy
 1.5 miliónov hotelov do 10s
 Hovoríme vaším jazykom
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapest (BUD)

Kam

Las Palmas (LPA)

Do mora aj v zime? S nami kamkoľvek!

Najsevernejší z Kanárskych ostrovov je Lanzarote, je obľúbeným cieľom turistov hlavne vďaka celoročne príjemným podnebím. Okrem pekných pláží a zaujímavej architektúry Lanzarote ponúka aj veľa možností na pešie výlety či cykloturistiku.

Ostrov Tenerife s 3715 m vysokou sopku Teide aj oveľa známejšia Gran Canaria s veľkými rekreačnými komplexmi lákajú ku skvelej dovolenke v týchto chladných mesiacoch. Lanzarote je však iné, vyniká nad všetky Kanárske ostrovy svojráznou krásou sopečnej krajiny hrajúca snáď všetkými temnými tónmi, vaše zraky zaujmú vulkanické kužele aj divoké pobrežné scenérie. Pre mnohých z vás to bude láska na prvý pohľad! Tie najkrajšie scenérie sa nachádzajú väčšinou na nie ľahko prístupných miestach.

Najkrajší, ale aj najnáročnejší peší výlet, možno skôr trek, vyžaduje lepšiu fyzickú kondíciu, unikátne scenérie vám však bohato vynahradia všetky príkoria trasy, chodník Camino de Guatifay nemá na ostrove obdobu.

Divokému a veternému severozápadnému pobrežiu Lanzarote dominujú až neuveriteľných 500 metrov vysoké Famarské útesy. Východisko treku je na ich južnom úpätí u prázdninové osady Famara.

Pomerne úzky chodník je miestami narušený prírodnými vplyvmi, cestu vám spríjemní šum a vôňa oceánu pod vami.

Pobrežný chodník lemujúci okraj Národného parku Timanfaya, je vzdialený asi 20 km juhozápadne od Famara. Zamierte tiež do centra parku na organizovanú prehliadku, alebo na Ruta del Litoral čiže Pobrežný chodník, kde budete mať viac súkromia.

Približne 11 km dlhá trasa pozdĺž západného pobrežia vedie nekonečnými lávovými poliami. Krajina je krásna, okolo vás budú len obrovské plochy kríčkovej lávy a z druhej strany rozdivočený oceán.

Na východiskové miesto pri pláži Madera sa dostanete po neznačkovanej cestičke z dediny Tinajo. Absolvovanie chodníkov jedným smerom až k opustenej pláži Playa del Paso vyžaduje necelé tri hodiny pochodu, odtiaľ možno asi za ďalšiu hodinu dôjsť až do osady El Golfo. Nezabudnite na kvalitný opaľovací krém aj kvalitnú obuv!

To je len štipka toho, čo tu môžete prežiť, na tomto krásnom ostrove nájdete mnohé ďalšie pešie túry, ktoré vás zavedú do nevídaných končín, kde vás bude prechádzať zrak z úchvatnej nádhery tejto krajiny.

zakúpte už teraz a užite si dovolenku v teple. Ušetrite veľa peňazí a zarezervujte letenky ešte dnes!

Populárne kombinácie letovSúvisiace články

Tagy

Kategórie