Výhody registrácie u Flymeto
  1. Ponúkame viac ako 600 miliónov letových kombinácií.
  2. Hľadáme tie najlepšie kombinácie letov.
  3. Vieme sa o vás počas cesty postarať.
 1.5 miliónov hotelov do 10s
 Hovoríme vaším jazykom
 Predávajte vlastné zájazdy
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
 500 miliónov letov do 10s
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapešť (BUD)

Kam

(Európa)

Do Drumheller za dinosaurami

Veľhory, jazerá, lesy, púšť - to je bohatstvo divokej Kanady, v mestečku Drumheller, sem sa vydajte za zaujímavou krajinou a do múzea venovaného paleontológii, najmä dinosaurom.

Všadeprítomné repliky dinosaurov znamenajú, že ste práve vošli do múzea Royal Tyrell. Hneď v prvej sále vám ponúknu expozíciu zachovalých dinosaurích kostí, v ďalšej vás potom čaká obria kostra tyranosaura rexa.

Zvyšok múzea je rozdelené do niekoľkých častí podľa jednotlivých období praveku. Zistíte, ako vyzeral život od prvohôr až po príchod človeka a dobu ľadovú. Prezrite si aj trilobity a ďalšie podmorské živočíchy od tých prvých najjednoduchších až po tie zložitejšie.

V hlavnej sále sa vám bude tajiť dych nad miestnosťou plnej väčšich aj menších dinosaurích kostier. V časti múzea venovanej dobe ľadovej na vlastné oči uvidíte obrovskú kostru mamuta alebo šabľozubého tigra.

Čas strávený v tomto múzeu rozhodne stojí za to! Pridajte sa ku zvedavým návštevníkom aj vy!

Ďalšou atrakciou v Drumheller a jeho okolie je pieskovcová krajina. V kopcoch je vidieť vrstvenie krajiny, ktoré vytvára zaujímavé pruhy. Najzaujímavejšou atrakciou sú potom tzv. “Hoodoos”, jedná sa o 5-7 metrov vysoké stĺpy, ktorých vrchol zakrýva plochý kameň. Tu sa razom ocitnete ako v úplne inom svete.

Dominantou mesta Drumheller je 26 m vysoký pútač v napodobenine dinosaura, na ktorú si môžete za mierny poplatok vyliezť a pokochať sa impozantným výhľadom na mesto a zaujímavú okolitú krajinu Badlands (výraz pre krajinu s veľmi suchou pôdou).

Leťte do Calgary v najbližšom možnom termíne za skvelé ceny, cestujte s deťmi a ušetrite za letenky, pripravte svojej rodine atraktívnu dovolenku v Kanade!

Pozrite sa tiež k jazeru Garibaldi, o ktorom sme písali v článku “Putovanie po jazerách I.” a spoznajte nevídané!Tagy

Žiadne tagy

Kategórie