Vážení cestujúci, ako sa pripraviť na cestovanie? Uvádzame pár bodov, ktoré Vám pomôžu zvládnuť cestovanie, medzinárodný let, dovolenku, či služobnú cestu bezpečnejšie. Vzhľadom k meniacim sa podmienkam odporúčame cestujúcim, aby pred cestou kontaktovali Informačné centrum pre cesty do zahraničia, tel. 22 41 83 200. Linka je k dispozícii v dňoch od pondelka do piatku, od 8 do 16h.

Očkovanie proti COVID-19, EÚ certifikát

Od 1. júla platí v Európskej únii COVID certifikát. Držitelia covidového certifikátu majú až na výnimky garantovanú cestu cez hranice bez akýchkoľvek dodatočných obmedzení. Konkrétne informácie nájdete nižšie v texte príslušného štátu. S ohľadom na stúpajúci počet nakazených v časti únia však nie je vylúčené, že niektoré štáty v budúcnosti môžu požadovať aj po majiteľoch takzvaných covidových pasov napríklad dodatočný test či karanténu.

COVID-19 non-EU

Aktuálne cestovné semafor pre celý svet a ďalšie odporúčania pre turizmus zverejňuje americká organizácie CDC.gov: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/map-and-travel-notices.html

Mám kúpenú letenku. čo teraz

V prípade, že máte kúpenú letenku, odporúčame sledovať informácie dopravcu na webu spoločnosti. Letenku je väčšinou možné stornovať alebo zmeniť termín. Pravidlá pre tieto zmeny sa ale riadi pravidlami leteckej spoločnosti.

Každý dopravca má svoje vlastné postupy. V prípade refundácie Vášho letu je potreba nás vždy kontaktovať. Oznámime Vám podmienky a dohodneme vrátenie peňazí.

Pokiaľ je Váš rokov neskôr ako v nasledujúcom týždni, odporúčame sa stornovaním počkať. Letecké spoločnosti lety rušia postupne, preto na Vašom letu ešte môže dôjsť k zmene.

Upozorňujeme, že všetky refundácie musia byť vykonané našimi agentmi. V prípade, že dostanete akékoľvek upovedomenie o sume, ktorá Vám má byť vrátená, je nutné nám ho zaslať, aby sme aj my mohli tieto peniaze poslať na Váš bankový účet.

Informácie dopravcov

Emirates

Nie je možná plná finančnej kompenzácie. Spoločnosť nastavila program “KEEP YOUR TICKET “, kedy letenku je možné zrušiť a využiť ju na ten istý let v iný termín. Platnosť tohto programu je jeden rok. Ak pre Vás toto riešenie nie je vyhovujúce, refundácia podlieha štandardným podmienkam letenky.

Qatar Airways

Nie je možná plná finančné komenzace. Dopravca ponúka možnosť voucherov v hodnote zakúpené letenky. Na základe tohto voucheru je možnosť zakúpiť akúkoľvek letenku od spoločnosti Qatar v rovnakej alebo vyššej hodnote.

Turecké aerolinky

Riešenie vždy individuálne, kontaktujte nás.

Iberia

Refundácia možná prostredníctvom voucheru.

Pri ostatných spoločností nie je postup jednotný.

Odporúčania na cesty

V dopravných prostriedkoch chráňte seba a ostatných cestujúcich. Dbajte na dostatočnú hygienu rúk a chráňte si ústa rúškom alebo respirátorom. Minimalizujte kontakt s ľuďmi a pokiaľ je to možné, dodržujte bezpečné vzdialenosti.

  1. Noste masku zakrývajúce nos a ústa, aby ste pomohli chrániť seba aj ostatných.
  2. Držte sa 1.5 metra od ostatných, ktorí s vami nežijú.
  3. Vyhnite sa davom.
  4. Vyvarujte sa zle vetraných vnútorných priestorov.
  5. Umývajte si ruky často mydlom a vodou. Ak mydlo a voda nie sú k dispozícii, použite dezinfekčný prostriedok na ruky.

Odkazy na weby

Viac podrobnejších informácií nájdete na týchto stránkach:

Za spoločnosť WEB SHOP FLY Vám prajeme hlavne pevné zdravie v týchto ťažkých dňoch a veríme, že situáciu spoločne ohľaduplne zvládneme!