Výhody registrácie u Flymeto
  1. Ponúkame viac ako 600 miliónov letových kombinácií.
  2. Hľadáme tie najlepšie kombinácie letov.
  3. Generátor najlacnejších leteniek.
 Tvorte svoje itinerára
 Pohodlné hľadanie
 Hovoríme vaším jazykom
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
 Predávajte vlastné zájazdy
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapest (BUD)

Kam

(Európa)

Costa Daurada ponúka pláže aj pamiatky

Milujete more, ale nechce sa vám každý deň váľať na pláži? Radi by ste spoznali zaujímavé miesta? Potom sa vyberte na dovolenku na španielske pobrežie Costa Daurada, ktoré leží v južnej časti Katalánska. Nájdete tu rímsku a stredovekú Tarragona, ktorá leží priamo pri mori a rad pamätihodností, ktoré sa nachádzajú vo vnútrozemí. Prekvapí vás úchvatná krajina s veľmi rýchlo sa meniacim razom, kedy zbadáte zaujímavú planinu, ktorá sa mení na kopec a listnaté lesy.

Z pamiatok tu môžete navštíviť románsky kostol sv. Michala. Páčiť sa vám bude centrum mestečka, ktoré tvorí námestie Major, ktoré je obklopené gotickými palácmi. Pár krokov od námestia stojí gotický kostol Panny Márie. 50 km od pobrežia stojí kláštor založený r. 1153, ktorý sa týči v predhorí Serra de Prades.

Dedinka Siurana de Prades má 21 stálych obyvateľov. Ide o veľmi obľúbené miesto medzi horolezcami. Siurana a pohorie Serra de Montsant so svojimi kolmými a mierne previsnutými stenami sú úplným rajom pre lezcov. Najznámejšou osobou tohto odboru je Toni Arbones, pán lezec, ako sa o ňom pochvalne zmieňujú mnohí českí lezci, ktorý tu prevádzkuje okrem iného aj kemp.

Od mora je to iba 10 km do Reus, kde sa narodil architekt Antoni Gaudí, ktorého veľmi originálne projekty sú slávne nielen v Barcelone. Samotný Reus ponúka viac ako šesťdesiat secesných stavieb. Pre návštevu vnútrozemia je rozhodne výhodné si požičať automobil. Do Reus jazdí miestna autobusová linka.

Všetky letoviska na Costa Daurada majú vlastné informačné centrá, kde vám poskytnú rôzne prospekty, mapky i plániky. Dočítate sa tu nielen o kultúrnych pamiatkach, ale aj kedy sa usporadúva nejaké kultúrne podujatie. Z Prahy sa tu dostanete letecky. Letenky kúpite za výhodné ceny. Do letovísk jazdia z letiska priame autobusy.Tagy

Žiadne tagy

Kategórie