Výhody registrácie u Flymeto
  1. Silný zákaznícky servis.
  2. Sme solídne predajcovia leteniek, pôsobíme na trhu od roku 2016.
  3. Hľadáme tie najlepšie kombinácie letov.
 Hovoríme vaším jazykom
 Predávajte vlastné zájazdy
 500 miliónov letov do 10s
 Tvorte svoje itinerára
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapest (BUD)

Kam

(Európa)

Čo tak navštíviť divadelné predstavenie v Peru?

Najdlhšie trvalo osídleným mestom v celej Južnej Amerike je mesto Cuzco ležiace vo výške 3400 m n.m. a rozhodne má čo ponúknuť každému turistovi. Prehliadku námestia Plaza de Armas nesmiete vynechať rovnako ako miestne katedrály, najvýznamnejšie chrámy a kláštor Qoricancha.

Práve katedrála La Catedral z r. 1550 stojaca na námestí Plaza de Armas vás naozaj uchváti, nahliadnite tu predovšetkým počas rannej omše, kedy sa celú katedrálou rozľahne nádherný mužský spev, mimo to tu zazriete zdobený hlavný oltár aj najstarší obraz v Cuzcu, a tiež veľmi známy obraz “Posledná večera”. Ďalšou zaujímavosťou je ľavá zvonica nesúca najväčší zvon v celom Peru.

Možno sa vám tiež pošťastí uvidieť nejakú slávnosť, ktorá sa koná práve na tomto námestí Plaza de Armas. Či už miestne oslavujú akúkoľvek udalosť, väčšinou býva spojená s tancami v tradičných krojoch aj so živou hudbou.

Ak sa vám ich tanec zapáči, navštívte divadlo Centro Qosco de Arte Nativo, ktoré pravidelne od 19 hodín uvádza prehliadku miestnych tancov v tradičných kostýmoch s dobovou hudbou.

V blízkosti železničnej stanice narazíte na obrovský trh San Pedro (Mercado Central), kde môžete nakúpiť všetko, na čo si spomeniete od oblečenia, mäsa až po domáce potreby. Na predaj je tu tiež ovocie, o ktorom ste možno ešte nikdy nepočuli. Môžete tak ochutnať napríklad cherimoya či ďalšie exotické ovocie.

Zamierte aj do štvrti zvanej San Blas, vojdite do postranných uličiek, ktoré vás zavedú až hore nad mesto, a kochajte sa krásnym panoramatickým výhľadom.

Chystáte sa do Peru? Letenky lacno zoženiete u nás za pár korún, ušetrite s nami a rezervujte si letenky s dostatočným predstihom ešte dnes!Tagy

Žiadne tagy

Kategórie