Výhody registrácie u Flymeto
  1. Vieme sa o vás počas cesty postarať.
  2. Hľadáme nové možnosti poznania prostredníctvom cestovania.
  3. Ponúkame viac ako 600 miliónov letových kombinácií.
 Hovoríme vaším jazykom
 Pohodlné hľadanie
 1.5 miliónov hotelov do 10s
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
 Predávajte vlastné zájazdy
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapest (BUD)

Kam

(Európa)

Chorvátsko nemusíte navštevovať len v lete

Medzi prvé hojne navštevované turistické miesta patria od polovice 19. storočia Opatija, ktorá bola v roku 1890 jedným z najvýznamnejších európskych kúpeľných stredísk. V súčasnej dobe turisti navštevujú predovšetkým členité pobrežie Jadranského mora s mnohými ostrovmi a historickými mestami, ako Dubrovník Split, Zadar, Trogir, Šibenik alebo Rijeka. Orebič je malebné prístavné mestečko ležiace na tzv. Kapitánskej riviére v juhozápadnej časti 65 km dlhého polostrova Pelješac. Z vnútrozemia je najnavštevovanejší národný park Plitvické jazerá, zapísaný medzi pamiatky svetového dedičstva UNESCO a hlavné mesto Záhreb. V krajine je 8 národných parkov a 7 pamiatok svetového dedičstva.

Kvarner

Tento rôznorodý región vás po iba niekoľkých krokoch povznesie k oblakom. Vaša dovolenka snov začína na Kvarneri, populárna destinácia s tradíciou dlhou 150 rokov. Navštívte slnečné ostrovy a zavítajte do Opatije s jej zelenými parkami a dlhou pobrežnou promenádou.

Scenéria sa úplne mení, keď sa ocitnete v lesnatej a hornatej oblasti Gorski kotar. Tieto “pľúca Chorvátska” sú domovom orlov, vlkov a medveďov. Vyznačujú sa blahotvorně čerstvým vzduchom, ktorý prospieva alpinistom a cyklistom zo všetkých kútov sveta. Pridajte sa k nim!

Stredná Chorvátsko

Vnútrozemské Chorvátsko je oázou pokoja, kde mierne kopce skrývajú staré lesy, vinohrady a rieky Sávu, dravo a Muru, ktoré poskytujú osvieženie v letných horúčavách.

Tento región, ktorý sa rozkladá na sever a severozápad od chorvátskeho hlavného mesta, skrýva rad stredovekých miest, ako sú Koprivnica alebo Varaždin, vidiecke zámky napríklad Trakošćan, a kúpele s termálnou vodou, ktoré sú ideálnou destináciou, keď potrebuje obnoviť energiu a životný elán.

Slavónia

Slavónia je oblasť legiend, ktorej mýty a tajomstvo sa hrdo prenášajú z generácie na generáciu. Slavónci kŕčovito udržujú svoje tradície, ako sú dožinky, ľudové kroje a populárna miestna hudba.

Zároveň sú pohostinnými hostiteľmi, ktorí sú vždy ochotní sa priateliť nad pohárikom jedného z početných kvalitných vín zrodených z miestnej úrodnej pôdy a pri súste niektorej z lokálnych pálivých špecialít, ako sú guláš “čobanac” alebo rybí paprikáš.

Nezabudnite si zakúpiť.Tagy

Žiadne tagy

Kategórie