Výhody registrácie u Flymeto
  1. Silný zákaznícky servis.
  2. Vieme sa o vás počas cesty postarať.
  3. Hľadáme nové možnosti poznania prostredníctvom cestovania.
 500 miliónov letov do 10s
 Predávajte vlastné zájazdy
 1.5 miliónov hotelov do 10s
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
 Pohodlné hľadanie
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapešť (BUD)

Kam

Dubrovnik (DBV)

Veľká cena Španielska v Barcelone
Európa · Španielsko
Jun 03, 2021 1 min
Čtěte více

Chorvátsko - more bližšie, než by sa zdalo

Krajina, ktorá láka na čisté more, kamienkové pláže a nádhernú prírodu. Destinácia, ktorú milujete alebo nie. Väčšina turistov z Čiech jazdia do Chorvátska autom, alebo autobusom. Ale čo skúsiť cestovať do Chorvátska letecky? Cesta sa stane hneď pohodlnejšie a rýchlejšie.

Chorvátsko je destinácia, ktorá je obľúbená svojou dostupnosťou, a to nielen čo sa vzdialenosti týka, ale aj ceny a jazyka. Dohovoríte sa tu aj bez znalosti niektorého zo zahraničných jazykov. Asi najväčším lákadlom je samotné priezračné more a kopec nádherných pláží. Narazíte tu aj na skryté plážičky, kde si môžete ukradnúť trochu mora iba pre seba. Ak vás nebaví ležať len na pláži, vydajte sa objavovať všetky krásy Jadranu.

Môžeme odporučiť ideálny najlepšie letenku do Splitu ešte pred hlavnou sezónou s krásnym ubytovaním v rezorte Rooms and Apartments Djanovic priamo v Splite.

Dubrovnik - Vydajte sa s nami na dovolenku
Hľadať

Ponúkame ešte lacnejšie letenky a ubytovanie ..

#Dejiny
Flymeto - Chorvátsko - more bližšie, než by sa zdalo
Flymeto - Chorvátsko - more bližšie, než by sa zdalo
Flymeto - Chorvátsko - more bližšie, než by sa zdalo
Flymeto - Chorvátsko - more bližšie, než by sa zdalo
Prečo vycestovať do Európy s nami?
  1. Ponúkame viac ako 600 miliónov letových kombinácií.
  2. Hľadáme nové možnosti poznania prostredníctvom cestovania.
  3. Hľadáme tie najlepšie kombinácie letov.
 Pohodlné hľadanie 500 miliónov letov do 10s 1.5 miliónov hotelov do 10s

Mestská turistika

Za návštevu určite stojí nádherné mesto Trogir. Je to staré pôvodné historické mesto, ktoré ponúka veľa uzučkých uličiek, v ktorých sa radi stratíte a zabudnete na okolitý svet. Nájdete tu aj mnoho malých okienok s drevenými okenicami pripomínajúce Benátky. V Trogire sa nezabudnite zastaviť aj v tunajšom prístave a na trhu, kde nakúpite niečo dobré pod zub.

Dubrovník je mesto s mohutnými hradbami z 10. storočia, môžete si tu prehliadnuť exponáty v námornom múzeu, obdivovať historické stavby ako Kniežací palác, Dominikánsky kláštor, palác Sponza. Alebo sa vydajte odtiaľ na výlet loďou na blízky ostrov Lokrum. Nachádza sa tu starý opustený chrám, ktorý dýcha starovekú atmosférou a zvláštnym kúzlom. Je postavený v tichej tajomnej záhrade, v ktorej sú pohodené kusy stavieb a náhrobkov.

V Splite nájdete stopy rímskych predkov, ktorí zanechali po sebe krásny Diokleciánov palác. Je to rozľahlý komplex sa veľa vežičiek, okien, chodieb, uličiek a predmet nadšeného obdivu státisícov návštevníkov. Patrí medzi najcennejšie pamiatky UNESCO a jeho unikátny pivnici nemá vo svete porovnaní a ani konkurenciu.

Vydajte sa do vnútrozemia

Medzi najznámejšie miesta patrí Národný park Plitvické jazerá, ktorý je už navždy spätý s filmom Poklad na Striebornom jazere. Tento najznámejší chorvátsky národný park je domovom medveďov, líšok a srn. No najväčším lákadlom sú priezračná krasová jazerá, vodopády a jaskyne.

Ak dávate prednosť horám, vašej destinácií by mal byť národný park Risnjak. Toto vápencové a dolomitové pohorie s krasovými útvarmi poskytuje domov mnohým zvieratám vrátane chráneného rysa.

Niečo na zub

Stredomorská tradícia je cítiť v každom jedle, ktoré tu ochutnáte. Chorváti sú majstri v príprave čevabčiči či ražniči. Ochutnať by ste mali sušenú šunku pršut alebo nakladané olivy. Tiež sa môžete tešiť na pestrú ponuku rýb a morských plodov. A to všetko nezabudnite zapiť skvelým vínom alebo miestnym alkoholom rakija.

Pre nadšencov seriálu Hra o tróny

Asi to nebude novinka pre milovníkov, že práve v Chorvátsku sa natáčala časť tohto kultového seriálu. Režisér si do svojho filmového hľadáčika zvolil nádherný Dubrovník, ktorý zapadol do celej koncepcie seriálu. A pre všetkých skalných nadšencov je návšteva Dubrovníka povinná zastávka na dovolenke v Chorvátsku.

Často kladené otázky o dovolenke pri mori v Chorvátsku

Kde kúpiť letenky do Chorvátska?

Najvýhodnejšie lety z Prahy môžete nájsť v našom online vyhľadávači.

Letenky letenky z Viedne do Chorvátska na všetky dostupné letiská si môžete kúpiť u nás.

Ako dlho trvá let do Chorvátska?

Doba letu z Prahy do Chorvátska=1,5 hodiny Vzdialenosť z Prahy=757,6 km.

Platia nejaké cestovné obmedzenia do Chorvátska?

Negatívne RT - PCR test nie staršie 48 hodín, alebo rýchly antigénne test na SARS-CoV-2, ktorý je zverejnený na Spoločné listine rýchlych antigénnych testov, ktoré medzi sebou uznávajú členské štáty EÚ, nie starší ako 48 hodín, vydaný lekárskym zariadením alebo akreditovaným laboratóriom a podpísaný lekárom, s tým že výsledok testu musí viditeľne uvádzať výrobcu testu, alebo komerčné názov testu.

Potvrdenie o očkovaní proti chorobe COVID-19 pre osoby, u ktorých uplynulo 14 dní od druhej dávke, alebo od očkovania prvou dávkou ak ide o vakcínu, ktorá sa podáva v jednej dóze.

Populárne kombinácie letov do ChorvátskaSúvisiace články

Kategórie