Výhody registrácie u Flymeto
 1. Garancia najlacnejšieho nákupu.
 2. Silný zákaznícky servis.
 3. Dostaneme vás bezpečne späť domov.
 500 miliónov letov do 10s
 1.5 miliónov hotelov do 10s
 Pohodlné hľadanie
 Predávajte vlastné zájazdy
 Hovoríme vaším jazykom
Letenky
Odkiaľ

Bratislava (BTS)   Budapest (BUD)

Kam

Al Hoceima (AHU)

Dánsko nie je len Legoland
Premýšľate nad tým, kam sa vydať s deťmi? Čo takto Dánsko? Navštíviť môžete nielen slávny Legoland. Obľúbené kocky lego pozná každý a vaše dieťa sa tu určite nudiť nebude. Legoland tu funguje už od roku 1968. Dánsko je krajina s vysokou životnou úrovňou, ale aj množstvom pamiatok a miest, kam stojí za to sa vydať. Ideálnym obdobím na návštevu Dánska je september až máj, rovnako ako v ostatných Škandinávskych krajinách. Nájdete tu nádhernú prírodu.
Čtěte více

Chefchaouen - mesto modrých ulíc a hašiša

Pohorie Rif sa nemodrá v diaľke. Prečo by to tiež robilo, keď sa priamo v jeho kopcoch modrá mestečko Chefchaouen? Po jednom kopci s dvoma vrcholmi dostalo dokonca meno ech-Chaoui totiž znamená rohy. Buď je to tým, že z mesta máte hory doslova za rohom. Alebo tým, že toto mesto sa srdcom starovekej arabskej mediny vie vystrkovať pekné podšité rožky. V jednej uličke to vonia tradičným korením, v inej tradičným hašišom. Obchoduje sa tu veselo s oboma.

trhne na trhu, čo sa dá

Miestne trhy sa nazývajú suqy a prechádzajú z nich oči. Keď si nedáte pozor, nakúpite tu toľko suvenírov, že vašu batožinu nepustia do lietadla. Medzi miestne highligty patrí ručne vyrábaná a farbená keramika s originálnymi vzormi, strieborné podnosy, koberce a lokálne prikrývky Rif, oblečenie z ovčej vlny a ťavej srsti, šperky z korytnačiny, desiatky druhov korenia a pod. Podmienkou každého dobre uzavretého obchodu je samozrejme zjednávanie. Zjednávať sa musí. Je to marocký národný šport, v ktorom ide o predovšetkým o česť a zábavu. Na konci transakcie sa na seba s predavačom usmejete a vzájomne si poďakujete slovami: Shukran Lak.

Al Hoceima - Vydajte sa s nami na dovolenku
Hľadať

Ponúkame ešte lacnejšie letenky a ubytovanie ..

#Dejiny
Flymeto - Chefchaouen - mesto modrých ulíc a hašiša
Flymeto - Chefchaouen - mesto modrých ulíc a hašiša
Flymeto - Chefchaouen - mesto modrých ulíc a hašiša
Flymeto - Chefchaouen - mesto modrých ulíc a hašiša
Prečo vycestovať do Afriky s nami?
 1. Vieme sa o vás počas cesty postarať.
 2. Generátor najlacnejších leteniek.
 3. Sme solídne predajcovia leteniek, pôsobíme na trhu od roku 2016.
 Pohodlné hľadanie Tvorte svoje itinerára Zdieľajte ponuky s priateľmi
pierivb, anass bachar, Sylvia_Kania, pepmiba | istockphoto.com

Tajomná zmes, voňajúci tažín

Než sa pustíte do vyberania korenia, ochutnajte ho. Skúsiť tradičný severoafrický tažín je tu prakticky povinnosť. Jedná sa o pikantnú korenistú zmes mäsa a zeleniny, do ktorej pokojne prihodia aj olivy alebo ovocie. Pripravuje sa v zvláštnej nádobe rovnakého mena. Vo veselo glazovaných hlinených tažín s kónickými pokrievkami sa suroviny dusia na drevenom uhlí. Pokiaľ si objednáte tažín v Tunisku, rovnakého jedla sa nedočkáte - naservírujú vám niečo na spôsob vaječnej omelety alebo plnky. Pálivé jedlo sa tu hojne zapíja osviežujúcim a sladkým zeleným čajom, ktorý sa tu v každej kaviarni varí celý deň s čerstvou mätou.

Al Hoceima - Vydajte sa s nami na dovolenku
Hľadať

Ponúkame ešte lacnejšie letenky a ubytovanie ..

#Dejiny
Flymeto - Pazhyna | istockphoto.com
Flymeto - hadynyah | istockphoto.com
Prečo vycestovať do Afriky s nami?
 1. Ponúkame viac ako 600 miliónov letových kombinácií.
 2. Hľadáme nové možnosti poznania prostredníctvom cestovania.
 3. Sme solídne predajcovia leteniek, pôsobíme na trhu od roku 2016.
 500 miliónov letov do 10s Predávajte vlastné zájazdy 1.5 miliónov hotelov do 10s

V pravom marockom tažín nikdy nechýba korenie Ras el hanout. Miestna špecialita sa mieša asi z tridsiatich druhov korenia a udáva charakter väčšiny pokrmov. Zvyčajne obsahuje škoricu, muškátový oriešok, kardamom, kurkumu, nové korenie, klinčeky, chilli a korenie. Univerzálny recept neexistuje, každý obchodník si to tu kombinuje trochu po svojom. Od 90.rokov je do neho zakázané pridávať španielske mušky. Ale istí si byť nemôžete. V Maroku je zakázaná aj marihuana, a napriek tomu je jej tu viac než dosť.

Trochu iné aromatické korenie

Akonáhle vstúpite na pôdu mesta, do piatich minút vám niekto ponúkne ďalšiu miestnu špecialitu, ktorú si môžete okoreniť život, hašiš. K tejto nezákonnej atrakcii je konkrétne v Chefchaouenu polícia prekvapivo tolerantná. Medzi turistickými ponukami figuruje aj výlet na dlhé konopné plantáže za mestom. Farmári tu konope hovoria kif a toto slovo pochádza z arabského výrazu pre potešenie. Ukážu vám aj postup, ako z kifu vyrábajú hašiš. Cez sito oddelia živicu od samičieho kvetu a tú potom stláčajú do hašišovej plastelíny. Za dvadsať minút majú z kilogramu kifu až 10 gramov hašiša. Fajčí sa potom zmiešaný s tabakom v menších vodných fajkách alebo dlhých a tenkých fajkách, tzv. Sebs.

Al Hoceima - Vydajte sa s nami na dovolenku
Hľadať

Ponúkame ešte lacnejšie letenky a ubytovanie ..

#Dejiny
Flymeto - mariusz_prusaczyk | istockphoto.com
Flymeto - Instants | istockphoto.com
Prečo vycestovať do Afriky s nami?
 1. Sme solídne predajcovia leteniek, pôsobíme na trhu od roku 2016.
 2. Silný zákaznícky servis.
 3. Hľadáme tie najlepšie kombinácie letov.
 1.5 miliónov hotelov do 10s 500 miliónov letov do 10s Pohodlné hľadanie

Kontroverzná turistická atrakcia

Účelom týchto výletov je však predať vám konečný produkt. Pripravte sa, že vás zvedavosť môže priviesť do veľmi nepríjemnej situácie. Niektorí očarujúci sprievodcovia sa nerozpakujú pár kilometrov od bezpečia mesta trochu zmeniť tvár, aby vás presvedčili o tom, že za to, čo ste si “kúpili”, je potrebné zaplatiť zodpovedajúcu cenu. V pohorí Rif sa sústredí väčšina konopnej produkcie a tento patrí zároveň medzi najchudobnejšie. Niečo okolo 40% Maročanov mladších 40 rokov je nezamestnaných a nech už je marihuana legálna, alebo nie, pre nich predstavuje nenahraditeľný zdroj obživy. Z 33 miliónov Maročanov sa celý milión podieľa na obchode s hašišom. Výbory pre legalizáciu konope a niektoré politické strany sa snažia vytvoriť pre ich podnikanie právny rámec. Prehodnotenie vzťahu ku konope by podľa nich malo prebehnúť aspoň v oblasti lekárstva.

Al Hoceima - Vydajte sa s nami na dovolenku
Hľadať

Ponúkame ešte lacnejšie letenky a ubytovanie ..

#Dejiny
Flymeto - Riccardo_Mojana | istockphoto.com
Flymeto - spumador | istockphoto.com
Prečo vycestovať do Afriky s nami?
 1. Silný zákaznícky servis.
 2. Hľadáme nové možnosti poznania prostredníctvom cestovania.
 3. Generátor najlacnejších leteniek.
 Hovoríme vaším jazykom Tvorte svoje itinerára Pohodlné hľadanie

Napriek tomu je obchod s hašišom i jeho fajčenie aj v Chefchaouenu stále riziko. Porušenie zákona sa v Maroku trestá 10 rokmi väzenia. Vzhľadom k tomu, že je marihuana neoficiálne jedným z najvyššie cenených výkupných artiklov, štát nemá záujem tvrdo vystupovať proti podnikaniu s ňou. Trestaní a pokutovaní sú často práve neznalí alebo príliš bezstarostní turisti. Nie je treba si dať pozor len na pravých predajcov, ale aj na tých falošných, tj. prezlečení kontrolóri. Ak by ste videli nejakého turistu, ktorý sa dostal do problémov, dobrá rada znie, nech sa dovoláva zaplateniu pokuty na mieste, pretože marocké väzenia by ste nikomu nepriali.Súvisiace články

Tagy

Kategórie