Výhody registrácie u Flymeto
  1. Ponúkame viac ako 600 miliónov letových kombinácií.
  2. Hľadáme nové možnosti poznania prostredníctvom cestovania.
  3. Hľadáme tie najlepšie kombinácie letov.
 Predávajte vlastné zájazdy
 Pohodlné hľadanie
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
 500 miliónov letov do 10s
 1.5 miliónov hotelov do 10s
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapest (BUD)

Kam

(Európa)

Cestovanie lietadlom s deťmi

Rodičovstvo je krásna vec a ešte krajšie je v dieťati zanechať od útleho veku spomienky na rodinou dovolenku, fotografie prvých krôčikov do mora, alebo vystrašený plač zo stretnutí s prvou vlnou sú na nezaplatenie. A ako to vyzerá, keď sa rozhodnete cestovať v lietadle s vaším drobčekom? V našom článku sa dozviete základné, napriek tomu najdôležitejšie informácie.

Cestovanie lietadlom s kočíkom

Veľkou výhodou je, že rodiny s deťmi bývajú manipulujú prednostne. Podľa pravidiel každej leteckej spoločnosti je možné pre každého mladého cestujúceho vziať skladací kočík. Vo väčšine prípadov sú prepravované v nákladnom (batožinovom) priestore.

Tesne pred nástupom do lietadla treba kočík odovzdať zamestnanci letiska, ktorý ho uschová v podpalubí. Do lietadla je potrebné priniesť dieťa v náručí, prípadne v nosiči či šatke. Po pristátí Vám kočík vracia ihneď po opustení paluby. Ak máte dieťa, ktoré už chodia, a vy si myslíte, že čas do odletu zvládne v pohode a v pokoji bez kočíka, môžete samozrejme kočík odovzdať už pri odbavení spoločne s ostatnými batožinou. Pred cestou je dobré zistiť, či u prepravcu nefungujú iné pravidlá týkajúce sa detských kočíkov.

Flymeto - Cestovanie lietadlom s deťmi

Děti na letišti

Cestovanie lietadlom v autosedačke

Letecké spoločnosti umožňujú prepravu detí do 2 rokov dvoma spôsobmi - v autosedačke na samostatnom sedadle (zvyčajne od 6. mesiaca) alebo na kolenách rodičov. Tento variant je oveľa lacnejšia (obvykle 10-20% z ceny letu pre dospelého cestujúceho), na niektorých rokoch je zadarmo. Každé lietadlo je vybavené špeciálnym popruhom pre deti používaným ako bezpečnostný pás, ktorý je nutné zapnúť zakaždým, keď sa rozsvieti informácie o nutnosti pripútania pasažierov.

Ak ste sa rozhodli pre variant autosedačky, uistite sa, že sedačka je tiež schválená pre použitie v lietadle. Na sedačke alebo na jej obale musí byť zvláštne označenie. Ak sedačku nedá nainštalovať na sedadlo (napr. Je príliš široká), môže byť sedačka za príplatok prepravená v nákladnom priestore. Niektoré letecké spoločnosti vám umožní prepraviť vaše dieťa v sedačke len do určitého veku, napr. Do 3 rokov.Súvisiace články