Výhody registrácie u Flymeto
  1. Sme solídne predajcovia leteniek, pôsobíme na trhu od roku 2016.
  2. Hľadáme tie najlepšie kombinácie letov.
  3. Spolupracujeme s najlepšími partnermi v oblasti cestovania.
 500 miliónov letov do 10s
 1.5 miliónov hotelov do 10s
 Hovoríme vaším jazykom
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
 Predávajte vlastné zájazdy
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapest (BUD)

Kam

Marseilles (MRS)

Camargue, raj na zemi

Aby ste videli zblízka populáciu plameniakov, nemusíte navštíviť Afriku. Početná populácia žije celoročne v Južnom Francúzsku v Provence. Je tu krajina mokradí, ktoré ležia medzi dvoma ramenami Rhony. V tejto oblasti leží rovina plná rákosia, kanálov a jazier so slanou vodou. Žije tu vyše 400 druhov vtáctva. Park je rozsiahly a vedie ním niekoľko okružných ciest, kde je niekoľko pozorovateľní. Nájdete pri vstupe i voliéry. Na stromoch sedia volavky, na hladine jazera sa semtam objaví rybárik. Toto jedinečné miesto možno navštíviť od apríla do septembra spolu so sprievodcom. Úchvatné scenérie môžete pozorovať aj s deťmi z lode. Môžete absolvovať výlet na parníku TIKI III.

Camargue má svoj kolorit, ku ktorému patria aj čierni býci, divé biele kone, ktoré po skrotení slúžia ako dopravné prostriedky na vychádzky krajom. Navštíviť môžete uhoľnú vežu Tour Carbonnière, ktoáé strážila predtým prístup k sídlu Aigues-Mortes. Ste hladní? Zájdite si na jedlo do Saintes-Maries-de-la-Mer. Reštaurácia vám ponúkne výborné morské plody, bujabézu alebo ryby. V reštauráciach sa anglicky príliš nedohodnete.

Cestou za plameniakmi navštívte aj mestečko Saint Gilles. Je tu nádherný kostol s okázalo zdobeným portálom. Kláštor pochádza z 12. storočia a sú v ňom zobrazené výjavy starého a nového zákona. V kostole je podzemná krypta, ktorá sa pýši nie príliš príjemnou históriou.

Niekoľko kilometrov od Camargue leží mesto Arles. Ponúka početné rímske a románske pamiatky a je napísané na zozname UNESCO. Na severe tejto oblasti sa pestuje víno a ryža. Kúsok od Arles je prírodný park Alpily. V jeho strede je vápencové pohorie, ktoré rozhodne neprehliadnete. V meste La Ciotat nájdete najstaršie kino sveta.

Chcete sa do Camargue vydať? Potom leťte lietadlom, vyjde vás lacno. Z parížskeho letiska sa do Provence vydáte vypožičaným automobilom alebo môžete letieť do Marseille.Tagy

Žiadne tagy

Kategórie