Výhody registrácie u Flymeto
  1. Sme solídne predajcovia leteniek, pôsobíme na trhu od roku 2016.
  2. Ponúkame viac ako 600 miliónov letových kombinácií.
  3. Hľadáme tie najlepšie kombinácie letov.
 1.5 miliónov hotelov do 10s
 500 miliónov letov do 10s
 Predávajte vlastné zájazdy
 Pohodlné hľadanie
 Hovoríme vaším jazykom
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapešť (BUD)

Kam

Londýn (LON)

Dovolenka pri mori Seychely
Afrika · Seychelly
Apr 01, 2021 3 min
Čtěte více

Čaj o piatej a za pamiatkami Londýna

Londýn je kozmopolitné mesto plné najlepších svetových pamiatok, atrakcií, pouličných umelcov a mnohých aktivít, ktoré nájdete iba tu. Vybrali sme pre vás tie najznámejšie, ktoré sú „povinné“, keď sa rozhodnete navštíviť a spoznať Londýn. Lacné letenky do Londýna u nás kúpite po celý rok a rovnako tak aj výhodné ubytovanie a záleží len na vás, kedy si vychutnáte pravý anglický čaj.

Oko Londýna

Jedna z najnavštevovanejších londýnskych atrakcií je London Eye. Meria 135 metrov a je považovaná za jedno z najvyššej ruských kolies sveta. 32 najmodernejších sklenených kabín sa pomaly točí okolo svojej osi a umožňuje neustále sa meniaci výhľad na Londýn. Jazda trvá približne 30 minút a nie je to nič pre ľudí, ktorí trpia závratmi alebo majú strach z výšok. V každej kabíne je vám k dispozícii interaktívny sprievodca, ktorý vám umožní preskúmať ikonické body hlavného mesta.

Flymeto - Čaj o piatej a za pamiatkami Londýna

Tower Bridge

Symbol Londýna a ospevovaný Tower Bridge navrhol Sir Horace Jones v 19. storočí. Dvíha sa približne 850-krát ročne a vo vnútri prebieha výstava, kde sa dozviete všetko o tom, ako funguje tento najslávnejší most sveta, a to vrátane viktoriánskych motorov. Samozrejmosťou je aj rozprávanie o vzniku a histórii tejto nádhernej historickej stavby.

Flymeto - Čaj o piatej a za pamiatkami Londýna

Buckinghamský palác

Oficiálna kráľovská londýnska rezidencia, kde v letnom období si môžete pozrieť 19 miestností, ktoré sú vyzdobené niektorými z najvýznamnejšej kráľovskej kolekcie. Nájdete tu nádherné umelecké obrazy od Rembrandta, Rubensa či Van Dycka. Pred palácom je krásny upravený park a určite skvelým zážitkom je aj pozorovať výmenu gardy. Madame Tussauds v Londýne

Ohromujúca výstava viac ako 300 voskových figurín je atrakcia, ktorú by ste si nemali nechať ujsť. Stretnete sa tu tvárou v tvár s osobnosťou z rôznych časových období a tiež si tu môžete dopriať foto s vašim obľúbeným filmovým hercom, športovcom, či komiksovým hrdinom. Využite možnosť nahliadnuť do zákulisia, kde môžete vidieť, ako sochári pracujú.

Flymeto - Čaj o piatej a za pamiatkami Londýna

Divadlo Globe

Londýnska divadelná scéna patrí k tomu najlepšiemu na svete, a teda priťahuje najlepších a najtalentovanejších hercov zo všetkých kútov krajiny. Navštívte Shakespearov Globe – divadlo Svet, ktoré je vernou rekonštrukciou historického vonkajšieho divadla, navrhnutého v roku 1599, kde sa odohrávalo mnoho Shakespearových hier. Nezabudnite si lístky rezervovať dopredu.

Flymeto - Čaj o piatej a za pamiatkami Londýna

Črep

Užite si famózny výhľad z dynamického symbolu Londýna, ktorý navrhol Renzo Piana, z vrcholu najvyššej budovy západnej Európy vo výške až 244 m. Tento dvakrát vyšší bod ako ostatné vyhliadkové body v meste poskytuje výhľad na Londýn akoby ste ho mali na dlani av prípade dobrej viditeľnosti je vidieť pekne ďaleko.

Flymeto - Čaj o piatej a za pamiatkami Londýna

Zelené parky

Len málokde na svete nájdete tak upravené parky ako sú preslávené parky v Londýne. Ten je domovom ôsmich krásnych kráľovských parkov a ďalších 3 000 parkov, alebo iných otvorených priestorov so zeleňou, ktoré mesto osviežujú zelenou farbou. Aj preto je Londýn jedno z najzelenších hlavných miest na svete. Najlepšie si ich vychutnáte piknikom v jednom z nich.

Flymeto - Čaj o piatej a za pamiatkami Londýna

Nakupovanie pre každého

Londýn je senzačné miesto pre všetkých, ktorí si chcú uloviť nejaký ten módny skvost. Veľa nákupných štvrtí s najexkluzívnejšími značkami sveta, obchodíkov s originálnym tovarom a trhovísk s nádychom starého Anglicka nájdete práve v Londýne. Nemiňte určite Oxfort Street, kde nájdete väčšinu módnych značiek, ktoré ovplyvňujú módu celého sveta.

Letenky do Londýna sú v priebehu celého roka veľmi dostupné a často sú zaradené v našich akčných ponukách, preto neváhajte a sledujte sekciu lacných leteniek do celého sveta, kde býva letenka do Londýna medzi prvými. Verte, že v Londýne je stále čo objavovať a jedna návšteva vám stačiť nebude. Londýn toho ponúka oveľa viac a nie je človek, ktorý by si nenašiel to svoje.Súvisiace články

Tagy

Kategórie