Výhody registrácie u Flymeto
 1. Dostaneme vás bezpečne späť domov.
 2. Sme solídne predajcovia leteniek, pôsobíme na trhu od roku 2016.
 3. Ponúkame viac ako 600 miliónov letových kombinácií.
 Tvorte svoje itinerára
 Pohodlné hľadanie
 500 miliónov letov do 10s
 Predávajte vlastné zájazdy
 Hovoríme vaším jazykom
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapešť (BUD)

Kam

Sao Paulo (SAO)

Brazílske Niagara, len lepšie

Najskôr ich počujete. Hromový hluk tisícov litrov vody sa každú sekundu prevalí cez zlom, ktorý matka príroda postavila do cesty rieke Iguaçu. Až potom sa zeleň rozostúpi a vy ich zbadáte. Vodopády Iguaçu, najväčší systém vodopádov na svete, naplní vašu myseľ hlukom, vaše srdce úžasom a vaše vrecká aj s foťákom, ak si nedáte pozor, vodou.

Brazílska Niagara

Povedať, že vodopády Iguaçu sú juhoamerickou obdobou slávnejších Niagarských vodopádov, by bola urážka. Majú síce veľa spoločného, napríklad sa o ne delia dva susediace štáty a musíte prejsť cez hranice, pokiaľ sa ich rozhodnete vidieť z oboch strán. Preto si nezabudnite pas. Oproti obyčajným 3 Niagarským vodopádom, ponúkajú Iguaçu 150-270 (záleží na tom, či je obdobie dažďov, alebo sucha) "menších" vodopádov o celkovej rozlohe 2,7 km. Ani svojou výškou 52 m sa najväčšie Niagarské vodopády nemôžu rovnať 70 m, ktoré dosahujú tie tunajšie.

Iguaçu svojich konkurentov valcujú i okolím. Príhodná poloha medzi mestami Foz do Iguaçu na brazílskej strane a Puerto Iguazú na tej argentínskej zaisťuje dokonalú dostupnosť a zázemie pre návštevníkov, bez toho, aby utrpela scenéria. Ako je tomu v prípade veľmi komerčného Niagara Falls na kanadskej strane Niagarských vodopádov. Juhoamerické vodopády sú zasadené do komplexu dvoch národných parkov - Iguazú National Park v Argentíne a Iguaçu National Park v Brazílii, ktoré do seba voľne prechádzajú a sú domovom tisícov druhov rastlín a živočíchov, vrátane všadeprítomných nosáľov. Práve rozmanitosť druhov ich dostala na zoznam UNESCO, aj keď nie naraz. Brazílsky pribudol až dva roky po tom argentínskom.

Sao Paulo - Vydajte sa s nami na dovolenku
Hľadať

Ponúkame ešte lacnejšie letenky a ubytovanie ..

#Dejiny
Flymeto - rmnunes | istockphoto.com
Flymeto - rmnunes | istockphoto.com
Flymeto - herlordship | istockphoto.com
Flymeto - carlosalvarez
Prečo vycestovať do Južnej Ameriky s nami?
 1. Garancia najlacnejšieho nákupu.
 2. Silný zákaznícky servis.
 3. Spolupracujeme s najlepšími partnermi v oblasti cestovania.
 500 miliónov letov do 10s Zdieľajte ponuky s priateľmi Pohodlné hľadanie

Ako to už býva, z jednej strany je výhľad na vodopády krajší. V tomto prípade z tej brazílskej. Z argentínskej si zase viac užijete park a väčšie i menšie lávky, ktoré sa kľukatia priamo nad okrajky previsov, z ktorých sa voda valí do nedohľadna. Ako u Niagarských vodopádov i tu platí, že nevidieť ich z oboch brehov by bola škoda a že sa do sprškovej oblasti môžete nechať doviezť loďou. Návšteva tu bude však pokojnejšia a menej masová záležitosť. Zatiaľ čo Niagara každý rok priláka zhruba 30 miliónov ľudí, na Iguaçu sa príde pozrieť len okolo 1 milióna zvedavcov.

Kudy bez: Avenue Cataratas, BR-469, KM18, Foz do Iguaçu /**

Turizmus 3v1

Návšteva Foz do Iguaçu a oblasti vodopádu vás príjemne rozpoltí. Budete chcieť vidieť čo najviac z Brazílie, až príliš jasne ale budete počuť vábenie Argentíny, ktorá je na dosah. A aby toho nebolo málo, je sútok riek Paraná a Iguaçu zároveň hranicou Brazílie a Argentíny s Paraguajom, takže sa ponúka možnosť odškrtnúť si z bucket listu hneď tri výnimočné juhoamerickej krajiny. Tzv. Triple Frontier, dokonale spolupracujúce trojhranice, láka na všehochuť prírody, kultúry, zážitkov i technických divov. To všetko pohodlne dostupné autobusom. Nezabudnite preto ani na hranici s Paraguajom. Ďalšie skvosty, ktoré by ste nemali vynechať, sa skrývajú práve tu.

Samá voda alebo Priehrada Itaipu

Ak si tvárou v tvár vodopádom Iguaçu budete pripadať malí, pred rozmermi vodnej elektrárne Itaipu na rieke Paraná sa šupom zaradíte medzi mravce. Ide totiž o druhú najvýkonnejšiu a najväčšiu vodnú elektráreň na svete. (Svojho času bývala prvá, potom ju ale na rebríčku predbehla elektráreň na čínskej rieke Yangtze). Jej hrádza je vysoká 196 m, a aby ste ju prešli z jedného brehu na druhý, museli by ste prejsť 7,76 km. To našťastie nemusíte. Na priehrade sa usporadúvajú komentované exkurzie, v rámci panoramatickej prehliadky vás autobus dovezie k dvom vonkajším vyhliadkovým bodom, špeciálne okruh je zase pre tých, ktorí sa tomuto gigantovi chcú pozrieť do čriev. Elektráreň vznikla ako spoločný projekt Brazílie a Paraguaja.

Kudy bez: Tancredo Neves Avenue, 6731 - Foz do Iguaçu /**

Sao Paulo - Vydajte sa s nami na dovolenku
Hľadať

Ponúkame ešte lacnejšie letenky a ubytovanie ..

#Dejiny
Flymeto - ChandraDhas | istockphoto.com
Flymeto - rmnunes | istockphoto.com
Prečo vycestovať do Južnej Ameriky s nami?
 1. Hľadáme tie najlepšie kombinácie letov.
 2. Generátor najlacnejších leteniek.
 3. Sme solídne predajcovia leteniek, pôsobíme na trhu od roku 2016.
 Hovoríme vaším jazykom Predávajte vlastné zájazdy Zdieľajte ponuky s priateľmi

Brazilsko-paraguayský Buddha

Na svete sú aj väčšie prapodivností, nefalšovaný budhistický chrám na hranici Brazílie a Paraguaja ale rovnako prekvapí. Živelný hrmot vodopádov Iguaçu a chladnú pravidelnosť vibrujúcich turbín Itaipu náhle vystrieda mier a harmónia. Pod láskavým pohľadom sedemmetrového Budhu a jeho 120 ďalších menších dvojníkov sa môžete ponoriť do seba, meditovať v tunajšom chráme, záhradách a pri pohľade na obe priľahlé mestá - Foz do Iguaçu (Brazília) a Ciudad del Este (Paraguaj). Pustite z hlavy predstavy o starovekej kolonizácii budhistov-misionárov, ktorí sem priplávali konvertovať brazílskych domorodcov. Chrám postavili až v roku 1996.

Kudy bez: Dr. Josivalter Street Vila Nova, 99 - Foz do Iguaçu /**

Sao Paulo - Vydajte sa s nami na dovolenku
Hľadať

Ponúkame ešte lacnejšie letenky a ubytovanie ..

#Dejiny
Flymeto - Gilvanio Gusmão de Souza | istockphoto.com
Flymeto - Gilvanio Gusmão de Souza | istockphoto.com
Flymeto - Gilberto_Mesquita | istockphoto.com
Prečo vycestovať do Južnej Ameriky s nami?
 1. Vieme sa o vás počas cesty postarať.
 2. Generátor najlacnejších leteniek.
 3. Spolupracujeme s najlepšími partnermi v oblasti cestovania.
 Hovoríme vaším jazykom Tvorte svoje itinerára Zdieľajte ponuky s priateľmi


Súvisiace články