Brazília je obrovská krajina a je pochopiteľné, že má rôzne podnebie, hoci ju možno rozdeliť do troch hlavných klimatických regiónov. Rovníkovej, s celoročnými daždi, v povodí Amazonky plus malá pobrežná oblasť. Potom tropické s obdobím sucha v rozsiahlej centrálnej oblasti plus malá severnú časť. Nakoniec tretí, takmer Stredozemné more, s miernymi zimami a horúcimi letami, na extrémnom juhu. Severom Brazília prechádza rovník, takže vo väčšine krajiny, ktorá sa nachádza južne od rovníka, sú ročné obdobia v porovnaní s Európou alebo Severnou Amerikou obrátená.

Kedy navštíviť Brazíliu

Ak chcete nájsť najlepšie obdobie na návštevu Brazílie, môžete si vybrať austrálsku zimu, tj. Od júna do augusta. V skutočnosti je to zvyčajne najchladnejšie, najmenej daždivé a najslnečnejšie obdobie v roku. Na ďalekom juhu je však zima daždivá a niekedy aj chladná; existujú výnimky hlavne v pobrežných oblastiach.

More je dosť teplé na celoročné kúpanie v severnej centrálnej Brazílii, zatiaľ čo od júna do októbra je relatívne chladné u Rio de Janeira a dokonca studenej pozdĺž pobrežia Rio Grande do Sul, kde klesá na 14 ° C v auguste. Tu sa teplota mora stáva prijateľnú od januára do marca, okolo 23/24 ° C.

Počasie v Riu de Janeiro

V oblasti Rio de Janeiro suchá sezóna trvá od júna do augusta, teda v zime. Je tu priemerné množstvo zrážok.

Nachádza sa úplne na juhu, teda dosť ďaleko od rovníka nato, aby sme zaznamenali pokles zimné teploty. V Riu najvyššie hodnoty od mája do októbra klesajú na približne 25/26 ° C. To možno považovať za najlepší čas na návštevu, pretože je teplo, ale nie horúco, slnko často svieti a dážď sú zriedkavé, aj keď sú stále možné.

More je v tejto dobe trochu chladné, takže najlepšie sezónou pre dovolenku na pláži je leto, od januára do marca, kedy teploty môžu dosiahnuť 37/38 ° C. Môžu sa vyskytovať aj silné dažde popoludní, ale množstvo slnečného svitu je stále dosť dobré a more je teplé. Karneval v Rio de Janeiro sa koná v lete, hlavné akcie sa však konajú večer.

V Rio de Janeiro môžete nakoniec plávať po celý rok, aj keď more je od júla do októbra trochu chladné, keď teplota vody klesne na 22 ° C.

STATE-OF-RIO-DE-JANEIRO

Najlacnejšie letenky z Viedne do Londýna

Nasledujúci graf zobrazuje prehľad najnižších cien leteniek z Viedne do Rio de Janeira v kontextu počasie. Prekliknutím na jednotlivé stĺpce v grafe získate podrobnejšie aktuálne údaje z vyhľadávača.

Cena najlacnejšie spiatočné letenky z Viedne do Rio De Janeiro, EUR

Pokud chcete mít tento widget na svých stránkách, kontaktujte nás.

Čo ďalej vedieť o Brazílii

Viete všetko pre cestu do Brazílie? Je čas vybrať letenku.

Vybrať letenku