Výhody registrácie u Flymeto
  1. Generátor najlacnejších leteniek.
  2. Hľadáme nové možnosti poznania prostredníctvom cestovania.
  3. Vieme sa o vás počas cesty postarať.
 Predávajte vlastné zájazdy
 Pohodlné hľadanie
 500 miliónov letov do 10s
 Hovoríme vaším jazykom
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
Letenky
Odkiaľ

Bratislava (BTS)   Budapest (BUD)

Kam

Rio De Janeiro (RIO)

Brazília - neobmedzené možnosti poznávania

Brazília je piatou najväčšou krajinou na svete, najväčšou krajinou Strednej Ameriky. Meria približne 8 500 000 km2 a žije tu asi 195 miliónov obyvateľov. Hlavné mesto Brasilia je jedno z najmladších miest medzi hlavnými mestami. Bolo založené tak, aby sa rozkladalo presne v strede krajiny, hlavným mestom bolo menované v roku 1960. Brazília sa delí na 26 štátov a na regióny - Severná, Severovýchodný, Stredozápadné, Juhovýchodnej a Južnej.

severný región

V krajine žije 1700 druhov vtákov, mnoho exotických zvierat ako je jaguár, puma, kapybara, delfíny, opice, korytnačky či anakondy. V Severnom regióne sa rozkladá Amazonský prales, zaberá takmer 80% brazílskeho územia. Tisíce malých riečok sa vlieva do Amazonky. Cesta do pralesa začína v dvoch najväčších mestách Belému a Manausu.

severovýchodný región

Oblasť s bohatou koloniálnou históriou, nádhernými plážami i folklórom. Najznámejšie sú pre Slovákov pláže v meste Fortaleza.

stredozápadný región

Stretávajú sa tu tri ekologické systémy - Cerrado, Pantanal a Amazonský prales. Cerrado vám ponúka jazdu na koni, rafting, kanoistiku. Pantanal je miestom pre pozorovanie fauny. Môžete vyraziť na výlet na safari alebo si prezrieť hlavné mesto Brazílie.

Juhovýchodný región

Je ekonomicky najsilnejší, sú tu veľké mestá ako Rio de Janeiro, Sao Paulo. Mnoho turistov túži na chvíľu sa postaviť pod sochu Krista, vykúpať sa v Copacabane alebo navštíviť cukrovú horu.

Južný región

Oblasť bohatá na vodopády Igaus Falls, jezuitské misie aj dobré víno. Vodopády sú najkrajšie na našej planéte. Nebojte sa ich navštíviť viackrát. Zakaždým vás prekvapia svojou rozmanitosťou.Súvisiace články

Kategórie