Výhody registrácie u Flymeto
  1. Dostaneme vás bezpečne späť domov.
  2. Sme solídne predajcovia leteniek, pôsobíme na trhu od roku 2016.
  3. Spolupracujeme s najlepšími partnermi v oblasti cestovania.
 Predávajte vlastné zájazdy
 1.5 miliónov hotelov do 10s
 500 miliónov letov do 10s
 Hovoríme vaším jazykom
 Tvorte svoje itinerára
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapešť (BUD)

Kam

Rio De Janeiro (RIO)

Surfovanie
Svet na najlepších vlnách
Letisko · Agadir · AGA
Jun 25, 2021 3 min
Čtěte více

Brazília - neobmedzené možnosti poznávania

Brazília je piatou najväčšou krajinou na svete, najväčšou krajinou Strednej Ameriky. Meria zhruba 8,5 miliónov kilometrov štvorcových a žije tu asi 195 miliónov obyvateľov. Hlavné mesto Brasilia je jedno z najmladších miest medzi hlavnými mestami. Bolo založené tak, aby sa rozkladalo presne v strede krajiny. Hlavným mestom bolo menované v roku 1960. Brazília sa delí na 26 štátov a na regióny - Severné, Severovýchodné, Stredozápadné, Juhovýchodné a Južné.

Severný región

V krajine žije 1700 druhov vtákov, mnoho exotických zvierat ako je jaguár, puma, kapybara, delfíny, opice, korytnačky či anakondy. V Severnom regióne sa rozkladá Amazonský prales, zaberá takmer 80% brazílskeho územia. Tisíce malých riečok sa vlieva do Amazonky. Cesta do pralesa začína v dvoch najväčších mestách Belému a Manausu.

Severovýchodný región

Oblasť s bohatou koloniálnou históriou, nádhernými plážami i folklórom. Najznámejšie sú pre Čechov pláže v meste Fortaleza.

Stredozápadný región

Stretávajú sa tu tri ekologické systémy - Cerrado, Pantanal a Amazonský prales. Cerrado vám ponúka jazdu na koni, rafting, kanoistiku. Pantanal je miestom na pozorovanie fauny. Môžete vyraziť na výlet na safari alebo si prezrieť hlavné mesto Brazílie.

Juhovýchodný región

Je ekonomicky najsilnejší, sú tu veľké mestá ako Rio de Janeiro, Sao Paulo. Mnoho turistov túži na chvíľu sa postaviť pod sochu Krista, okúpať sa v Copacabane alebo navštíviť cukrovú homoľu.

Južný región

Oblasť bohatá na vodopády Igaus Falls, jezuitské misie aj dobré víno. Vodopády sú najkrajšie na našej planéte. Nebojte sa ich navštíviť viackrát. Zakaždým vás prekvapí svojou rozmanitosťou. Zaobstarajte si, napríklad na blížiace sa letné olympijské hry.

Náš tip

Bonito je prírodným rajom uprostred štátu Mato Grosso do Sul Brazílie, ktorý sa preslávil svojimi aktivitami spojenými s ekoturistikou a taktiež neustálym zachovávaním fauny a flóry regiónu. To je dôvod, prečo, hoci je Bonito mestom, ktoré žije turizmom, je jedným z najzachovalejších miest v Brazílii.

Región prekvapuje svojich návštevníkov krásnou krajinou, krištáľovo čistými riekami, sladkovodnými kúpeľmi, vodopádmi, jaskyňami, jaskyňami a priepasťou. To všetko s magickým doplnkom: bohatým živočíšnym životom, zloženým prevažne z vodných druhov, ako sú ryby a aligátory, a tiež z najrôznejších druhov vtákov.

Brazília leží na južnej pologuli, preto počítajte s prevrátením ročných období - najteplejšie je tu v januári, najchladnejším mesiacom je august. V rovníkovej oblasti okolo Amazonky je potom teplá klíma celoročne. Najvhodnejšími mesiacmi na návštevu Brazílie sú november a december, kedy tu býva najkrajšia príroda (podobne ako u nás na jar), a preto je najlepší čas vyraziť na krásnu dovolenku práve teraz.

Často kladené otázky o dovolenke v Brazílii

Kde kúpiť letenky do Brazílie?

Najvýhodnejšie lety z Prahy môžete nájsť v našom online vyhľadávači.

Letenky letenky z Viedne na všetky dostupné letiská si môžete kúpiť u nás.

Ako dlho trvá let do Brazílie?

Doba letu z Prahy do Brazílie=14 hodín, ide o linku s prestupom. Vzdialenosť z Prahy=9.612 km.


Súvisiace články

Kategórie