Výhody registrácie u Flymeto
  1. Spolupracujeme s najlepšími partnermi v oblasti cestovania.
  2. Hľadáme tie najlepšie kombinácie letov.
  3. Hľadáme nové možnosti poznania prostredníctvom cestovania.
 500 miliónov letov do 10s
 Hovoríme vaším jazykom
 Pohodlné hľadanie
 Predávajte vlastné zájazdy
 1.5 miliónov hotelov do 10s
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapešť (BUD)

Kam

Barcelona (BCN)

Salar de Uyuni - Božie zrkadlo v Bolívii
Južná Amerika · Bolívia
Dec 11, 2018 5 min
Čtěte více

Barcelona - domov nekonečné stavby

Mesto, ktoré kĺbi možnosť užiť si dovolenku s kokteilom na pláži, vychutnať nádhernú architektúru, vyraziť za kultúrou alebo si dopriať skvelé jedlo. Toto pulzujúce mesto ponúka pre každého niečo. Barcelona leží pri pobreží Stredozemného mora na východe Španielska a je to európske mesto, do ktorého sa budete radi vracať. Navyše let netrvá príliš dlho a počas roka sa objavuje množstvo akčných leteniek.

Nekonečná stavba Sagrada Familia

Úžasný chrám autora Antoniho Gaudího sa stavia viac ako 100 rokov a neočakáva sa, že by počas ďalších dvadsiatich bol dokončený. Toto kontroverzné modernistické dielo ročne navštívi státisíce turistov. Láka nevšedným dizajnom a kombináciou zobrazenia života svätých a úžasnými geometrickými tvarmi. Bol predpoklad, že svätostánok bude dokončený na sté výročie smrti Gaudího, teda v roku 2026, ale nezdá sa, že by to tak bolo.

Flymeto - Barcelona - domov nekonečné stavby

Barcelonské pláže

Keď úmorné slnko rozpaľuje chodníky v centre Barcelony a ortuť teplomera šplhá za hranice únosnosti, určite je načase vyraziť na miestnu pláž. Hlavná pláž sa volá Barceloneta a ponúka všetky služby, ktoré na poriadny oddych a únik z rozpáleného centra budete potrebovať. Vyhlásené reštaurácie a bary, chladené pivo a sangria, masáže priamo na pláži, obchodníkov so sezónnym tovarom, to všetko tu nájdete a vďaka vrelej španielskej náture aj radi využijete. Športovci môžu počítať s vybudovanými ihriskami pre beach volejbal, požičovňami surfov, trasami pre beh aj verejnými vonkajšími posilňovňami.

Flymeto - Barcelona - domov nekonečné stavby

Štadión Camp Nou

Zažiť atmosféru v stotisícovom kotli na štadióne Camp Nou je zážitok, na ktorý sa nezabúda. Ide o domáci štadión jedného z najslávnejších svetových klubov a zároveň je najväčším štadiónom v Európe. Je otvorený aj pre verejnosť, takže máte možnosť prejsť si štadión a navštíviť múzeum klubu FC Barcelona, kde je možné vidieť rôzne trofeje, memorabílie a originálne dresy. A ako bonus, domov sa môžete vrátiť s peknými suvenírmi tohto futbalového klubu.

Flymeto - Barcelona - domov nekonečné stavby

Potravinový trh Boquería

História trhu siaha až do 12. storočia, kedy sa predajcovia vyhýbali zaplateniu dovoznej dane. Najslávnejší potravinový trh má približne 2 500 m2 a nachádza sa na ikonickej ulici Las Ramblas v centre mesta. Stačí tu zájsť ao zážitok máte postarané. Nájdete tu cez 300 stánkov, kde sa predávajú miestne aj medzinárodné produkty. Je známe, že tu nakupuje aj väčšina profesionálnych kuchárov z celého mesta.

Flymeto - Barcelona - domov nekonečné stavby

Nákupy na Passeig de Gràcia

Tak ako Praha má svoju Parížsku ulicu, Londýn Oxfort Street, aj v Barcelone natrafíte na jednu z najslávnejších a najdrahších nákupných ulíc, možno aj v celom Španielsku. Passeig de Gracia je miestom, kde svoj predaj sústredili najvýznamnejšie značky a návrhári módneho priemyslu. Pre milovníkov luxusnej módy je táto ulica povinnou zastávkou.

Mesto, kde to v noci žije

Nie nadarmo sa hovorí, že Barcelona nikdy nespí. Preto po zotmení vyrazte za zábavou do multikultúrnej štvrte El Raval, ktorá je domovom prosperujúcej umeleckej komunity, undergroundových barov a alternatívnej scény. Tu môžete Barcelonu zažiť inak.

Flymeto - Barcelona - domov nekonečné stavby

A kedy sa vydať do Barcelony

Vďaka svojej polohe a miernej klíme je návšteva Barcelony vhodné kedykoľvek. Najchladnejšia doba v priebehu roka je obvykle od decembra do februára, kedy je priemerná teplota medzi 10 a 12 °C. Pokiaľ si chcete dopriať slniečka, vydajte sa do Barcelony v auguste, kedy sa teploty šplhajú k 30 °C, a preto si nezabudnite vziať so sebou opaľovací krém s dostatočným ochranným faktorom. Barcelona je mesto, ktoré svojim razom očarí nejedného cestovateľa. A pokiaľ ho máte stále na zozname miest, ktoré by ste chceli navštíviť, určite neváhajte.

Často kladené otázky o dovolenke v Barcelone

Kde kúpiť letenky do Barcelony?

Najvýhodnejšie lety môžete nájsť v našom online vyhľadávači.

Letenky letenky z Viedne na všetky dostupné letiská si môžete kúpiť u nás.

Ako dlho trvá let do Barcelony?

Doba letu z Prahy je približne dve a pol hodiny.

Kde je dobré sa v Barcelone ubytovať?

V Barcelone si každý príde na svoje. Radi vám s vašim vysneným ubytovaním pomôžeme.


Súvisiace články