Bali leží v tropickom podnebnom pásme. Teploty sú tu celoročne dosť stabilný, pretože leží iba 8 stupňov južne od rovníka. Prejavuje sa tu teda tropické a rovníkovej počasie.

Ročné obdobia tu možno rozdeliť na obdobie sucha a obdobie dažďov. Obdobie sucha panuje od apríla do októbra. V tomto období je tu minimum zrážok a teploty sú v priemere okolo 30 - 35 ° C. Obdobie dažďov trvá zhruba od novembra do marca. V týchto mesiacoch je počasie ovplyvňované monzúny. Teploty sú napriek tomu veľmi vysoké, v priemere od 27 - 32 ° C. Celoročné vlhkosť vzduchu je na Bali veľmi vysoká, pohybuje sa od 80%, v období dažďov až 97%. Ideálne dobou pre návštevu Bali je apríl - máj. Jedná sa o mesiace po období dažďov, takže je tu všetko krásne zelené a vykvitnuté, navyše sezóna ešte len začína, takže tu nebýva toľko turistov. Avšak ani v období dažďov nie je zlé sa sem vydať. Turistov je tu menej a ak vás nezastaví par prietrží mračien, nie je nad čím premýšľať. Ceny v toto obdobie bývajú po hlavnej sezóne až dvakrát nižšia.

Počasie v Ubudu

Počasie v Ubudu je veľmi podobné počasie na Bali. Najlepšie mesiace pre návštevu sú máj - október. Ide o najteplejšie, a najmenej daždivé mesiace. December a január sú najdaždivejšie mesiace, kedy vlhkosť vzduchu dosahuje mnohokrát aj viac ako 90%. Teploty sú tu celoročne veľmi vysoké, v priemere okolo 30 ° C.

Počasie v Denpasaru

Denpasar je hlavné mesto Bali a počasie je tu dvojaký, je ovplyvnené obdobím sucha a obdobím dažďov. Hlavná sezóna tu panuje od apríla do októbra a od novembra nastáva obdobie dažďov. Najdaždivejšie býva december. Celoročne je tu teplota veľmi vysoká, okolo 30 ° C.

Kedy letieť na Bali

Hlavná sezóna na Bali trvá približne od mája do októbra, kedy tu panuje obdobie sucha. Najviac turistické sú júl, august a september, preto odporúčame sa týmto mesiacom vyhnúť. Aj ceny sú tu v túto dobu dvojnásobné. Teplota je celoročne okolo 30 ° C, takže zimy sa netreba báť. V období dažďov prší prevažne každý deň, ale ide iba o rýchlo prehánky. Podľa nás je najideálnejší apríl a máj, kedy sa sezóna ešte len rozbieha a po období dažďov je tu všetko krásne zelené a rozkvitnuté.

Najlacnejšie letenky do Denpasaru v kontexte počasí

Graf opisuje minimálnej nájdenej ceny leteniek z Prahy do Denpasaru a ich vývoj podľa týždňov. Ďalšie údaje na grafe ukazujú priemerné denné a nočné teploty a úhrn zrážok, ak sú údaje k dispozícii. Prekliknutím na jednotlivé stĺpce v grafe získate podrobnejšie aktuálne údaje z vyhľadávača.

Cena najlacnejšie spiatočné letenky z Viedne do Denpasar Bali, EUR

Teda vidíte, ktorý dátum je pre odlet do Denpasaru najlepšej vzhľadom na vývoj počasia v destinácii a vzhldem k aktuálnej cene letenky.

Najlacnejšie letenky z Viedne do Denpasaru

Nasledujúci graf zobrazuje prehľad najnižších cien leteniek z Viedne do Denpasaru v kontexte počasí. Prekliknutím na jednotlivé stĺpce v grafe získate podrobnejšie aktuálne údaje z vyhľadávača.

Cena najlacnejšie spiatočné letenky z Budapest do Denpasar Bali, EUR

Pokud chcete mít tento widget na svých stránkách, kontaktujte nás.

Čo ďalej vedieť o Bali

Viete všetko pre cestu a Bali? Je čas vybrať letenku.

vybrať letenku