Na Bali sa nachádza jedno hlavné letisko a to v Denpasaru. Ngurah Rai je tu zároveň jediným medzinárodným letiskom. Jedná sa o hlavnú dopravný uzol medzi indonézskymi ostrovmi a o tretie najväčšie letisko v celej Indonézii. Z Českej republiky sa na Bali dá dostať len s prestupom. Rovnako tak je tomu z celej Európy. Doteraz neexistuje žiadne priame spojenie. Tieto lety zvyčajne trvajú v priemere okolo 17 hodín. Záleží aký rokov s ako dlhým prestupom si vyberiete.

Než začnete nakupovať letenky

Čo by ste mali premyslieť, než sa pustíte do nákupu leteniek? Poradíme vám.

Apríl až máj

Ideálna doba pre návštevu Bali. Všetko je krásne zelené

Priemerne 30 ° C

Pre dovolenku na Bali nie je žiadna doba zlá

Na Bali

Lety z Prahy na Bali od 14tis. Kč

Denpasar

Ceny letenek od 14tis. Kč

Než človek kúpi letenku na Bali je dobré si zistiť, aké počasie tu v túto dobu býva. Najvhodnejšou dobou pre dovolenku v tejto krajine je apríl - október. Sú to mesiace, kedy tu panuje obdobie sucha. Pre dovolenku na Bali nie je žiadna doba zlá, pretože ani obdobie dažďov neznamená propršené dni, ale iba krátke prehánky. Teploty sú tu priemerne 30 ° C po celý rok. Ďalej je potrebné letenky kupovať s dostatočným predstihom, aspoň 2-4 mesiace. Letenky kupované neskôr bývajú až dvakrát drahšie. Dobré ceny sú v priemere medzi 14 - 18 000 Sk.

Koľko stojí letenka na Bali

Bali je medzi českými turistami veľmi obľúbená destinácia, ceny pritom nie sú oproti iným ázijským štátom, tak priaznivé. Priemerná cena sa pohybuje okolo 16.000 - 18.000Kč pri odlete z Prahy i iných letísk okolitých štátov s prestupom a odbaveným batožinou. Ak netrváme na batožine a kratších prestupoch, možno zohnať letenku i okolo 14.000Kč. Vôbec najlacnejšie vychádza rokov s nízkonákladovou spoločnosťou Scoot Airlines z Berlína. Cena bez batožiny a občerstvenie je mnohokrát do 11.000Kč.

Ceny leteniek na Bali

Graf opisuje minimálnej nájdenej ceny leteniek na Bali a ich vývoj podľa týždňov. Ďalšie údaje na grafe ukazujú priemerné denné a nočné teploty a úhrn zrážok, ak sú údaje k dispozícii. Prekliknutím na jednotlivé stĺpce v grafe získate podrobnejšie aktuálne údaje z vyhľadávača.

Cena najlacnejšie spiatočné letenky z Viedne do Denpasar Bali, EUR

Ceny leteniek z Viedne na Bali

Cena najlacnejšie spiatočné letenky z Budapešti do Denpasar Bali, EUR

Cena najlacnejšie spiatočné letenky z Bratislavy do Denpasar Bali, EUR

Kedy kupovať letenku na Bali

Letenky na Bali je dobré kupovať 2-4 mesiace pred plánovaným odletom. Určite je dobré sledovať akcie leteckých dopravcov, aby cena bola čo najpriaznivejšie.

Najlepšie deň pre odlet na Bali

Ceny leteniek na Bali sa v priebehu roka nijako zvlášť nemení. Výnimkou je len obdobie Veľkej noci a Vianoc, Nového roka a letných prázdnin, kedy sú ceny leteniek až dvojnásobne drahšie než je ich cenový priemer. V prípade, že sa rozhodneme pre dovolenku v čase turistickej špičky, odporúčame letenku kupovať už 8 mesiacov pred odletom.

FAQ pre nákup leteniek na Bali

Pár najčastejších otázok a odpovedí, čo sa týka leteniek do Thajska si zodpovieme nižšie. V prípade, že budete mať nejaký ďalší dotaz, neváhajte nás kontaktovať buď prostredníctvom online chatu alebo cez email.

Aké letecké spoločnosti lietajú na Bali?

Z Českej republiky sa na Bali dá dostať len s prestupom. Rovnako tak je tomu z celej Európy. Doteraz neexistuje žiadne priame spojenie. Aeroliniek lietajúcich z Prahy s prestupom je niekoľko. Jedny z najvyužívanejších sú Qatar Airlines, KLM, Korean Airlines či Emirates, z nízkonákladových je to napríklad Flydubai.

Ako dlho trvá let na Bali?

Z Českej republiky sa na Bali dá dostať len s prestupom. Tieto lety zvyčajne trvajú v priemere okolo 17 hodín. Záleží aký rokov s ako dlhým prestupom si vyberiete. Veľa cestovateľov preferuje čo najkratšie prestup, v tom prípade sa dá dostať aj na niečo okolo 15 hodín, ale čím ďalej viac ľudí využíva dlhé prestupy ako možnosť prezrieť si prestupujúcich mesto. Pri tomto prípadu si možno vybrať aj lety s dĺžkou letu cez 25 hodín.

Kde kúpiť letenky na Bali?

Letenky na Bali pohodlne vyhľadajte na našom portáli. K stráženie tých najlepších cien vám pomôže náš strážny pes, ktorého si možno nastaviť podľa vlastných požadovaných preferencií. V prípade, že si nebudete s nákupom a vyhľadávaním istí, kedykoľvek sa môžete obrátiť na náš zákaznícky servis prostredníctvom online chatu alebo emailu.

Prečo kúpiť letenku u nás?

  1. Sme solídne predajcovia leteniek, pôsobíme na trhu od roku 2016.

  2. Dostaneme vás bezpečne späť domov.

  3. Hľadáme tie najlepšie kombinácie letov.

Napadají vás další otázky? Rádi si s vámi popovídáme v online chatu nebo napište na e-mail service@flymeto.com . K dispozici jsme i na telefonním čísle +420 222 266 966 .

Čo robiť po pristátí na Bali

Akonáhle človek pristane na Bali, vydá sa najskôr na imigračné kontrolu. Tu nie je výnimkou, že vo fronte môžeme stráviť aj pár hodín. Dlhšie je dobré si vymeniť aspoň nejaké peniaze a zakúpiť si jednorázovú sim kartu. Peniaze len nevyhnutne potrebné na presun do mesta, pretože kurzy sú tu veľmi nevýhodné a sim kartu využijete hlavne pre pripojenie k internetu, napríklad na navigáciu. Wifi pokrytie je na Bali ľahko dostupné ale rýchlosť nie je nijako závratná. Letiskové wifi je zadarmo, však veľmi často vôbec nefunguje.

Pre presun z letiska je možné využiť niekoľko variantov taxislužieb. Klasické taxi tu funguje, ale neodporúča sa využívať. Taxikári sú tu veľkí podvodníci a často veľmi radi oberajú turistov. Využite radšej službu Grab alebo Go-nikov. Výhodou týchto dvoch je dohodnutá cena pred nastúpením, ušetríte tak nemalé peniaze. Ďalšou možnosťou je dohodnúť si dopravu s hotelom, v ktorom budeme ubytovaní.

Prečo ísť na Bali

Ostrov Bali je najnavštevovanejšou z celej Indonézie. Medzi českými turistami patrí tiež k veľmi obľúbenej destinácii. Dôvodov prečo navštíviť Bali je hneď niekoľko.

Bali čiže ostrov bohov je vhodný ako pre návštevu s deťmi, tak aj bez detí a len s batohom. Okrem typicky dovolenkových požiadaviek, medzi ktoré patrí krásne pláže a super príroda, ponúka tiež unikátny podmorský svet, bohatú historickú kultúru, aktívne sopky a nekonečné množstvo hodín, ktoré môžeme stráviť vo vlnám more na surfe. Bali je jednou z najlepších destinácií pre surfing na svete.

Rovnako ako v celej Ázii, aj tu žijú veľmi milí a usmievaví ľudia. Je radosť chodiť len tak ulicami a usmievať sa na všetkých okolo. Zážitok si môžeme spestriť odpočinkom a posilneniam sa v nejakej miestnej reštaurácii. Indonézskej jedlo je veľmi chutné a ponuka je pestrá.

Populárne kombinácie letov a Bali

TIP

Aktuálne ceny leteniek pre celú krajinu, skúste kliknutie na odkaz do letenkátoru na letenky z Viedne a Bali na všetky dostupné letiská alebo letenky z Budapešti a Bali na všetky dostupné letiská.

Čo ďalej vedieť o Bali

Už máte letenku a Bali? Prečítajte si sprievodcu o Bali.

Otvoriť sprievodca

Top letenky a Bali