Ázia pozostáva zo 48 krajín, takže je ťažké zúžiť, kde začať svoju návštevu. Obsahuje dve najľudnatejšie krajiny sveta, Čínu a Indiu. Aj keď by trvalo roky, kým by ste skutočne preskúmali všetky kúty tohto kontinentu, väčšina cestujúcich začína v juhovýchodnej Ázii. Cestovanie s batohom je najpopulárnejším spôsobom cestovania po krajinách Thajska, Laosu, Vietnamu, Kambodže a Indonézie. Aj keď tieto krajiny lákajú veľký dav turistov, na každom rohu sú aj luxusné poklady.

Sprievodca Vietnamom
Vietnam je krajinou juhovýchodnej Ázie a susedí s Kambodžou, Laosom a Čínou. Rozkladá sa na viac ako 331 tisícoch km². So svojimi necelými 100 miliónmi obyvateľov sa jedná o 15. najľudnatejšej krajine sveta. Pre českých turistov sa jedná o relatívne novú destináciu, obľúbenou sa stáva aj vďaka tomu, že sa jedná o najlacnejší krajine v juhovýchodnej Ázii. Mimo skvelých cien ponúka všetko, po čom turista túži. Nekonečne dlhé piesočnaté pláže, svetovo preslávenú kuchyňu a rozmanitú prírodu.
Oct 03, 2020
Čtěte více
Průvodce Thajskem
Thajsko je krajinou juhovýchodnej Ázie. Rozkladá sa na viac ako 513 tisíc km². Jeho susedné štáty sú Laos, Mjanmarsko, Kambodža a Malajzia. Turistov milovaná krajina má plno čo ponúknuť. Nie sú to len pláže a prímorské letoviská. Jedná sa o komplexné krajine, kde sloboda je symbolom všetkého. Nájdeme tu moderná metropola, ale aj historické budhistické rysy. Nekonečné piesočné pláže striedajú mohutná pohoria plné zelene. Ticho a panenskú prírodu vystrieda ruch nočného Bangkoku.
Oct 01, 2020
Čtěte více
Sprievodca po Spojených Arabských Emirátoch
Spojené arabské emiráty sú krajinou, ktorá sa skladá zo siedmich emirátov: Abú Zabí, Dubaj, Sharjah, Ajman, Umm Al Quwain, Ras Al Khaimah a Fujairah. Spojené arabské emiráty sú známe svojím vytrvalým slnečným žiarením, zlatými dunami, ktoré sa tiahnu na míle ďaleko, a niektorými najdrahšími budovami modernej doby. Nie sú to však všetky len vysoké mrakodrapy a piesok. Krajina, ktorú založil pred 50timi rokmi šejk Zayed bin Sultan Al Nahyan, je dnes domovom viac ako 200 národností a svetovým priekopníkom v mnohých odvetviach.
Sep 16, 2020
Čtěte více
Sprievodca po Srí Lanke
Srí Lanka je ďalší z ostrovov, kde rozhodne nemôžete zažiť nudu a ktorý splní všetky vaše očakávania od exotickej dovolenky v Ázii. Uvidíte tu nekonečné pláže lemujúce pobrežie, priezračné tyrkysové more, rozmanitú a takmer nedotknutú prírodu zahŕňajúce džungle a pahorkatiny. Tento raj toho ponúka oveľa viac, ale je otázkou, či sa odtrhnete od surfovania, ktoré je na ostrove veľmi obľúbené. Základné informácie Turistické vízum Vízum je vyžadované viac informácií Celoročne Počasie je k cestovanie vhodné celý rok viac o počasí Srílanská rupia Kurz sa pohybuje okolo 0.
Sep 16, 2020
Čtěte více
Sprievodca po Bali
Bali, ako sa mylne väčšina ľudí domnieva, nie je krajina, ale len jedna z 34 provincií Indonézie. Tá má celkom 17.508 ostrovov, z ktorých je práve Bali najnavštevovanejšie z celej krajiny. Indonézia susedí s mnohými štátmi: s Malajziou, Východným Timorom, Papuou Novou Guineou, Singapurom, Filipínami, Austráliou, Thajskom, Palau a s Andami a Nikobary. Bali je hlavný ostrov zo skupiny Malých Sund. Leží medzi Javou a Lombok. Rozkladá sa na viac ako 5.
Sep 15, 2020
Čtěte více