Austrália je obdarená množstvom prírodných divov, množstvom divočiny, oslnivými plážami, kozmopolitnými metropolami a veľkým množstvom vnútrozemia, je ľahké pochopiť, prečo je táto úchvatná krajina tak dokonalým cieľom. Nielen, že zodpovedá každému vkusu, veku alebo záujmu, ale tiež prináša niektoré jedinečné zážitky takmer nemožné nájsť inde. Od úžasných vyhliadkových miest až po rozprávková dobrodružstvo na pôde a vodných cestách nie je počas vašej dovolenky v Austrálii absolútne nič, čo by ste nemohli urobiť. Akonáhle sa dostavíte, už nikdy nebudete chcieť odísť. Okrem toho je Austrália oveľa viac než len rajom pre milovníkov dobrodružstva, je to potešenie pre milovníkov potravín, milovníkov umenia.

Než začnete nakupovať letenky

Dobré je si včas naplánovať cestu do Austrálie a nekupovať letenky na poslednú chvíľu, mohla by sa cesta o dosť viac predražiť. Nájdite si na našom generátore najlacnejších leteniek tú najlepšiu variantu pre Váš rokov.

Apríl

Jar a jeseň sú všeobecne príjemná obdobie pre návštevu Austrálie

Časový posun

Časový posun UTC +10 hodín

Do Austrálie

Lety z Prahy do Austrálie

Do Melbourne

Ceny letenek

Koľko stojí letenka do Austrálie

Priemerné ceny sa líšia podľa konkrétnej austrálskej destinácie. Do najväčších miest sa bežne dostanete na 26 000 až 30 000 Sk pri odlete z Prahy. Z Viedne sú ceny v priemere o 2 až 4 tisíc drahšie, naopak z Nemecka mierne lacnejšie. Lety do ostatných austrálskych menších miest sa bežne predávajú medzi 30 a 36 000 Sk. S výnimkou KLM a Scoot zatiaľ všetky aerolinky ponúkajú do Austrálie odbavená batožina v cene.

Kedy kupovať letenku do Austrálie

Najlacnejšie letenky sa všeobecne predávajú na jeseň a na jar, výrazné akcie sú však nevyspytateľné a nemožno ich dobre predvídať. Ak nemusíte, necestujte v období Vianoc a Nového roka, kedy sú ceny najvyššie.

Odporúčame letenky do Austrálie kupovať minimálne 3-4 mesiace pred odletom, naopak nemá zmysel rezervovať viac ako 8 mesiacov pred cestou.

Najlepšie deň pre odlet do Austrálie

Vrcholná sezóna pre cestovanie do Austrálii je v lete, od decembra do februára. To je situácia, kedy si mnoho Austrálčanov užíva sviatky počas vianočných a silvestrových prázdnin. Ceny leteniek do Austrálie môžu byť v lete drahšie, takže stojí za to dohliadať na včasné ponuky a rezervovať si cestu vopred. Vzhľadom k jeho veľkosti sa klíma a ročné obdobia v Austrálii značne líšia a najlepší čas na návštevu bude určený podľa toho, ktoré miesta alebo destinácia chcete vidieť. Všeobecne platí, že čím ďalej na sever cestujete, tým je počasie teplejšie. Všeobecne možno povedať, že počasie počas jari (september až november) a jesene (marec až máj) prináša konzistentné teploty pre cestovanie. Existujú časti Austrálie, ktoré sú kategorizované ako oblasti tropického podnebia, takže ročné obdobia sú rozdelené na “mokré” a “suché”. To zahŕňa tropický severnej Queensland a oblasti severného územia a západnej Austrálie.

FAQ pre nákup leteniek do Austrálie

Aké letecké spoločnosti lietajú do Austrálie?

Nonstop lety zo strednej Európy do Austrálie nelietajú. Po ceste vás čakajú väčšinou dva prestupy u lacnejších letov. S prestupom sa dá letieť napríklad s Qatar Airways alebo Emirates, kde však očakávajte vyššie ceny.

Pre low-cost cestovateľov môže byť zaujímavý variant nízkonákladové aerolinky Scoot lietajúce Z Berlína do Singapuru a ďalej do Perthu, Sydney a Gold Coast. Ich akčné ponuky bývajú najlacnejšie možnosťou letu do Austrálie, avšak za všetky služby musíte priplácať navyše.

Ako dlho trvá let do Austrálie

Celková doba letu do Austrálie môže trvať od 25 hodín u spojenie s prestupom až po 48 hodín u komplikovanejších ciest.

Kde kúpiť letenky do Austrálie

Vďaka veľkému množstvo kombinácií a leteckých spoločností zarovnajte letenky od najlacnejšej alebo najrýchlejší v našom vyhľadávači leteniek, kde ich môžete rovno kúpiť.

Ak preferujete rýchle rokmi s jediným prestupom, môžete v vyhľadávaniach filtrovať lety pre Qatar Airways alebo Emirates.

Naopak ak je vašou preferencií čo najnižšia cena, čakajte na akcie aerolinky Scoot z Berlína, o pravidelne ktorých informujeme na našom webe.

Lacné letenky tiež často ponúkajú čínske aerolinky z Nemecka, Viedne alebo Londýna, takmer vždy však musíte počítať s veľmi dlhými prestupmi v Číne, v rozmedzí 15 až 24 hodín).

Čo robiť po pristátí v Austrálii

Prílet do Sydney - Ak nemáte zabezpečený odvoz, najlacnejší je doprava autobusom, drahší variant je vlakom (airport line) alebo shuttle busom a najdrahšia taxíkom. Ten môže vyjsť lacnejšie než vlak, ak cestujete vo viac ako dvoch ľuďoch. Ďalšie informácie o doprave z / na letisko sú na www.sydneyairport.com.au.

Orientácia v Sydney - Agentúra Great Mate vám do “predodletového balíčka” pribalí aj mapu centra Sydney. Ďalšie možnosti vyhľadávania v mapách: www.whereis.com alebo www.maps.google.com.au Informácie o verejnej doprave: www.transportnsw.info. V rámci tzv. MHD sa dá prepravovať prostredníctvom vlaku (obdoba nám známeho metra), autobusom a loďou (ferry). Celé Sydney je rozdelené do niekoľkých pásiem, podľa ktorých sa určujú ceny cestovného. Je možné si zakúpiť lístky na jednotlivé jazdy (veľmi nevýhodné) alebo tzv. Travel passy napr. Na týždeň a viac, ktoré sa pri častom cestovaní rozhodne vyplatí.

A pozor na jednu vec, POZOR nikto zo študentov, okrem študentov univerzít nemá nárok na zľavu.

Návšteva u nás v G8M8 - Prvý alebo druhý deň príď do agentúry G8M8 v centre Sydney. Zoznámiš sa s nami a my ti poskytneme všetky informácie o živote v Austrálii, ktoré ešte nevieš, dáme ti zdravotné kartičku, vybavíme daňové číslo a môžeš sa s nami podeliť o prvé dojmy z Austrálie.

Daňové číslo (Tax File Number) - je deväťmiestne číslo, ktoré potrebuješ pre svojho legálneho zamestnávateľa. V G8M8 s tebou o daňové číslo požiadame cez internet hneď pri prvej návšteve, stačí si doniesť so sebou pas. Číslo ti príde do 28 dní poštou na tvoju adresu, ale pracovať môžeš začať, akonáhle o neho požiadaš.

SIM karta - tu tí dáme a aktivujeme ešte v Čechách. V agentúre v Sydney nám už len dáš svoje telefónne číslo pre lepšiu komunikáciu

Prečo ísť do Austrálie

Niet pochýb o tom, že Austrália je jednou z najviac vzdialených, fascinujúcich a vysoko rozvinutých krajín na svete.

Je obdarená množstvom prírodných divov, množstvom divočiny, oslnivými plážami, kozmopolitnými metropolami a veľkým množstvom vnútrozemia, je ľahké pochopiť, prečo je táto úchvatná krajina tak dokonalým cieľom. Nielen, že zodpovedá každému vkusu, veku alebo záujmu, ale tiež prináša niektoré jedinečné zážitky takmer nemožné nájsť inde. Od úžasných vyhliadkových miest až po rozprávková dobrodružstvo na pôde a vodných cestách nie je počas vašej dovolenky v Austrálii absolútne nič, čo by ste nemohli urobiť.

Okrem toho je Austrália oveľa viac než len rajom pre milovníkov dobrodružstva, je to potešenie pre milovníkov potravín a umenia.

Populárne kombinácie letov do Austrálie

TIP

Aktuálne ceny leteniek pre celú krajinu, skúste kliknutie na odkaz do letenkátoru na letenky z Viedne do Austrálie na všetky dostupné letiská alebo letenky z Budapešti do Austrálie na všetky dostupné letiská.

Čo ďalej vedieť o Austrálii

Už máte letenku do Austrálie? Prečítajte si sprievodcu o Austrálii.

Otvoriť sprievodca

Top letenky do Austrálie