Oceániu tvorí 14 nezávislých krajín, z ktorých najznámejšie sú Austrália, Nový Zéland a Francúzska Polynézia. Austrália je plná neuveriteľných prírodných krás, ako sú Outback, Uluru, Gold Coast a slávny Veľký bariérový útes. Na druhej strane Nový Zéland láka milovníkov prírody a adrenalínových nadšencov všetkého druhu - dá sa tu robiť takmer každý extrémny šport!

Sprievodca Austráliou
Austrália je obrovská krajina - väčšia ako všetky krajiny západnej Európy dohromady. Rozmanitá krajina, priateľskí miestni obyvatelia, neuveriteľná rozľahlosť znamená, že pre každého cestovateľa tú existuje niečo, od prostého pitie Melbourne - kávy - až po sledovanie slnka zapadajúceho nad prekrásnym Ayers Rock - Uluru. Základné informácie o Austrálii Turistické vízum Vízum je vyžadované viac informácií Celoročne Počasie je k cestovanie vhodné celý rok viac o počasí Austrálsky dolár Kurz sa pohybuje okolo 17 Sk za 1 AUD viac informácií Letenky od 26tis.
Jan 17, 2021
Čtěte více
Sprievodca po Novom Zélande
Nový Zéland, anglicky New Zealand, maorským Aotearoa, je štát v juhozápadnej časti Tichého oceánu, Pacifiku. Tvoria ho dva veľké ostrovy, Severnej a Južnej, a ďalšie menšie ostrovčeky. Najbližší susedný štát je asi 2000 km vzdialená Austrálie. Základné informácie o Novom Zélande Turistické vízum Pre pobyt do 3 mesiacov víza nie, ale registráciu NZeTA viac informácií December až marec Mesiaca optimálny na cestu.
Oct 01, 2020
Čtěte více