Anglicko nie je len upršané. Aké počasie vás v skutočnosti privíta? Podobá sa to u nás, akurát čakajte väčšie vlhko. Predsa len nesmieme zabudnúť, že Anglicko je ostrovný štát. Počasie tu vie byť nepredvídateľné, často sa striedajú slnečné a daždivé dni, takže dáždniky so sebou!

Najväčší rozdiel zaregistrujete pravdepodobne v zime. Zimné mesiace pripomínajú skôr jeseň a teploty zriedkakedy klesajú pod bod mrazu.

Počasie v mestách Anglicka

Juhozápadná časť krajiny a Južný Wales sú typické miernou zimou a teplým letom, vďaka oceánu tu ale častejšie prší. Vo Walese je vďaka blízkosti Atlantiku vyššiu vlhkosť a pri pobreží fúka silný vietor. Východ Anglicka je z celého ostrova najsuchšie. Na severe je počasie podobné Škótsku - drsné a chladné.

Počasie v Londýne

Už plánujete výlet do Londýna? Choďte na jar! Teploty siahajú až k 18 ° C, takže vás neprekvapí nepríjemné horúco a zároveň nebudete musieť obliekať sveter. Dáždnik a nepremokavú bundu ale pribaľte, počasie môže byť premenlivé. Najväčší nápor Londýn zažíva v lete, kedy sa teploty pohybujú štandardne okolo 25 ° C.

Na jeseň a v zime väčšinou nemrzne, takže sneh očakávajte skôr ojedinele.

LONDON

Počasie v Cambridge

Najchladnejším mesiacom v roku je január. Priemerne najlepšie počasie v Cambridge očakávajte od júla do septembra, opäť ale platí - dáždnikom a pláštenkou nič nepokazíte.

Počasie v Oxforde

Oxford sa nachádza približne 150 km od Cambridge. Počasie je tam teda veľmi podobné.

Počasie v Cardiffe

Podobne ako v Cambridge je tu najlepšie počasie od júla do septembra. ale pozor! Vzhľadom k tomu, že sa Cardiff nachádza blízko Atlantiku, vám môže byť kvôli silnému vetru chladnejšie.

Počasie v Liverpoole

Najpríjemnejšie počasie v Liverpoole očakávajte od mája do októbra. teploty sa v tomto období pohybujú medzi 15 a 20 ° C.

LIVERPOOL

Počasie v Yorku

Do Yorku sa vydajte v období od apríla do októbra, kedy sa teploty pohybujú v príjemnom rozmedzí od 14 do 21 ° C.

Počasie v Edinburghu

Škótsky Edinburgh je oproti anglickým mestám viac daždivý, dôvodom je oceánske podnebie. Teplé oblečenie noste aj napriek tomu, že sa v zime teploty pohybujú okolo 2 ° C. V lete ťažko prekročí 20 ° C a v najteplejších dňoch sa pripravte na výdatné dažde. Dáždniky a pláštěnkám zdar a hor sa do Edinburghu!

EDINBURGH

Kedy letieť do Anglicka

Anglicko vás nadchne celoročne! Využite mierne zimy a objavujte pamiatky práve v tomto období. Poteší vás menšie fronty ako v letnej sezóne alebo pri predvianočnom šialenstvo. V lete naopak utečte z preplnených miest do prírody a objavujte miestnu krajinu. Viac o téme kedy letieť do Anglicka nájdete na stránke Letenky do Anglie.

Najlacnejšie letenky z Bratislavy do Londýna v kontexte počasí

Graf opisuje minimálnej nájdenej ceny leteniek z Prahy do Londýna a ich vývoj podľa týždňov. Ďalšie údaje na grafe ukazujú priemerné denné a nočné teploty a úhrn zrážok, ak sú údaje k dispozícii. Prekliknutím na jednotlivé stĺpce v grafu získate podrobnejšie aktuálne údaje z vyhľadávača.

Cena najlacnejšie spiatočné letenky z Viedne do , EUR

Teda vidíte, ktorý dátum je pre odlet do Londýna najlepšie vzhľadom k vývoju počasie v destinácii a vzhldem k aktuálnej cene letenky.

Najlacnejšie letenky z Viedne do Londýna

Nasledujúci graf zobrazuje prehľad najnižších cien leteniek z Viedne do Londýna v kontextu počasie. Prekliknutím na jednotlivé stĺpce v grafe získate podrobnejšie aktuálne údaje z vyhľadávača.

Cena najlacnejšie spiatočné letenky z Budapešti do , EUR

Čo ďalej vedieť o Anglicku

Viete všetko pre cestu do Anglicka? Je čas vybrať letenku.

Vybrať letenku