Výhody registrácie u Flymeto
  1. Vieme sa o vás počas cesty postarať.
  2. Sme solídne predajcovia leteniek, pôsobíme na trhu od roku 2016.
  3. Spolupracujeme s najlepšími partnermi v oblasti cestovania.
 Pohodlné hľadanie
 Tvorte svoje itinerára
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
 500 miliónov letov do 10s
 Predávajte vlastné zájazdy
Letenky
Odkiaľ

Bratislava (BTS)   Budapest (BUD)

Kam

Seville (SVQ)

Andalúzska Huelva vás nadchne, koniec mája a jún tu ponúka najviac zážitkov!

Huelva je jedna z ôsmich provincií španielskej Andalúzie, očarí vás predovšetkým svojou prírodou. Dlhé, široké piesočné pláže sú od rušných promenád oddelené kroviskami, takže tu nebudete ničím rušení.

Huelva hraničí s Portugalskom a je najlepšie dostupná z portugalského mesta Faro. Či už sa ubytujete v ktoromkoľvek hoteli na pobreží Atlantického oceánu, budete svedkami veľkého prílivu a odlivu. Brehy sú pozvoľné, voda je príjemne teplá, táto dovolenka je vhodná aj pre rodiny s deťmi.

Prístup k plážam vedie väčšinou po drevených mólach, na ktorých si môžete v kľude vychutnávať šumenie mora. Ráno si privstanete, stihnete na pláži pieskový menčester - pláže tu každý deň čistia a uhladzujú.

Námestie mesta Moguer zdobí socha bratov Pinzon, ktorí zapožičali svoje lode Krištofovi Kolumbovi.

Najlepší spôsob, ako spoznať pobrežie, je požičať si bicykel. Pekná cyklotrasa vedie z Isla Canela pozdĺž pobrežia do Punta del Moral. Ďalej pokračuje k obrannej veži Torre Canela, z ktorej sa vám naskytne výhľad na bývalej Solnice a ornitologickou chodník. Výlet môžete zakončiť u ekologického múzea Ecomuseo Molino de El Pintado - starého mlyna, ktorý fungoval na systéme prílivu.

Na perfektné zážitkový výlet do národného parku Doñana vyrazte špeciálnym autobusom s kolesami z traktora, umožňujúcimi pohyb po piesočných dunách. Uvidíte voľne sa pasúce divoké kone, králiky, zajace, danielov, jelene, plameniaky a pri veľkom šťastí i rysy. Príďte sem na konci júna a budete svedkami veľkého sviatku, kedy sa vyvádzajú kobyly s žriebät. Slávnostné procesia koní vedie dedinkou El Rocío, kde je miesto asfaltové cesty len piesok, pretože divé kone nie sú okované.

V dedinke sa tiež každoročne koná najväčšej španielskej procesie Romería El Rocío, zíde sa tu až na milión osôb, aby z miestneho kostola vyniesli slávnu Pannu Máriu. Procesia prebieha na konci mája a trvá niekoľko dní.

Ak sa radi zaujímate o Krištofa Kolumba, navštívte kláštor La Rábida, tu sa dozviete o výpravách a osude jeho syna. Kláštor pochádzajúci z čias františkánskej reformy zo 13. stor. je Národný pamiatkou. Neďaleko potom navštívte mólo s kolumbijskými KARAVELA Muelle de las Carabelas. Jedná sa o múzeum a stálu výstavu o zámorských plavbách Krištofa Kolumba. Máte možnosť nastúpiť na palubu replík lodí, ktoré boli zhotovené k pětistému výročiu objavenia Ameriky.Súvisiace články

Tagy

Kategórie