Výhody registrácie u Flymeto
  1. Vieme sa o vás počas cesty postarať.
  2. Silný zákaznícky servis.
  3. Generátor najlacnejších leteniek.
 500 miliónov letov do 10s
 Hovoríme vaším jazykom
 Predávajte vlastné zájazdy
 Tvorte svoje itinerára
 1.5 miliónov hotelov do 10s
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapešť (BUD)

Kam

(Európa)

Ako ušetriť na výmenných kurzoch, ak odchádzate na dovolenku

Rozdiely v ponukách výmenných kurzov sa veľakrát líšia až o niekoľko desiatok halierov na 1 eure. Za dovolenku tak môžete ušetriť viac ako zanedbateľnú čiastku! Je dôležité meniť peniaze u tých správnych spoločností a v zahraničí potom stačí platiť správnym spôsobom.

Najprv sa uistite, že banka, v ktorej ste klientom, ponúka výhodný výmenný kurz. Tu tiež býva rozdiel medzi jednotlivými finančnými inštitúciami, a môže činiť až 0,50 halierov na 1 euro. Ak využijete služby niektorej cestovnej agentúry, ktorá sprostredkováva zájazdy nemeckých cestovných kancelárií, najčastejšie uprednostňujú platbu priamo v eurách, čo býva mnohokrát výhodnejšie, než platiť dovolenku českými korunami.

Ak máte platobnú kartu s výhodným výmenným kurzom, oplatí sa vám používať ju pri platení, kedy budú platby pre vás ďaleko lacnejšie ako pri platbe valutami, navyše v bankomate v zahraničí počítajte s možnými poplatkami za tento výber. Ak vaša banka ponúka nevýhodný kurz, obráťte sa na služby obchodníkov s devízami. Venujte veľkú pozornosť tomu, za aký kurz zamieňate českú korunu, vždy sa to oplatí a vy tak ušetríte nemalé peniaze!

TIP PRI výbery hotovosti z bankomatov V ZAHRANIČÍ

Ako najzákladnejšie pravidlo, ktoré odporúčajú znalci, pri výbere hotovosti v cudzej mene z bankomatu v zahraničí, VŽDY vyberte výber v kurze k danej zahraničnej mene. NIKDY nevyberajte KURZ K českej korune pri výbere hotovosti cudzej meny z bankomatu v zahraničí. Dôvodom je mimoriadne nevýhodný kurz (napríklad 29,00 Sk za 1 EUR a podobne). Ak sa budete riadiť touto radou, ušetríte stovky a niekedy až tisíce korún!Tagy

Žiadne tagy

Kategórie