Výhody registrácie u Flymeto
  1. Sme solídne predajcovia leteniek, pôsobíme na trhu od roku 2016.
  2. Vieme sa o vás počas cesty postarať.
  3. Hľadáme nové možnosti poznania prostredníctvom cestovania.
 Tvorte svoje itinerára
 Hovoríme vaším jazykom
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
 Predávajte vlastné zájazdy
 500 miliónov letov do 10s
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapešť (BUD)

Kam

(Európa)

Ako ušetriť na výmenných kurzoch, ak odchádzate na dovolenku

Rozdiely v ponukách výmenných kurzov sa veľakrát líšia až o niekoľko desiatok halierov na 1 eure. Za dovolenku tak môžete ušetriť viac ako zanedbateľnú čiastku! Je dôležité meniť peniaze u tých správnych spoločností a v zahraničí potom stačí platiť správnym spôsobom.

Najprv sa uistite, že banka, v ktorej ste klientom, ponúka výhodný výmenný kurz. Tu tiež býva rozdiel medzi jednotlivými finančnými inštitúciami, a môže činiť až 0,50 halierov na 1 euro. Ak využijete služby niektorej cestovnej agentúry, ktorá sprostredkováva zájazdy nemeckých cestovných kancelárií, najčastejšie uprednostňujú platbu priamo v eurách, čo býva mnohokrát výhodnejšie, než platiť dovolenku českými korunami.

Ak máte platobnú kartu s výhodným výmenným kurzom, oplatí sa vám používať ju pri platení, kedy budú platby pre vás ďaleko lacnejšie ako pri platbe valutami, navyše v bankomate v zahraničí počítajte s možnými poplatkami za tento výber. Ak vaša banka ponúka nevýhodný kurz, obráťte sa na služby obchodníkov s devízami. Venujte veľkú pozornosť tomu, za aký kurz zamieňate českú korunu, vždy sa to oplatí a vy tak ušetríte nemalé peniaze!

TIP PRI výbery hotovosti z bankomatov V ZAHRANIČÍ

Ako najzákladnejšie pravidlo, ktoré odporúčajú znalci, pri výbere hotovosti v cudzej mene z bankomatu v zahraničí, VŽDY vyberte výber v kurze k danej zahraničnej mene. NIKDY nevyberajte KURZ K českej korune pri výbere hotovosti cudzej meny z bankomatu v zahraničí. Dôvodom je mimoriadne nevýhodný kurz (napríklad 29,00 Sk za 1 EUR a podobne). Ak sa budete riadiť touto radou, ušetríte stovky a niekedy až tisíce korún!Tagy

Žiadne tagy

Kategórie