Výhody registrácie u Flymeto
  1. Dostaneme vás bezpečne späť domov.
  2. Sme solídne predajcovia leteniek, pôsobíme na trhu od roku 2016.
  3. Ponúkame viac ako 600 miliónov letových kombinácií.
 Tvorte svoje itinerára
 1.5 miliónov hotelov do 10s
 Hovoríme vaším jazykom
 Predávajte vlastné zájazdy
 500 miliónov letov do 10s
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapešť (BUD)

Kam

(Európa)

Cestovanie lietadlom s deťmi
Rodičovstvo je krásna vec a ešte krajšie je v dieťati zanechať od útleho veku spomienky na rodinou dovolenku, fotografie prvých krôčikov do mora, alebo vystrašený plač zo stretnutí s prvou vlnou sú na nezaplatenie. A ako to vyzerá, keď sa rozhodnete cestovať v lietadle s vaším drobčekom? V našom článku sa dozviete základné, napriek tomu najdôležitejšie informácie. Cestovanie lietadlom s kočíkom Veľkou výhodou je, že rodiny s deťmi bývajú manipulujú prednostne.
Mar 16, 2021 2 min
Čtěte více

Ako si šikovne zbaliť na cestu

Prázdniny majú byť zábavné, pred odchodom si vytvorte harmonogram vecí, ktoré musíte ešte urobiť a budete mať oveľa menej stresu. Zbaliť si chytro je najlepší spôsob, ako ušetriť miesto v batožine. K tomu vám pomôže vytvorenie zoznamu vecí, ktoré si chcete vziať sebou na dovolenku.

Základom je batožina

Taška, či kufor by mala byť univerzálna a ľahká, napriek tomu dostatočne veľká, aby pojala všetko, čo potrebujete. Zvážte nákup batožinu s veľkou zárukou - najmä ak ho plánujete používať častejšie. Cestovanie s poškodeným batožinou môže byť nočnou morou. Tu sú niektoré tipy na batožinu:

  • Kufre na kolieskach
  • Cestovné tašky
  • Batohy na kolieskach
  • Cestovné batohy
  • Príručná kufre

Usporiadajte svoje veci

Je pravdepodobné, že máte plný itinerár, a preto budete musieť zabaliť veľa vecí. Najlepším pomocníkom sú organizátormi. Udržujú všetko tam, kde má byť, oddeľujú čisté veci od špinavých a bez pokrčeniu. Už ste vyskúšali cestovné kompresný obaly? Tie sú skvelým pomocníkom. Naším ďalším tipom chytrého balenia je, že si vezmete oblečenie, ktoré môžete vrstviť a nosiť viac ako raz (ktoré slúžia viac ako k jednému účelu). To vám v konečnom dôsledku ušetrí miesto a maximalizuje váš cestovný šatník.

Pripravte si príručnú tašku

Usporiadajte si cestovné doklady, peniaze a ďalšie identifikačné údaje, aby ste ich mohli ľahko vyhľadať na vyžiadanie. Skúste cestovné organizátor. Ďalšou dôležitou súčasťou príručnej batožiny je základná oblečenie a niektoré hygienické potreby pre prípad, že by sa vaša batožina stratilo. Ak vás čaká dlhý let, zbaľte si tiež nejaké predmety pre zábavu a svoje pohodlie.

Nezabudnite: príručnú batožinu musíte nosiť, takže sa uistite, že je dostatočne ľahké!

Bezpečné cestovanie

Dávajte pozor na vreckárov a iné typy zlodejíčkov. Je ľahšie schovať dôležité veci treba za opasok, alebo si peňaženku dať na krk. Ale nemyslite len na zabezpečenie svojich vecí, myslite aj na svoju osobnú bezpečnosť. Ak plánujete chodiť v noci, vezmite si reflexné oblečenie alebo čelovku. Tieto jednoduché veci vám môžu zachrániť život.

Zaistite si svoje batožiny

Nikdy necestujte s cennými šperky alebo elektronikou v batožine, a keď si musíte priniesť cennosti, uložte ich na seba alebo do príručnej tašky.

Chráňte si svoje pasy a cennosti

V dnešnej dobe vám nemusí zlodeji ukradnúť peňaženku s dokladmi, aby ukradli vaše osobné údaje. Môžu jednoducho naskenovať a načítať informácie uložené na čipe vloženom do nechráneného pása, kreditné karty alebo bankové karty zo vzdialeného miesta. Vaše informácie však môžete chrániť pomocou špeciálne navrhnutých obalov na pasy a kreditné karty, ktoré blokujú signály RFID.

Ako je to s hygienickými potrebami

Podľa pokynov TSA musí byť kvapaliny, gély a aerosóly, ktoré chcete nosiť v lietadle, v nádobách s objemom 100 ml, alebo menších. Je nevyhnutné dávať šampóny, krémy, gély na vlasy, ústnu vodu a zubné pasty, alebo inej tekutiny do zaručene nepriepustných obalov, aby nedošlo k rozliatiu.

Cestovanie lietadlom sa môže veľmi rýchlo skomplikovať. Aj keď cestujete sólo, nezabudnite si správne zabaliť všetky toaletné potreby, dodržiavať limity hmotnosti a veľkosti batožiny, usporiadať všetky doklady, aby ste sa nedostávali zbytočne do stresu.

Prajeme príjemné a uvoľnené cestovanie.Súvisiace články