Výhody registrácie u Flymeto
  1. Hľadáme nové možnosti poznania prostredníctvom cestovania.
  2. Hľadáme tie najlepšie kombinácie letov.
  3. Garancia najlacnejšieho nákupu.
 Pohodlné hľadanie
 Hovoríme vaším jazykom
 1.5 miliónov hotelov do 10s
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
 500 miliónov letov do 10s
Letenky
Odkiaľ

Bratislava (BTS)   Budapest (BUD)

Kam

(Európa)

Hrad, ktorý zdobí Drakulov kraj
Z diaľky tajomne vyčnievajúce vížky hradu, ktorá je obohnaný hlbokým priekopou nalákajú na prehliadku každého turistu. Hrad Corvin nájdeme v meste Hunedoara v Rumunsku. K hradu Corvin sa viaže bohatá história dlhá viac ako šesť storočí, o ktorej sa čiastočne dozviete z expozície vnútri. Nielen, že je skvelým turistickým lákadlom, slúžia tiež ako krásna, filmová a rozprávková kulisa. Vnútri hradu sa nachádza niekoľko desiatok komnát a rad točitých schodísk. Je obohnaný 30 metrov hlbokým priekopou a jediným možným prístupom je brána na konci dreveného mosta, ktorý podopierajú dlhé kamenné piliere.
Čtěte více
Kilometre slobody na Route 66
Severná Amerika · Illinois - USA
Čtěte více

Ako prežiť prestup

Dlhý prestup a spanie na letisku nemusí byť nočná mora, ale naopak splnený sen. Viete, ako si zariadite výlet zadarmo počas prestupu v Singapure alebo nocľah vo futuristickej spacej búdke? Osvojte si tipy, vďaka ktorým sa na prestupy začnete pozerať ako na nové příležitosti.

Preskúmajte možnosti letiska

Letisko v San Franciscu, Amsterdame a Paríži majú vlastné múzeum. Texaský Austin zostáva verný svojmu bohémskemu duchu a usporadúva koncerty zdarma priamo na letisku. Prestup v Mníchove si skrátite prehliadkou minipivovaru, na tokijskom letisku Haneda zase návštevou kaviarne s planetáriom. Medzinárodné letiská prichádzajú s novými spôsobmi, ako pasažierom prestupy spríjemniť. Najďalej je v tom letisko v Singapure, ktoré okrem salónikov, hier, kín a ďalších aktivít zahŕňa aj relaxačné záhrady so živými motýľmi.

Vyrazte na výlet počas prestupu

Nejedno letisko vám ponúkne možnosť vydať sa na okružnú cestu a využiť niekoľkohodinový prestup k pozretiu miestnych dominánt. Patrí medzi nich napríklad Singapur, Amsterdam, Salt Lake City, Dauha alebo Soul.

Objavte výhody tranzitného víza

S výletmi počas prestupov súvisia tranzitné víza. Ide o krátkodobé víza, ktoré slúžia práve pre prípady, keď na svojej ceste musíte pristáť v krajine, s ktorou Slovenská republika nemá bezvízový styk. Tranzitné víza v takých krajinách musíte mať, aj keď nevytiahnete päty z letiska a ani dokonca nevyjdete z oblasti pasovej kontroly. Tranzitné vízum môže mať platnosť rovnako tak 8 hodín ako 48 hodín. Využite toho a naplánujte si na ceste jednu poznávaciu zastávku navyše. Za 24 alebo 48 h toho spoznáte dosť napríklad aj v Hongkongu.

- Vydajte sa s nami na dovolenku
Hľadať

Ponúkame ešte lacnejšie letenky a ubytovanie ..

#Dejiny
Flymeto - istockphoto.com
Flymeto - istockphoto.com
Prečo vycestovať do s nami?
  1. Hľadáme nové možnosti poznania prostredníctvom cestovania.
  2. Hľadáme tie najlepšie kombinácie letov.
  3. Garancia najlacnejšieho nákupu.
 Pohodlné hľadanie Zdieľajte ponuky s priateľmi 500 miliónov letov do 10s

Povedzte si o kamaráta na prestup

Letíte s KLM, prestupujete v Amsterdame a máte iPhone? Potom máte nárok na prestupového kamaráta. V rámci programu Layover with a Local vás dobrovoľník vezme na prehliadku mesta, ktorú prispôsobí vašim záujmom. A aby ľady roztopil, pozve vás na zoznamovací pohárik, ktorý platí aerolinka KLM. Spoločnosť Icelandair počas prestupu v Reykjavíku za kamaráta požičiavala rovno svojich zamestnancov. Medzi dobrovoľníkmi boli piloti, dokonca aj výkonný riaditeľ spoločnosti. Vhodný parťák sa vyberal podľa vašich záujmov. Akcia zatiaľ skončila, pri ceste s Icelandair ale radšej vždy skontrolujte stránku s ich Stopover Buddy programom.

Upracte sa do pohodlia salóniku

Aj keď vaša letenka je economy, môžete si dopriať pohodlie a servis letiskových salónikov. Vstupy do salónikov si možno zaplatiť, buď objednávkou celodenného pasu alebo v hotovosti pri vstupe. Pri dlhom a nočným prestupe sa to oplatí. Dvere vám však môže otvoriť už len správna platobná karta, napríklad Visa Infinite alebo MasterCard Black. Stačí ich ukázať a ste vo vnútri a zadarmo. Výhoda takéhoto vstupu je, že sa nemusíte obmedzovať len na salónik aerolinky, s ktorou letíte. Má iná niečo lepšie? Choďte tam.

Pripojte sa na wi-fi letisko

Právo na bezplatnú wi-fi by malo byť zapísané do ústavy. Ak aj vy vyžadujete na prežitie internet a nechcete na cestách plytvať mobilnými dátami, pripojte sa na bezplatnú wi-fi na letisku. Zoznam hesiel na najfrekventovanejších letiskách sa pravidelne aktualizuje napríklad v praktickej mape v mobilnej aplikácii WiFox.

Prospech prestup komfortne a bezpečne

Že vás čaká dlhý prestup cez noc väčšinou viete, už keď si kupujete letenky. Pripravte sa na neho čo najsvedomitejšie. Niekoľko vrstiev pohodlného oblečenia, do ktorého sa môžete zababušiť je stávka na istotu, kapucňa pomôže odtieniť svetlo. Niektorí backpackers si dokonca vozia vlastné hojdacie siete, ktoré na letisku zavesia a v nich noc prečkajú. Aj keď sa tmavý opustený kútik letisko zdá pre spánok ideálny, utáborte sa naopak tam, kde ste vidieť. Ideálne si nájdite miestečko v blízkosti stanovišťa bezpečnostnej služby letiska.

Zatvorte sa do spacej búdky

Stále viac letísk umiestňuje do svojich priestorov automatizované spacie búdky, ktoré odhlučnia okolitý ruch a poskytujú pohodlné ležanie. Niektoré majú podobu hypermoderného lehátka alebo kukly, iné sú búdky sa súkromnou izbičkou s posteľou a posedením. Búdky sú ideálnou alternatívou k letiskovým hotelom. Na nocľah v niektorom z nich sa okamžite choďte opýtať v prípade, že vám aerolinka let zruší alebo má lietadlo veľké meškanie. Akonáhle má lietadlo meškanie viac, ako tri hodiny, máte pravdepodobne nárok na peňažnú kompenzáciu.

Spýtajte sa pilota

Čo sa stane, keď lietadlu praskne pneumatika? Je pravda, že lietadlo pri pristátí plachtí? Patrick Smith sa dlhé roky živil ako pilot dopravných lietadiel a na zvedavé otázky ľudí odpovedá na svojom blogu AskThePilot.com. To najlepšie z blogu vtesnal do rovnomennej knihy, ktorá vyšla aj v češtine. Neexistuje snáď lepšia knižka, ktorú si treba zbaliť na cestu lietadlom. Knižku si samozrejme môžete vziať aj inú, ale určite na ňu nezabudnite. Proti baterke v mobile a notebooku vám vydrží znateľne viac hodín.Tagy

Žiadne tagy