Výhody registrácie u Flymeto
  1. Ponúkame viac ako 600 miliónov letových kombinácií.
  2. Sme solídne predajcovia leteniek, pôsobíme na trhu od roku 2016.
  3. Silný zákaznícky servis.
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
 Pohodlné hľadanie
 1.5 miliónov hotelov do 10s
 Hovoríme vaším jazykom
 Predávajte vlastné zájazdy
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapešť (BUD)

Kam

(Európa)

Ako prepraviť letecky bicykel

V prvom rade je dôležité zistiť, koľko máte povolenú hmotnosť batožiny v lietadle. Po Európe to najčastejšie býva 20 kg a 10 kg príručná taška, ktorú si smiete vziať so sebou na palubu, u diaľkových letov každá letecká spoločnosť má iné prepravné podmienky.

Bicykel skúste uplatniť ako športové potreby a vyžiadajte si od konkrétnej leteckej spoločnosti navýšenie váhového limitu bez zvýšenia ceny letenky.

Bicykel skúste podať aj ako batožinu bežných limitov alebo nadmernú batožinu a vojsť sa tak do váhových limitov k letenke zadarmo.

U vybranej spoločnosti si nechajte potvrdiť rezerváciu miesta pre bicykel v nákladovom priestore, avšak riešte to s predajcom pred zaplatením letenky.

Ako pripraviť bicykel na cestu

Bicykel prepravujte v prepravnej papierovej krabici rozložený. Odskrutkujte kolesá a narovnajte riadidlá pozdĺžne, takto rozložený bicykel vložte do škatule a zaistite proti pohybu. Všetky voľne uložené diely obaľte výstelkami a sťahovacími plastovými páskami. Krabicu vnútri ešte podlepte v miestach otvorov pre ruky, a zbytočné nie je ani oblepiť krabicu textilnou kobercovú páskou, ktorá ochráni rohy a boky krabice proti predratiu.

Bicykel je možné prepraviť tiež v látkovom futrále, ktorý musí byť ľahký, pevný a skladný a pre bicykel je nutná dôkladná demontáž a jeho zabezpečenie.

Rozoberte a zložte bicykel niekoľkokrát nanečisto ešte predtým, než sa s nim vydáte do lietadla.

Ak letíte do nejakej destinácie s prestupom, nechajte si bicykel odbaviť vždy len na jeden let a potom si ho vyzdvihnite a podajte k novému odbaveniu.

Na cestovanie s bicyklom do zahraničia si zabaľte okrem vhodného oblečenia a vybavenia na bicykel aj náradie - imbusy, náhradné duše, lepenie, a pod., Ale pribaľte ich do krabice s bicyklom, s imbusami v príručnej batožine vás na palubu po letiskovej kontrole určite nepustia!Súvisiace články