Výhody registrácie u Flymeto
  1. Spolupracujeme s najlepšími partnermi v oblasti cestovania.
  2. Hľadáme nové možnosti poznania prostredníctvom cestovania.
  3. Dostaneme vás bezpečne späť domov.
 Pohodlné hľadanie
 Hovoríme vaším jazykom
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
 Predávajte vlastné zájazdy
 Tvorte svoje itinerára
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapešť (BUD)

Kam

(Európa)

Ako je to s jedlom na cestách lietadlom?

Ako to chodí počas letu s občerstvením? Nie všetky letecké spoločnosti ponúka bezplatné občerstvenie, ale ak to tak je, čo od toho môžete očakávať a ako sa zariadiť? Nižšie sa Vám pokúsime zodpovedať pár otázok ohľadom leteckého cateringu.

S bezplatným cateringom sa najčastejšie stretnete na diaľkových linkách trvajúcich aspoň 5 hodín. Pri kratších preletov sa pozvoľna od bezplatného občerstvenia ustupuje a v súčasnosti tvorí maximálne kelímok s vodou a malý sendvič.

Naopak, u diaľkových liniek sa môžete tešiť na plnohodnotné menu, ktoré sa skladá z predjedla, hlavného jedla, pečiva a dezertu. U hlavného jedla býva spravidla na výber z niekoľkých variantov, z ktorých aspoň 1 predstavuje stravu pre vegetariánov. Typicky bude na výber chicken or pasta (kuracie alebo cestoviny). U lepších prémiových aerolínií sa môžete tešiť napríklad aj na zmrzlinu. Štandardom potom býva aj možnosť ľahkého snacku po dobu letu. Stačí kontaktovať posádku a o ďalšie jedlo požiadať. Pri skutočne dlhých rokoch nad 8 hodín sa dočkáte aj druhého servisu. Zvyčajne sa podáva raňajky a večere či naopak.

Ako zistíte informáciu o tom, či na vašom letu bude podávané niečo pod zub? Väčšinou je táto informácia uvedená hneď pri nákupe leteniek, prípadne vám aerolínie počas nákupu ponúknu predobjednávku jedál.

Európa - Vydajte sa s nami na dovolenku
Hľadať

Ponúkame ešte lacnejšie letenky a ubytovanie ..

#Dejiny
Flymeto - Ako je to s jedlom na cestách lietadlom?
Flymeto - Ako je to s jedlom na cestách lietadlom?
Prečo vycestovať do s nami?
  1. Garancia najlacnejšieho nákupu.
  2. Generátor najlacnejších leteniek.
  3. Hľadáme nové možnosti poznania prostredníctvom cestovania.
 Tvorte svoje itinerára Predávajte vlastné zájazdy Zdieľajte ponuky s priateľmi

Špeciálne jedla a diéty

Ak potrebujete nejaké diétne jedlo, je nutné informovať leteckú spoločnosť vopred o a konkrétnej diétu požiadať. Prihlásite sa do správy vašej rezervácie a v ponuke si diétu vyberiete, prípadne napíšete predajcovia a on vám požiadavku zadá do systému.

Vyberať môžete napr. Medzi zdravotnými diétami ako:

Diabetická strava, bezlepková jedlá, diétne jedlo pri nedráždivé diéte, jedlá s nízkym obsahom soli, jedlá bez laktózy, nízkokalorické jedlá.

V ponuke aerolínií bývajú aj náboženská jedla, ako je napr. Hinduistickej či indickej.

Výber z týchto variantov je zadarmo. Výhodou býva tiež príjemný fakt, že špeciálne jedlo dostanete ako prvý pred začatím klasického servisu.

Hladné rokmi aneb keď nie je jedlo v cene letenky

Úplne všetky nízkonákladové aerolinky vám za letu neponúknu ani kelímok s vodou. Čokoľvek si budete chcieť dať, to si budete musieť kúpiť. Na letoch trvajúcich aspoň 1 hodinu prebieha palubnej predaj, kedy v ponuke nájdete najzákladnejšie nealkoholické i alkoholické nápoje, sušienky, sendviče a pri dlhších letov aj varianty teplého občerstvenia. Aktuálne menu nájdete v palubnom časopise. Ak budete chcieť platiť na palube lietadla, väčšina aerolínií prijíma štandardné meny ako eura, doláre, libry a lokálnej meny.

Vlastné jedlo do lietadla

Veľmi častou otázkou je, či si môžeme vziať vlastné jedlo do lietadla a vyhnúť sa tak prepáleným cenám za občerstvenia z palubného predaja. Môžete, ale len za určitých podmienok.

Všetky potraviny, ktoré si chcete vziať so sebou do lietadla, musia spĺňať bezpečnostné limity. Teda také, že ak je vaše jedlo v tekutom stave, ako sú desiate, jogurty, džemy atď., Musí byť ich objem do 100 ml. Zároveň tiež upozorňujeme, aby ste sa vyhli silne aromatickým surovinám.

Ako to urobiť s pitím

Vzhľadom k bezpečnostnému limitu 1 dcl musíte fľašu odovzdať ešte pred bezpečnostnou prehliadkou. Toto pravidlo sa dá “obísť” tak, že si so sebou vezmete prázdnu fľašu a naplníte ju vodou až za bezpečnostná prehliadka. Prípadne si fľašu s pitím zakúpite z automatov či obchodov v zóne za kontrolou.

Niektoré letecké spoločnosti výslovne zakazujú donášanie vlastného jedla a nápojov. Pozor tiež na prípadný dovoz nedojedených potravín do štátu. Niektoré štáty zakazujú dovoz potravín.

Jedlo pre malé deti

Cestovanie s malými deťmi vyžaduje aj zvláštnu stravu. Pre deti do 2 rokov neplatia obmedzenia 100 ml a môžete prepravovať aj väčší objem. Jediné, čo budete musieť urobiť pri bezpečnostnej prehliadke, tak nádobu s jedlom otvoriť a ochutnať, prípadne jej nechať pracovníka bezpečnostnej kontroly otestovať v špeciálnom skenera.Tagy