Výhody registrace u Flymeto
  1. Silný zákaznický servis.
  2. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
  3. Umíme se o vás během cesty postarat.
 Mluvíme vaším jazykem
 1.5 milionů hotelů do 10s
 500 milionů letů do 10s
 Tvořte svoje itineráře
 Pohodlné hledání
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Ženeva

Ženeva je druhé největší švýcarské město, ležící u Ženevského jezera, v nejzápadnějším cípu země a je ze tří stran bezprostředně obklopeno Francií. Město samo o sobě má 185 tisíc obyvatel, v celém kantonu Ženeva pak žije 435 tisíc obyvatel, úředním jazykem v této části Švýcarska je Francouzština.

Letiště má oficiální název Geneva International Airport, dříve býval častěji udáván místopisný název Geneva (Genève) Cointrin. Je situováno velmi blízko, zhruba čtyři kilometry severně od středu města. Má pouze jednu vzletovou a přistávací dráhu 05/23 o délce 3900 m a šířce 50 m, malá jednomotorová letadla mohou využívat také 823 m dlouhou nezpevněnou paralelní dráhu 05L/23R. V roce 2007 letiště odbavilo 10,8 milionu cestujících (pro srovnání, Praha měla 12,5 mil.) a 50 tis. tun nákladu.

Jak už bylo řečeno, letiště je blízko města a rovněž doprava mezi středem města a letištěm je velmi snadná a rychlá. Nejjednodušší způsob je využít železničního spojení z hlavního nádraží Gare Cornavin. Převážná většina vlaků, včetně mezinárodních, přijíždějících do Ženevy pokračuje z nádraží Cornavin po krátké zastávce na letiště. Spojení je v souhrnu velmi frekventované, průměrný interval je pod 15 minut a jízdní doba pouze okolo pěti minut. Jízdné je podle tarifu zdejší integrované dopravy a je platné dokonce i na dálkové vlaky, tak si můžete příležitostně aspoň na pár minut vyzkoušet některý z tamních rychlovlaků. Cestovat můžete dokonce i zadarmo (po celé síti MHD), pokud využijete volnou jízdenku Geneva Transport Card, kterou obdržíte po ubytování v některém ženevském hotelu či ubytovacím zařízení. Podrobněji se k tomu tématu vrátím na připravované stránce o ženevské MHD.Související články