Výhody registrace u Flymeto
  1. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
  2. Spolupracujeme s nejlepšími partnery v oblasti cestování.
  3. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.
 500 milionů letů do 10s
 Pohodlné hledání
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Sdílejte nabídky s přáteli
 Prodávejte vlastní zájezdy
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Petrohrad Pulkovo

Mezinárodní letiště Pulkovo slouží ruskému Petrohradu, přičemž leží asi 20 kilometrů na jih od centra města. Svoji základnu na letišti má společnost Rossiya Airlines. Pulkovo v roce 2008 odbavilo celkem 7 070 000 cestujících a po trojici moskevských letišť je čtvrté největší v celém Rusku.

Cestujícím slouží hned dva terminály – Pulkovo-1 pro vnitrostátní lety a Pulkovo-2, který je určen pro lety do zahraničí. Na celém letišti Pulkovo pak mimo jiné slouží letecké společnosti Rossiya Airlines, UTair Aviation, Uzbekistan Airways, Dagestan Airlines, ČSA, Aeroflot-Nord, Yakutia Airlines, nebo třeba Vladivostok Air.

Přímo z letiště jezdí do centra Petrohradu autobusy dopravního podniku města. Z terminálu Pulkovo-1 jezdí autobusy linky 39 až ke stanici metra Moskovskaja (Московская), jízda trvá 15 – 20 minut. Autobusy jezdí každých 20 – 30 minut, a to od 6:30 až do 23:30. Od mezinárodního terminálu Pulkovo-2 jezdí linka 13 ke stejné stanici metra, první autobus jede v 5:36 (všední den), resp. v 6:06 (víkend) a poslední pak v 0:47. Jednosměrná jízdenka do obou autobusů stojí 18 rublů, tedy asi desetikorunu.

Petrohradské letiště je poměrně čisté a disponuje množstvím relativně pohodlných sedaček. Některým turistům však může vadit absence zákazu kouření. Na letišti sídlí i šestice autopůjčoven – Hertz, Europcar, Avis a Sixt.Související články