Výhody registrace u Flymeto
  1. Garance nejlevnějšího nákupu.
  2. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
  3. Silný zákaznický servis.
 Pohodlné hledání
 Tvořte svoje itineráře
 Mluvíme vaším jazykem
 Sdílejte nabídky s přáteli
 Prodávejte vlastní zájezdy
Letenky

Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Paříž

Letiště Charlese de Gaulla (kód IATA: CDG, kód ICAO: LFPG, také Roissy) je největší letiště v Paříži a druhé v Evropě co do počtu přepravených lidí po londýnském Heathrow.

Je vzdáleno 23 kilometrů severovýchodně od Paříže. Letiště nabízí mnoho cestovních linek do Paříže ať už vlakových i meziměstských a mezinárodních, včetně vlaků příměstských RER B a vysokorychlostních TGV. Toto letiště bylo jedno z prvních v Evropě, kde byl zaveden integrovaný dopravní systém.

Tři terminály nacházející se na letišti spojují bezplatné autobusy, které denně přepraví přibližně 200 000 lidí. Terminál 1 zahrnuje mezinárodní lety (mimo letů společnosti Air France). Terminál 2 zahrnuje cestující společnosti Air France a další linky do evropských měst. Terminál T9 zahrnuje exkluzivně pouze charterové lety. Terminál 2 má momentálně sedm samostatných odbavovacích hal (A až G) a v roce 2010 byl rozšířen na předběžnou kapacitu 50 milionů přepravených osob ročně.

Letiště Charlese De Gaulla nabízí svým zákazníkům možnost ubytovat se v luxusních hotelech jako např. Sheraton, Holiday Inn..

Zdroj: Wikipedie


comments powered by Disqus

Související články