Výhody registrace u Flymeto
  1. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.
  2. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
  3. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Tvořte svoje itineráře
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Mluvíme vaším jazykem
 Pohodlné hledání
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

New York

Mezinárodní letiště Johna F. Kennedyho je letiště, jehož název pochází od jména amerického prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Nachází se v jihovýchodní části New Yorku v Queensu (USA). Od centra nejznámější městské části New Yorku – Manhattan je vzdáleno asi 19 km.

Letišti jsou přiděleny následující mezinárodní kódy: IATA: JFK, ICAO: KJFK, FAA LID: JFK.

JFK řídí Port Authority of New York and New Jersey, který řídí rovněž další čtyři blízká letiště a to Newark-Liberty, LaGuardia, Stewart International Airport a Teterboro. Je zde hlavní hub (rozbočovač) pro leteckou společnost JetBlue Airways a hlavní mezinárodní brána pro Delta Air Lines a American Airlines. Delta patří společně s ČSA do SkyTeamu. V roce 2000 JFK prošlo 50 000 mezinárodních cestujících denně. Nejvíce mezinárodních spojů míří do Londýna, Paříže, Frankfurtu a Tokia. V roce 2007 se letiště postaralo o 46,9 mil. cestujících, Newark Liberty o 36,2 mil. LaGuardia o 25,3 mil. což je přibližně 108,4 mil cestujících, kteří použili jedno z New Yorských letišť.

Letiště JFK má devět terminálů. Každá z leteckých společností má svůj stálý terminál, ze kterého je odbavována. Například, pro společnost ČSA to byl terminál 4, který v květnu 2001 nahradil Budovu pro mezinárodní přílety (International Arrivals Building).

Zdroj: CC BY-SA 3.0 WikipedieSouvisející články