Výhody registrace u Flymeto
  1. Umíme se o vás během cesty postarat.
  2. Generátor nejlevnějších letenek.
  3. Silný zákaznický servis.
 Tvořte svoje itineráře
 Sdílejte nabídky s přáteli
 Mluvíme vaším jazykem
 Pohodlné hledání
 1.5 milionů hotelů do 10s
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Miami

Mezinárodní letiště v Miami anglicky Miami International Airport (IATA: MIA, ICAO: KMIA) je mezinárodní letiště ve městě Miami na Floridě. Nachází se v nepřičleněném území okresu Miami-Dade a slouží jako primární mezinárodní letiště pro oblast jižní Floridy. Současně představuje hlavní letecké zařízení pro spojení Spojených států se zeměmi Latinské Ameriky.

Miami International Airport patří mezi jedno z nejvytíženějších letišť na světě, o čemž svědčí fakt, že zde ročně odbaví přes 30 milionů cestujících. Toto největší floridské letiště je druhou hlavní vstupní bránou pro zahraniční návštěvníky USA. Rozsáhlá síť mezinárodních letištních spojů zahrnuje nonstop lety do více než sedmdesáti světových měst v Severní a Jižní Americe, Evropě i Asii.

Letiště patří mezi hlavní letecké uzly společností American Airlines, která je jedním z největších letových dopravců na světě, a Executive Airlines. Pro své charterové lety je využívá též společnost Miami Air. V nákladní letecké dopravě je pak základnou pro firmy UPS Airlines a FedEx Express.

Letiště má tři terminály: North (Sever), Central (Střed) a South (Jih) se šesti odletovými halami. Všechny terminály odbavují vnitrostátní i mezinárodní lety. Terminál Sever je určen téměř výlučně pro cestující společností American Airlines a American Eagle. Nejnovější odletovou halou je Concourse J, jež byla dokončena v roce 2007.

V poměrně nevelké vzdálenosti od tohoto letiště se nachází Letiště Fort Lauderdale-Hollywood, které poskytuje rovněž mezinárodní dopravu. Letiště Opa-Locka a Kendall-Tamiami, jež leží na území mimo aglomeraci, zajišťují především leteckou dopravu uvnitř oblasti Miami.

Zdroj: CC BY-SA 3.0 WikipedieSouvisející články