Výhody registrace u Flymeto
  1. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.
  2. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
  3. Umíme se o vás během cesty postarat.
 Pohodlné hledání
 Tvořte svoje itineráře
 500 milionů letů do 10s
 Prodávejte vlastní zájezdy
 1.5 milionů hotelů do 10s
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Chongqing

Chongqing Jiangbei International Airport ( IATA : CKG , ICAO : ZUCK ) se nachází v Yubei District of Chongqing, Čínské lidové republiky. V roce 2014 získala třetí místo v kategorii “Nejlepší letiště v rozmezí 25 až 40 milionů cestujících” mezi International Airports. Letištní kód letiště IATA, CKG, je založen na bývalém románském názvu města, Chungking. Letiště Jiangbei je také 72hodinovým tranzitním bezvízovým letištěm pro cizince z mnoha zemí.

Nachází se 19 km (12 mi) severně od centra města Chongqing, letiště je hlavním leteckým uzlem leteckých společností v západní Číně, včetně společností China Express Airlines, China Southern Airlines, Chongqing Airlines, Sichuan Airlines, Shandong Airlines a China West Air. Chongqing je zaměření město Air China a Hainan Airlines.

Letiště má tři terminály: Terminál 2 sloužící vnitrostátním letům a Terminál 3A jiné vnitrostátní lety a všechny mezinárodní lety, zatímco terminál 1 je v současné době uzavřen.

Pokud jde o osobní dopravu, letiště Jiangbei bylo devátým nejrušnějším letištěm v celostátním měřítku v roce 2016, kde bylo 35.888.819 cestujících s meziročním nárůstem 10,8 procenta. Na letišti bylo v roce 2016 na letištích osmé nejvytíženější letiště a na desátém nejrušnějším letišti nákladní dopravu v Číně.

Zdroj: Wikipedia



Související články