Výhody registrace u Flymeto
  1. Garance nejlevnějšího nákupu.
  2. Silný zákaznický servis.
  3. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Sdílejte nabídky s přáteli
 Tvořte svoje itineráře
 500 milionů letů do 10s
 Pohodlné hledání
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

(ZTH)

Zážitková dovolená na Zakynthosu, víte co zde navštívit?

Zakynthos – to je azurové moře, bělostná pláž, jeskyně opředené tajemstvím, potápění s karetou obrovskou a další. Na Zakynthosu můžete strávit nádhernou dovolenou. Víte, co zde musíte rozhodně navštívit?

Přírodní lázně Xigia

Přírodní sirné lázně Xigia ucítíte díky síře na dálku. Leží na severní části ostrova, s oblázkovou pláží, teplota vody není nijak regulovaná a voda má okolo 18 stupňů Celsia.

Úžasnou vyhlídku Bóchali

Vesnička Bóchali se rozkládá pod ruinami benátské pevnosti. Díky unikátní poloze je odtud nádherný výhled na hlavní město Zante, celou zátoku. Najdete zde přírodní divadlo, námořní muzeum a kostel Agios Georgios Filikon.

Plovoucí ostrovy Strofády

Dva ostrovy Stamfáni a Árpya jsou v nadmořské výšce 10 m.n.m. a vypadají, jako by plavaly na hladině moře. Nedaleko odtud se nachází nejhlubší příkop ve Středozemním moři – Inousská propadlina, hluboká 4,5 km. Strofády obývají tisíce ptáků a žije zde desítka obyvatel. Z památek vás zaujme opevněný byzantský klášter sv. Dionýsia.

Domov karet obrovských Marathonisi

Na jihovýchodě ostrova Zakynthos leží ostrůvek Marathonisi, který je oblíbené místo karety obrovské. Na pláž poblíž Laganasu každý rok připlouvají klást svá vejce. V období líhně jsou zde přísná opatření, aby se zachránilo co nejvíce mláďat. Některá místa na plážích jsou uzavřena, omezuje se veřejná doprava i umělé osvětlení. Zakynthos je jedno z míst na zemi, kde si můžete s těmito obry zaplavat.

Modré jeskyně

Nádherné místo, odkud se vám nebude chtít vracet. To jsou modré jeskyně, vápencové útesy bizarních tvarů, které díky hře světla září v odstínech modré. Z přístavu Ág. Nikólaos Volimón, případně od majáku na mysu Skinári se můžete vydat na člunu tuto krásu prozkoumat. Můžete se dostat až do nitra jeskyně. Na výlet se vydejte hned ráno, kdy vám bude za zády vysvítat slunce.Související články

Tagy

Kategorie