Letenky

Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

(ZTH)

Odlet

Cestující

2

Do Drumhelleru za dinosaury
Velehory, jezera, lesy, poušť - toť bohatství divoké Kanady, v městečku Drumheller, sem se vydejte za zajímavou krajinou a do muzea věnovaného paleontologii, zejména dinosaurům. Všudypřítomné repliky dinosaurů značí, že jste právě vešli do muzea Royal Tyrell. Hned v první sál vám nabídce expozici zachovalých dinosauřích kostí, v další vás pak čeká obří kostra tyranosaura rexe. Zbytek muzea je rozděleno do několika částí podle jednotlivých období pravěku. Zjistíte, jak vypadal život od prvohor až po příchod člověka a dobu ledovou.
Číst více..

Zážitková dovolená na Zakynthosu, víte co zde navštívit?

Od: #flymeto   |   22. června 2016

Zakynthos – to je azurové moře, bělostná pláž, jeskyně opředené tajemstvím, potápění s karetou obrovskou a další. Na Zakynthosu můžete strávit nádhernou dovolenou. Víte, co zde musíte rozhodně navštívit?

Přírodní lázně Xigia

Přírodní sirné lázně Xigia ucítíte díky síře na dálku. Leží na severní části ostrova, s oblázkovou pláží, teplota vody není nijak regulovaná a voda má okolo 18 stupňů Celsia.

Úžasnou vyhlídku Bóchali

Vesnička Bóchali se rozkládá pod ruinami benátské pevnosti. Díky unikátní poloze je odtud nádherný výhled na hlavní město Zante, celou zátoku. Najdete zde přírodní divadlo, námořní muzeum a kostel Agios Georgios Filikon.

Plovoucí ostrovy Strofády

Dva ostrovy Stamfáni a Árpya jsou v nadmořské výšce 10 m.n.m. a vypadají, jako by plavaly na hladině moře. Nedaleko odtud se nachází nejhlubší příkop ve Středozemním moři – Inousská propadlina, hluboká 4,5 km. Strofády obývají tisíce ptáků a žije zde desítka obyvatel. Z památek vás zaujme opevněný byzantský klášter sv. Dionýsia.

Domov karet obrovských Marathonisi

Na jihovýchodě ostrova Zakynthos leží ostrůvek Marathonisi, který je oblíbené místo karety obrovské. Na pláž poblíž Laganasu každý rok připlouvají klást svá vejce. V období líhně jsou zde přísná opatření, aby se zachránilo co nejvíce mláďat. Některá místa na plážích jsou uzavřena, omezuje se veřejná doprava i umělé osvětlení. Zakynthos je jedno z míst na zemi, kde si můžete s těmito obry zaplavat.

Modré jeskyně

Nádherné místo, odkud se vám nebude chtít vracet. To jsou modré jeskyně, vápencové útesy bizarních tvarů, které díky hře světla září v odstínech modré. Z přístavu Ág. Nikólaos Volimón, případně od majáku na mysu Skinári se můžete vydat na člunu tuto krásu prozkoumat. Můžete se dostat až do nitra jeskyně. Na výlet se vydejte hned ráno, kdy vám bude za zády vysvítat slunce.

Letenky do oblíbených destinací

Letenky obsahují všechny poplatky a taxy vyjma příplatků za zavazadla navíc.


comments powered by Disqus

Tagy

Kategorie