Letenky

Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Chengdu (CTU)

Odlet

Cestující

2

Ostrov Mauricius

Zavítejte na jihozápad Číny - do města Chengdu

Od: #flymeto   |   16. ledna 2016

Je hlavním městem provincie Sečuan, jež je proslavená svou vynikající gastronomií. Neodmyslitelnou součástí života místních obyvatel jsou zahrady, čajovny i bohatý kulturní život.

Ve městě uvidíte několik zajímavých buddhistických a taoistických chrámů, nádherných parků a hrobů zdejších významných panovníků. Zajímavý je i místní klášter Wenshuyuan, jež je sídlem sichuanské čchanové sekty a je zasvěcen bohu moudrosti Wenshuovi.

Významnou památkou města je i došková chýše Du Fua, která dříve patřila nejslavnějšímu básníkovi dynastie Tang. Zde se také nachází muzeum, které návštěvníkům přiblíží básníkův život.

Prohlédněte si i hlavní taoistický chrám Qingyanggong z 9. stol., kde je asi nejzajímavějším objektem pavilon Bagua, který je podepřen kamennými pilíři s 81 draky, kteří obklopují sochu zakladatele taoismu Laoziho.

Odpočinek najdete v nejkrásnějším Lidovém parku v Chengdu, který celoročně nabízí příjemnou atmosféru mezi rozkvetlými květinami a jezírky.

Jedna z největších turistických atrakcí celé oblasti se nachází asi jen 10 km odsud, je to světoznámá chovná stanice pandy velké. Sídlí zde i vědecký institut, který se zabývá především navrácením pand do volné přírody. Ač jsou tito černobílí medvídci méně aktivní a většinu času tráví pojídáním bambusových výhonků, nenechte si ujít jedinečnou šanci tato nádherná zvířata spatřit na vlastní oči a vydejte se s leteckou společností KLM na nezapomenutelnou dovolenou do Číny!

U nás zakoupíte nejlevnější letenky, proto si již dnes rezervujte své místečko v letadle a vydejte se vstříc dobrodružství!

Letenky do oblíbených destinací

Letenky obsahují všechny poplatky a taxy vyjma příplatků za zavazadla navíc.


comments powered by Disqus

Tagy

#asia 

Kategorie