Výhody registrace u Flymeto
  1. Umíme se o vás během cesty postarat.
  2. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
  3. Dostaneme vás bezpečně zpátky domů.
 Mluvíme vaším jazykem
 500 milionů letů do 10s
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Sdílejte nabídky s přáteli
 Pohodlné hledání
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Chengdu (CTU)

Zavítejte na jihozápad Číny - do města Chengdu

Je hlavním městem provincie Sečuan, jež je proslavená svou vynikající gastronomií. Neodmyslitelnou součástí života místních obyvatel jsou zahrady, čajovny i bohatý kulturní život.

Ve městě uvidíte několik zajímavých buddhistických a taoistických chrámů, nádherných parků a hrobů zdejších významných panovníků. Zajímavý je i místní klášter Wenshuyuan, jež je sídlem sichuanské čchanové sekty a je zasvěcen bohu moudrosti Wenshuovi.

Významnou památkou města je i došková chýše Du Fua, která dříve patřila nejslavnějšímu básníkovi dynastie Tang. Zde se také nachází muzeum, které návštěvníkům přiblíží básníkův život.

Prohlédněte si i hlavní taoistický chrám Qingyanggong z 9. stol., kde je asi nejzajímavějším objektem pavilon Bagua, který je podepřen kamennými pilíři s 81 draky, kteří obklopují sochu zakladatele taoismu Laoziho.

Odpočinek najdete v nejkrásnějším Lidovém parku v Chengdu, který celoročně nabízí příjemnou atmosféru mezi rozkvetlými květinami a jezírky.

Jedna z největších turistických atrakcí celé oblasti se nachází asi jen 10 km odsud, je to světoznámá chovná stanice pandy velké. Sídlí zde i vědecký institut, který se zabývá především navrácením pand do volné přírody. Ač jsou tito černobílí medvídci méně aktivní a většinu času tráví pojídáním bambusových výhonků, nenechte si ujít jedinečnou šanci tato nádherná zvířata spatřit na vlastní oči a vydejte se s leteckou společností KLM na nezapomenutelnou dovolenou do Číny!

U nás zakoupíte nejlevnější letenky, proto si již dnes rezervujte své místečko v letadle a vydejte se vstříc dobrodružství!

Populární kombinace letůSouvisející články

Tagy

Kategorie