Výhody registrace u Flymeto
  1. Silný zákaznický servis.
  2. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
  3. Umíme se o vás během cesty postarat.
 500 milionů letů do 10s
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Mluvíme vaším jazykem
 Pohodlné hledání
 1.5 milionů hotelů do 10s
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Bukurešť (OTP)

Zajímavým místem pro dovolenou jsou Karpaty

Rumunské Karpaty se dělí na Východní, Jižní a Západní. Nejrozsáhlejší jsou Východní Karpaty, které se rozkládají od severu země po řeku Dimbovita. Západní Karpaty se rozkládají mezi dvěma řekami – Somes a Dunají. Jižní Karpaty se rozkládají od řeky Dimbovita, až po Timis a Mehadicu. Jsou nejvyšším pohořím rumunských Karpat.

Chcete si odpočinout od ruchu velkoměsta? Pak jsou Rumunské Karpaty výhodnou volbou. Každoročně zde zavítají stovky turistů. Karpaty si zamilujete pro čistý vzduch, malebné prostředí, nádhernou krajinu. Zejména v Transylvánské oblasti má turistika obrovskou tradici. Je zde vybudována rozsáhlá síť kempů a horských chat. Turistické cesty jsou dobře označeny.

Mnoho lidí se kromě rumunského drákuly vyhýbají představám dovolené v Rumunsku. Můžete zde spatřit klenoty mezi jinými městy Evropy - Brasov, Sibiu či Sighisoara. Nedaleko Brasova stojí hrad Bran, který je národní památkou, považovanou za Drákulův hrad.

Rumunskou atrakcí je Transfagarašská silnice. Vede přes nejvyšší část Jižních Karpat a v roce 2009 ji v TV show Top Gear označili jako nejlepší a nejúžasnější silnici na světě. Jde o megalomanský projekt Nicolae Ceausesca, který silnici nechal vybudovat v rozmezí let 1970 až 1974. Dálnice je dlouhá 90 km a spojuje města Sibiu a Pitesti.

Vypravit se do Rumunska můžete letecky. na vás čekají. Ubytovat se můžete v celé řadě hotelů. Východní břehy jsou omývány černým mořem. Klima je zde kontinentální. V zimě nechybí sníh a v přímořských oblastech v zimě často prší. V létě jsou zde teploty okolo 40 stupňů Celsia. Například Bukurešť je v létě velmi suchá a horká. Nejlepším obdobím pro návštěvu je konec léta a začátek podzimu. Černé moře je v tuto dobu ještě teplé a nemůže vás překvapit sníh jako na jaře.Související články

Tagy

Kategorie