Letenky

Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Denver (DEN)

Odlet

Cestující

2

Svatby v Thajsku

Zajímají vás pueblové vesnice? Pak vyrazte do Ameriky!

Od: #flymeto   |   13. března 2016

Zejména v Coloradu najdete působivou pueblovou vesnici Cliff Palace v národním parku Mesa Verde. Velice fascinujícím vrcholem je zde stolová hora tyčící se do výšky 2500 m n.m., je pokrytá voňavým porostem borovic a je protkaná soutěskami, na kterých si v dávných dobách hledali nedobytný úkryt Indiáni kmene Ancestral Pueblans. Pohled na skalní obydlí ve skalních výklencích je velmi zajímavou podívanou. Do většiny pueblových vesniček vedla jediná přístupová cesta po dřevěných žebřících, kam se většinou dostanete pouze v doprovodu průvodce.

Cliff Palace byl postavený pod obrovským skalním převisem. Napočítáte zde 23 kiv a na dvěstě pokojů. Do vesnice se dostanete pouze s rančerem, na vrchol stolové hory vás zavede jen jedna úzká silnice, vyhlídkovou jízdu tak využijte ke kochání se krásnými scenériemi národního parku. Vyberte si ze dvou okruhů - Wetherill Mesa nebo Chapin Mesa. Za nejkrásnějšími a nejzachovalejšími památkami míří většina turistů právě do Chapin Mesa.

Park byl zařazen na seznam UNESCA jako Světové kulturní a historické dědictví. Rozsáhlou sbírku památek z Mesa Verde však najdete také v Národním muzeu v Helsinkách, kde si můžete prohlédnout bohatou expozici již zaniklé indiánské kultury čítající na šest set historických předmětů.

Ať zvolíte variantu poznat tyto vesnice na vlastní oči v Coloradu nebo jen z obrázků a ukázek předmětů ve finském Národním muzeu, vždy pro vás máme letenky za bezkonkurenční ceny. Rozšiřte si cestovatelský itinerář o další zajímavé lokality z celého světa.

Sledujte pravidelně naši rubriku a vyberte si pro letošní dovolenou to nejlepší místo na zemi!

Letenky do oblíbených destinací

Letenky obsahují všechny poplatky a taxy vyjma příplatků za zavazadla navíc.


comments powered by Disqus

Tagy

Kategorie