Letenky

Odkud

PRG (PRG)   VIE (VIE)

Kam

Kirkwall/Orkney Island (KOI)

Odlet

Cestující

2

Za tuleni na Orkney, jeden z nejkrásnějších ostrovů Skotska

Od: #flymeto   |   15. listopadu 2015

Ostrov Orkney leží na severu Skotska a je největší z orknejského souostroví, které se skládá ze 67 ostrovů.

Od pobřeží Skotska je odděluje průliv Pentland Firth. Na ostrov Orkney se dostanete trajektem z John O´Groatsu, anebo Scrabsteru na severu Skotska. Další a pohodlnější možností je využít národní letecké linky. Přistanete na letišti v hlavním městě největšího ostrova Orkney v Kirkwall.

Slunce a déšť se tu střídá tak rychle, že pestrobarevnou duhu přes celý ostrov spatříte i několikrát za den.

Nenechte si ujít návštěvu Skara Brae s vykopávkami vesnice z doby kolem 3000 př.n.l. podél krásné bílé písečné pláže.

Úzké středověké uličky hlavního města Kirkwall připomínají norská města. Celému městu dominuje překrásná katedrála. Udělejte si výlet na Wideford Hill (226 m n.m.), odkud se vám naskytne pěkný výhled na ostrov i na moře. Divoká skaliska střídají romantické pláže s jemným bílým pískem. Místo turistů se však na nich povalují roztomilí tuleni. Někteří tuleni za vámi při procházce budou hopsat, zejména pokud si budete pískat.

Podnebí je velmi mírné, i v létě zde převládají velmi příjemné teploty okolo 15 °C a v zimě průměrně okolo 5 °C.

Pokud neodoláte koupání či šnorchlování v moři, můžete si vypůjčit neoprén. Zdejší podmořský svět je opravdu bohatý a naprosto rozdílný od jižních moří. Milovníci rybolovu uvítají rybaření na Orkney zdarma.

Na ostrově se dochovala i řada tradičních řemesel. Zakoupte si zde ručně vyráběné dárky, nebo jen pozorujte místní při práci. Ve vesničce Evie se vyrábí Denise Dupres tašky, svetry a různé ozdoby z kvalitní ovčí vlny, v Sheila Fleet pak originální stříbrné šperky inspirované přírodou.

Rezervujte si včas a ušetřete spoustu peněz, Orkney můžete navštívit v kteroukoliv roční dobu a přesto zde vždy najdete mnoho míst, která stojí za vidění.


comments powered by Disqus

Tagy

Kategorie