Letenky

Odkud

PRG (PRG)   VIE (VIE)

Kam

Bangkok (BKK)

Odlet

Cestující

2

Za sluncem v zimě do Thajska

Od: #flymeto   |   22. července 2019

Pokud milujete slunce a chcete si ho dopřát i v zimě, určitě byste se měli vydat do tropického ráje. Poznejte na vlastní kůži Thajsko společně s námi. Vydejte se thajské ostrovy, kde stále objevíte panenské pláže, které vám nabídnou soukromí a úplný relax. Obecně zde platí, že pokud se chcete vyhnout davům turistů, zamiřte na menší ostrůvky a zcela vynechejte letoviska na pobřeží.

Pláže jako z obrázků

Zdejší pláže si vychutnáte nejlépe s drinkem z čerstvě vydlabaného kokosu. Měkké, bílé písky, průzračně čisté modré moře, chladivý mořský vánek a ohnuté palmy můžete očekávat na většině pláží v Thajsku. Ty nejkrásnější náleží ostrovům, kterých má Thajsko neskutečných 1 403 a na většinu z nich se dopravíte lodí. Takže je tu pro každého šance si ulovit svůj ráj na zemi jen pro sebe.

Thajská kuchyně

Pravou chuť thajského jídla naleznete jenom zde a na chuť, kterou znáte z našich bister zapomeňte. Místní kuchyně je vyhlášená po celém světě a nepochybně překoná vaše veškerá očekávání. Vůně, které zaútočí na vaše čichové smysly vám nedovolí, abyste neochutnali všechny dobroty, které Thajsko nabízí. Častou ingrediencí bývá kuřecí a vepřové maso, čerstvé nalovené krevety a přílohou je rýže, nebo rýžové nudle. Na odvážlivce zde čekají v pouličních stáncích netradiční jídla, třeba v podobě různě upraveného exotického hmyzu. A pokud dostanete chuť ochutnat thajské národní jídlo, tak se poobhlídněte po Phat tai (pad thai), což jsou široké rýžové nudle s tofu, vajíčkem a krevetami.

Flymeto - Plovoucí trh Damnoen Saduak nedaleko Bangkoku.

Flymeto - Prodejce thajských nudlí

Flymeto - Chinatown, uliceYaowarat, Bangkok, Thajsko

Flymeto - Gibbon (Nomascus leucogenys) ve volné přírodě v Národním parku Keangkrajarn, Thajsko

Úsměv na každém kroku

Úsměv na tvářích místních obyvatel je důkazem toho, že vstřícnost, pokornost a přátelskost je hluboko zakořeněná v mentalitě Thajců. I díky tomu je Thajsko nazýváno “země úsměvů”. Nelekejte se, když vás někdy chytí kolem ramen nebo za ruku. Thajci využívají kontaktu jako formu dorozumívání při jazykové bariéře, aby vás dovedli na dané místo. Pro Evropany to zcela není typické chování, ale po chvíli si zvyknete a naladíte se na stejnou přátelskou vlnu. Mladí Thajci však častokrát už umí dobře anglicky a díky jejich povaze se často stane, že vás pozvou domu na i na malé občerstvení.

Thajské masáže

Jet do Thajska a nedopřát si tradiční thajskou masáž by byla opravdu velká škoda. Konkurence je tady tak veliká, že se s nabídkou masáže setkáte na každém rohu a ceny začínají na 120 Kč za půlhodinovou masáž. Vyhněte se však komerční masáži a zkuste však najít maséra používající starobylou masáž Nuad Borán (technika se spojením akupresury a jógy) a zjistíte, že není masáž jako masáž.

Příroda a výlety

34 500 čtverečních kilometrů, takovou plochu zabírají národní parky Thajska. Takže pokud dáváte přednost přírodě a pohledu na divokou zvěř, jednoznačně aspoň do jednoho z nich vyrazte. Za návštěvu určitě stojí národní park Kho Yai, třetí největší park v Thajsku. Tento stálezelený prales tvoří hornaté území, které zahrnuje i travnaté pláně, a to celé dohromady vytváří komplex, který je zaplněn velkým množstvím druhů ptáků a zvířat. Není výjimkou, že zde často zahlédnete ledňáčky a skákající gibony. A na závěr přidáváme i pár tipů, na které ostrovy zajít a užít si dokonalý pokoj. Naši favorit jsou ostrovy Koh Jum(někdy také nazývaný Koh Pu), Koh Tao, Koh Phavam a Koh Koot.


comments powered by Disqus

Tagy