Výhody registrace u Flymeto
  1. Silný zákaznický servis.
  2. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
  3. Garance nejlevnějšího nákupu.
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Pohodlné hledání
 Mluvíme vaším jazykem
 500 milionů letů do 10s
 1.5 milionů hotelů do 10s
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Bangkok (BKK)

Velká cena Francie v Le Mans
Evropa · Francie
13. května 2021 1 min čtení
Číst více..

Za sluncem do Thajska

Pokud milujete slunce a chcete si ho dopřát, určitě byste se měli vydat do tropického ráje. Poznejte na vlastní kůži Thajsko společně s námi. Vydejte se na thajské ostrovy, kde objevíte panenské pláže, které vám nabídnou soukromí a úplný relax. Obecně zde platí, že pokud se chcete vyhnout davům turistů, zamiřte na menší ostrůvky a zcela vynechejte letoviska na pobřeží.

Zdejší pláže si vychutnáte nejlépe s drinkem z čerstvě vydlabaného kokosu. Měkké, bílé písky, průzračně čisté modré moře, chladivý mořský vánek a ohnuté palmy můžete očekávat na většině pláží v Thajsku. Ty nejkrásnější náleží ostrovům, kterých má Thajsko neskutečných 1 403 a na většinu z nich se dopravíte lodí. Takže je tu pro každého šance si ulovit svůj ráj na zemi jen pro sebe. Úsměv na tvářích místních obyvatel je důkazem toho, že vstřícnost, pokora a přátelskost je hluboko zakořeněná v mentalitě Thajců. I díky tomu je Thajsko nazýváno “země úsměvů”. Nelekejte se, když vás někdy chytí kolem ramen nebo za ruku. Thajci využívají kontaktu jako formu dorozumívání při jazykové bariéře, aby vás dovedli na dané místo. Pro Evropany to zcela není typické chování, ale po chvíli si zvyknete a naladíte se na stejnou přátelskou vlnu. Mladí Thajci však častokrát už umí dobře anglicky a díky jejich povaze se často stane, že vás pozvou domu na i na malé občerstvení.

Thajsko a Covid

Thajsko ruší od 1. července povinnou karanténu pro všechny očkované turisty, kteří přijedou na oblíbený ostrov Phuket. Jde o zahájení pilotního projektu. Po delší pauze, kdy byl počet turistů v Thajsku značně omezený, na vás čeká nejen na Phuketu, ale v celém Thajsku znovuzrozená příroda a mnoho dalších překvapení.

Letenky z Prahy

ZEN Rooms Siripong Road

Thajská kuchyně

Pravou chuť thajského jídla naleznete jenom zde a na chuť, kterou znáte z našich bister, zapomeňte. Místní kuchyně je vyhlášená po celém světě a nepochybně překoná vaše veškerá očekávání. Vůně, které zaútočí na vaše čichové smysly, vám nedovolí, abyste neochutnali všechny dobroty, které Thajsko nabízí. Častou ingrediencí bývá kuřecí a vepřové maso, čerstvé nalovené krevety a přílohou je rýže, nebo rýžové nudle. Na odvážlivce zde čekají v pouličních stáncích netradiční jídla, třeba v podobě různě upraveného exotického hmyzu. A pokud dostanete chuť ochutnat thajské národní jídlo, tak se poohlédněte po Phat tai (pad thai), což jsou široké rýžové nudle s tofu, vajíčkem a krevetami.

Bangkok - Vydejte se s námi na dovolenou
Hledat

Nabízíme ještě levnější letenky a ubytování..

#Dějiny
Flymeto - Landmark wat thai, západ slunce v chrámu na Wat None Kum v provincii Nakhon Ratchasima Thajsko
Flymeto - Umělecká kultura Thai Tanec v maskovaném khon Benjakai v literatuře amayana, Thajsko
Flymeto - Sloni uctívají starou pagodu na Ayutthaya v Thajsku
Flymeto - Thailand, Phuket, James Bond Bay
Proč vycestovat do Asie s námi?
  1. Spolupracujeme s nejlepšími partnery v oblasti cestování.
  2. Umíme se o vás během cesty postarat.
  3. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
 500 milionů letů do 10s 1.5 milionů hotelů do 10s Mluvíme vaším jazykem

Thajské masáže

Jet do Thajska a nedopřát si tradiční thajskou masáž by byla opravdu velká škoda. Konkurence je tady tak veliká, že se s nabídkou masáže setkáte na každém rohu a ceny začínají na 120 Kč za půlhodinovou masáž. Vyhněte se však komerční masáži a zkuste však najít maséra používající starobylou masáž Nuad Borán (technika se spojením akupresury a jógy) a zjistíte, že není masáž jako masáž.

Příroda a výlety

34 500 čtverečních kilometrů, takovou plochu zabírají národní parky Thajska. Takže pokud dáváte přednost přírodě a pohledu na divokou zvěř, jednoznačně aspoň do jednoho z nich vyrazte. Za návštěvu určitě stojí národní park Kho Yai, třetí největší park v Thajsku. Tento stále zelený prales tvoří hornaté území, které zahrnuje i travnaté pláně, a to celé dohromady vytváří komplex, který je zaplněn velkým množstvím druhů ptáků a zvířat. Není výjimkou, že zde často zahlédnete ledňáčky a skákající gibony.

A na závěr přidáváme i pár tipů, na které ostrovy zajít a užít si dokonalý pokoj.

TIP

Naši favorité jsou ostrovy Koh Jum (někdy také nazývaný Koh Pu), Koh Tao, Koh Phavam a Koh Koot.

Často kladené dotazy o dovolené u moře v Thajsku

Kde koupit letenky do Thajska?

Nejvýhodnější lety z Prahy a Vídně můžete najít v našem online vyhledávači.

Jak dlouho trvá let do Thajska?

Průměrná doba letu z Prahy do Thajska, do Bangkoku, je 11 hodin 25 minut.

Vzdálenost z Prahy = 8.600 km.

Platí nějaká cestovní omezení v Thajsku?

Thajsko ruší od 1. července povinnou karanténu pro všechny očkované turisty, kteří přijedou na oblíbený ostrov Phuket. Jde o zahájení pilotního projektu. Po delší pauze, kdy byl počet turistů v Thajsku značně omezený, na vás čeká nejen na Phuketu, ale v celém Thajsku znovuzrozená příroda a mnoho dalších překvapení.

Populární kombinace letůSouvisející články

Tagy

Kategorie