Výhody registrace u Flymeto
  1. Garance nejlevnějšího nákupu.
  2. Silný zákaznický servis.
  3. Spolupracujeme s nejlepšími partnery v oblasti cestování.
 500 milionů letů do 10s
 Pohodlné hledání
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Tvořte svoje itineráře
 Prodávejte vlastní zájezdy
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Rio De Janeiro Intl (GIG)

Vzhůru do Amazonského pralesa

Amazonie – to je místo nekonečné zeleně, která není zdaleka lidmi prozkoumána. Toto místo ukrývá řadu živočichů a rostlin, které jsou doposud lidem neznámí. Můžete se zde setkat s domorodými kmeny nebo spatřit růžové delfíny.

Amazonie svět divů

Amazonský deštný prales je obrovským prostorem, který je pokryt obrovskou zelení a zaplněn mnoha živočichy. Funguje jako přírodní DNA banka. Žijí zde tisíce druhů zvířat. Například Anakonda, jeden z největších druhů zvířat na planetě či jaguár, kterého nemusíte spatřit, ale on vidí vás. Je největší kočkovitou šelmou amerického kontinentu, má velmi dobře vyvinutý čich a silný stisk zubů. Do Amazonie se můžete vypravit i na prohlídku piraní. Jsou poměrně nebezpečným živočichem, který dokáže zaútočit i na člověka, pokud je vyhladovělý.

Amazonka je nejvodnatější řekou světa. Její běžná šířka je 2 – 10 kilometrů, v období dešťů i 50 km, v ústí až 250 km. Její přesná hloubka změřena není, je to něco okolo 25 – 100 metrů.

Pralesní metropole Manaus

Manaus je město ležící v srdci Amazonie a její spojení se světem jsou obrovská letiště s terminály pro osobní i nákladní dopravu. Navštívit zde můžete budovu Opera Teatro Amazonas, jež je mohutnou a nepřehlednou stavbou s kupolí v neorenesančním slohu. Stojí zde také kopie slavné francouzské tržnice Les Halles zvaná Mercado Municipal. Denně jí projde 15 000 – 40 000 lidí. Nakoupíte zde čerstvé ovoce, zeleninu i rukodělné výrobky, šperky i výrobky z drahého dřeva. Manaus je považován za bránu do Amazonie, odkud zde vyrážejí turisté celého světa.

Nezapomeňte si u nás pořídit za nejvýhodnější ceny.Související články