Výhody registrace u Flymeto
  1. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
  2. Spolupracujeme s nejlepšími partnery v oblasti cestování.
  3. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.
 Pohodlné hledání
 1.5 milionů hotelů do 10s
 500 milionů letů do 10s
 Sdílejte nabídky s přáteli
 Tvořte svoje itineráře
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Rio De Janeiro Intl (GIG)

Vzhůru do Amazonského pralesa

Amazonie – to je místo nekonečné zeleně, která není zdaleka lidmi prozkoumána. Toto místo ukrývá řadu živočichů a rostlin, které jsou doposud lidem neznámí. Můžete se zde setkat s domorodými kmeny nebo spatřit růžové delfíny.

Amazonie svět divů

Amazonský deštný prales je obrovským prostorem, který je pokryt obrovskou zelení a zaplněn mnoha živočichy. Funguje jako přírodní DNA banka. Žijí zde tisíce druhů zvířat. Například Anakonda, jeden z největších druhů zvířat na planetě či jaguár, kterého nemusíte spatřit, ale on vidí vás. Je největší kočkovitou šelmou amerického kontinentu, má velmi dobře vyvinutý čich a silný stisk zubů. Do Amazonie se můžete vypravit i na prohlídku piraní. Jsou poměrně nebezpečným živočichem, který dokáže zaútočit i na člověka, pokud je vyhladovělý.

Amazonka je nejvodnatější řekou světa. Její běžná šířka je 2 – 10 kilometrů, v období dešťů i 50 km, v ústí až 250 km. Její přesná hloubka změřena není, je to něco okolo 25 – 100 metrů.

Pralesní metropole Manaus

Manaus je město ležící v srdci Amazonie a její spojení se světem jsou obrovská letiště s terminály pro osobní i nákladní dopravu. Navštívit zde můžete budovu Opera Teatro Amazonas, jež je mohutnou a nepřehlednou stavbou s kupolí v neorenesančním slohu. Stojí zde také kopie slavné francouzské tržnice Les Halles zvaná Mercado Municipal. Denně jí projde 15 000 – 40 000 lidí. Nakoupíte zde čerstvé ovoce, zeleninu i rukodělné výrobky, šperky i výrobky z drahého dřeva. Manaus je považován za bránu do Amazonie, odkud zde vyrážejí turisté celého světa.

Nezapomeňte si u nás pořídit za nejvýhodnější ceny.Související články