Výhody registrace u Flymeto
  1. Jsme solidní prodejci letenek, působíme na trhu od roku 2016.
  2. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
  3. Silný zákaznický servis.
 Mluvíme vaším jazykem
 Sdílejte nabídky s přáteli
 Pohodlné hledání
 500 milionů letů do 10s
 1.5 milionů hotelů do 10s
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Kigali (KGL)

Dovolená v Jihoafrické Republice
Afrika · JAR
18. května 2016 2 min čtení
Číst více..

Vzhůru do Afriky

Afrika, jak ji známe z českých médií, se jeví jako fakt divné místo. Války, diktátoři. Únosy, pytláci a občas nějaké to zvířátko, ovšem nejlépe upytlačené. A pak je tu Afrika ze zahraničních dokumentárních filmů, kde se lvi promenují ve zpomalených záběrech, jen si sáhnout. Ale jaká je Afrika doopravdy?

Tak předně není Afrika jako Afrika. Kontinent spolu sdílí něco přes padesát odlišných států obývaných mnoha různými etniky. Asi nemá cenu zdůrazňovat, že návštěva takového Jižního Súdánu zmítaného občanskou válkou nebude nejlepší nápad. Naštěstí se ale mezi africkými zeměmi najdou státy a státečky, které jsou pro první kontakt s Afrikou jako stvořené, a romantický výlet do Paříže také neposuzujeme podle toho, že na Ukrajině zrovna zuří válka.

Takže – už máte sbaleno, na nohách sandále a chcete do Subsaharské Afriky, kde jste ještě nikdy nebyli. Kde začít? Přibalili jste plavky? Jeďte do Senegalu. Na ten si někdy příště posvítíme z hlediska individuálního cestovatele, ale pro začátek stačí vědět, že je tam krásné moře a místní své zemi říkají Teranga, což v místním jazyce znamená pohostinnost. Parádní koupání a navíc i potápění najdete v Keňské Mombase. Po osvěžení v moři vyrazte na safari. Pokud nemáte rádi davy lidí, vyhněte se hlavní sezoně, kdy jsou národní parky v obležení džípů a autobusů plných turistů.

Kigali - Vydejte se s námi na dovolenou
Hledat

Nabízíme ještě levnější letenky a ubytování..

#Dějiny
Flymeto - Jordi Ramisa | istockphoto.com
Flymeto - rchphoto | istockphoto.com
Flymeto - Guenter Guni | istockphoto.com
Flymeto - Nicola Margaret | istockphoto.com
Proč vycestovat do Afriky s námi?
  1. Generátor nejlevnějších letenek.
  2. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
  3. Nabízíme více než 600 milionů letových kombinací.
 1.5 milionů hotelů do 10s Tvořte svoje itineráře Sdílejte nabídky s přáteli

Na koupání a národní parky není vůbec špatná ani Jihoafrická Republika, kde se ale nevyplatí příliš zdržovat ve velkých městech, která mohou být zejména po setmění poměrně nebezpečná. Možná vás stejně jako před lety mě překvapí, že naopak opravdu bezpečná země je navzdory své hrůzné historii Rwanda. Z afrických zemí, které jsem navštívil mi dokonce přišla bezkonkurenčně nejbezpečnější.

Přečtěte si také Michalovy zážitky z potápění se žraloky v JAR.

Pokud jste fanoušek ekoturistiky, návštěvu goril žijících v místních horách nemůžete vynechat, ovšem připravte se, že se trochu plácnete přes kapsu. To ostatně platí o celé Africe – pokud se zde budete pohybovat jako turista, levné to nebude.

Na africkém kontinentu je samozřejmě více “travel friendly” zemí, ale ty jmenované můžu doporučit z vlastní zkušenosti a slibuju, že se na ně v budoucnu na těchto stránkách zaměřím podrobněji. Garantuju vám, že na návštěvu Afriky budete vzpomínat mnohem déle, než na desátý all inclusiv pobyt ve sterilním hotelu kdekoli na světě. Ale pozor – o Africe koluje cestovatelské klišé, které říká, že kdo sem jednou zavítá, musí se pořád vracet. Vůbec nejhorší na tomhle omšelém bonmotu je fakt, že je pravdivý.Související články