Výhody registrace u Flymeto
  1. Hledáme nové možnosti poznání prostřednictvím cestování.
  2. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
  3. Spolupracujeme s nejlepšími partnery v oblasti cestování.
 Sdílejte nabídky s přáteli
 Tvořte svoje itineráře
 Pohodlné hledání
 500 milionů letů do 10s
 Prodávejte vlastní zájezdy
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Split (SPU)

Využijte ještě stále teplé letní dny ve Splitu!

Na plážích ve Splitu je vždy plno, není však divu, překrásné hebké pláže a průzračné moře je hlavním lákadlem turistů ze všech míst světa. Podmořský svět plný barev a typických mořských živočichů čeká na milovníky potápění.

Split ale také nabízí spoustu historických památek, které můžete během vaší dovolené navštívit. Nejznámější a nejzachovalejší stavbou je Diokleciánův palác. Prohlédněte si zde muzeum, chrám i katedrálu, nevynechejte ani skvostnou zvonici, pokud nemáte obavy z výšek.

Nevynechejte Vrchol Marjan s nejkrásnějším parkem ve Splitu, odkud se vám naskytne velkolepý výhled na město a přilehlé ostrovy.

Byla by škoda nenavštívit splitskou zoologickou zahradu. Leží na kopci Marjan společně s přírodovědným muzeem. Jedná se o jednu z nejmenších ZOO na světě. Spatřit můžete vlky, medvědy, divoká prasata, pávy, plameňáky, a další domácí zvířata, například králíky, morčata, kozy, apod.

Historická část města Trogir s malebnými uličkami, městskou radnicí a katedrálou sv. Vavřince, nabízí celodenní výlet po románských a renesančních památkách, kterých je zde opravdu nespočet.

Romantický výlet do národního parku Krka bude perlou vašeho pobytu v Chorvatsku. Jedinečné scenérie celého parku budou pro vás nádherným zážitkem. Uvidíte zde soustavu krasových vodopádů, jezera i říční kaskády. Skalnatá krajina, kterou protéká řeka Krka, skalní rokle i soutěsky. Součástí národního parku je také klášter Visovac uprostřed stejnojmenného jezera. Největším zážitkem budou při vaší procházce Skradinské vodopády padající z výšky až 46 metrů!

Vychutnejte si tu správnou atmosféru dávné historie bez zástupů zvídavých turistů a navštivte Kaštel Štaflič nedaleko města Trogir, poblíž Kaštel Stari stojí nejstarší stavba celé soustavy s názvem Kaštel Novi.

Dovolená na pláži za neskutečně nízké ceny za letenku čeká právě na vás! Rezervujte včas svá sedadla v letadle, a leťte za sluníčkem do Splitu.Související články

Tagy

Kategorie