Letenky

Odkud

PRG (PRG)   VIE (VIE)

Kam

Split (SPU)

Odlet

Cestující

2

Využijte ještě stále teplé letní dny ve Splitu!

Od: #flymeto   |   2. září 2015

Na plážích ve Splitu je vždy plno, není však divu, překrásné hebké pláže a průzračné moře je hlavním lákadlem turistů ze všech míst světa. Podmořský svět plný barev a typických mořských živočichů čeká na milovníky potápění.

Split ale také nabízí spoustu historických památek, které můžete během vaší dovolené navštívit. Nejznámější a nejzachovalejší stavbou je Diokleciánův palác. Prohlédněte si zde muzeum, chrám i katedrálu, nevynechejte ani skvostnou zvonici, pokud nemáte obavy z výšek.

Nevynechejte Vrchol Marjan s nejkrásnějším parkem ve Splitu, odkud se vám naskytne velkolepý výhled na město a přilehlé ostrovy.

Byla by škoda nenavštívit splitskou zoologickou zahradu. Leží na kopci Marjan společně s přírodovědným muzeem. Jedná se o jednu z nejmenších ZOO na světě. Spatřit můžete vlky, medvědy, divoká prasata, pávy, plameňáky, a další domácí zvířata, například králíky, morčata, kozy, apod.

Historická část města Trogir s malebnými uličkami, městskou radnicí a katedrálou sv. Vavřince, nabízí celodenní výlet po románských a renesančních památkách, kterých je zde opravdu nespočet.

Romantický výlet do národního parku Krka bude perlou vašeho pobytu v Chorvatsku. Jedinečné scenérie celého parku budou pro vás nádherným zážitkem. Uvidíte zde soustavu krasových vodopádů, jezera i říční kaskády. Skalnatá krajina, kterou protéká řeka Krka, skalní rokle i soutěsky. Součástí národního parku je také klášter Visovac uprostřed stejnojmenného jezera. Největším zážitkem budou při vaší procházce Skradinské vodopády padající z výšky až 46 metrů!

Vychutnejte si tu správnou atmosféru dávné historie bez zástupů zvídavých turistů a navštivte Kaštel Štaflič nedaleko města Trogir, poblíž Kaštel Stari stojí nejstarší stavba celé soustavy s názvem Kaštel Novi.

Dovolená na pláži za neskutečně nízké ceny za letenku čeká právě na vás! Rezervujte včas svá sedadla v letadle, a leťte za sluníčkem do Splitu.


comments powered by Disqus

Tagy

Kategorie