Letenky

Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Oslo (OSL)

Odlet

Cestující

2

Vypravte se do Norska

Od: #flymeto   |   22. dubna 2016

Oslo je hlavní a největší město Norska. Rozprostírá se při nejsevernějších březích zálivu Oslofjord a ze všech ostatních světových stran jej obklopují hvozdy a hory.Město bylo založeno v roce 1048 králem Haraldem III. Hardradou. Počet obyvatel Osla je kolem 530 000.

Architektonicky Oslo nepatří k nějak velkým zázrakům, ale přesto si ho stihnete zamilovat ze spousty jiných důvodů – například pro jeho čistotu, poklidné centrum, hezké domy, přístav, nízkou míru kapesních krádeží a kriminality vůbec, blízkost k přírodě a sportu, muzea, parky. Oslo nabízí spoustu zábavy a možnost poznání norské kultury.

Rozhodně nevynechejte památky

Muzeum Kon-Tiki - Jméno Kon-Tiki dostal vor, který byl vyroben z balzového dřeva. Proslavil se tím, že roku 1947 známý norský spisovatel Thor Heyerdahl společně s pěti dalšími muži přeplul vorem Kon-Tiki Tichý oceán. Plavba byla od jihoamerického pobřeží až do Polynésie a byla uskutečněná kvůli podpoře Heyeardalovi hypotézy o osídlení ostrovů Tichomoří. Vor byl vyroben za použití technologií, které pocházejí za dob Kryštofa Kolumba. Jeho název Kon-Tiki byl odvozen od původního jména indického boha Sluce, který se jmenoval Virakochy.

Muzeum Fram-V muzeu Fram je vystavena celá loď Fram, s kterou Roald Amundsen podnikl úspěšnou plavbu do Antarktidy. Tato událost vstoupila do historie, protože to bylo poprvé, kdy člověk poprvé stanul na jižním pólu. Bylo to těsně před Vánoci 14. prosince 1911. V muzeu můžete vidět původní loď Fram, ve které se můžete pohybovat a prohlédnout si všechna dostupná místa na lodi.

Holmenkollen-Nejenom v Lilehammeru je skokanský můstek, ale i Oslo má svůj, který dostal název Holmenkollen. V dnešní době se moc nevyužívá. Přes léto je napuštěn vodou a trénují zde akrobatičtí lyžaři skoky do vody. Byl dějištěm zimních olympijských her v roce 1952. Pro nadcházející mistrovství světa, které zde proběhne v roce 2011, Norové postavili nový skokanský můstek.

Rezervujte si včas. Jedinečná země jako z pohádky ve vás zanechá dojem.

Letenky do oblíbených destinací

Letenky obsahují všechny poplatky a taxy vyjma příplatků za zavazadla navíc.


comments powered by Disqus

Tagy

Kategorie