Výhody registrace u Flymeto
  1. Generátor nejlevnějších letenek.
  2. Garance nejlevnějšího nákupu.
  3. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
 Prodávejte vlastní zájezdy
 Pohodlné hledání
 Mluvíme vaším jazykem
 Sdílejte nabídky s přáteli
 Tvořte svoje itineráře
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Vídeň (VIE)

Vyměňte letos české hory za alpské lyžování (část II.)

Stejně jako Rakousko a Švýcarsko, je i Itálie a Francie rájem lyžařů. Jedinečné tratě a sjezdovky vám zaručí dny strávené milovaným lyžováním. Jistě si vyberete z našich tipů na lyžování v Evropě i vy!

Vyzkoušejte si na vlastní kůži stát na startu závodu Světového poháru mužů v obřím slalomu na slavné Gran Rise. V krásném italském lyžařském středisku Alta Badia v Jižním Tyrolsku se nachází trať Gran Risa, je dlouhá necelých 1,3 km a zdolává převýšení 448 metrů.

Na severu Itálie ve středisku Plose najdete sjezdovku Trametsch. Je 9 km dlouhá a příjemně členitá se zajímavým profilem, zdolává převýšení 1400 metrů. S trochou zručnosti Trametsch sjede i začínající lyžař. Ze sjezdovky je úžasný výhled na štíty Dolomit a Brixen.

V samém srdci Dolomit v údolí Val Gardena v Jižním Tyrolsku se nachází 10,5 kilometru dlouhá sjezdovka La Longia. Perfektní lyžování a také úžasné výhledy právě na Dolomity čekají zde jen na vás. Začátek tratě je na vrcholu Secedy, odkud spadá v mírných zatáčkách až k Cuca Saddle. Tohle lyžování stojí za to! Projíždí se kolem skal se zářivými vodopády a ledopády. Tuhle sjezdovku bez větších potíží zdolá každý lyžař.

Zasněžená Francie je nádherná

Sjeďte si slavné Vallée Blanche v Chamonix, to je snem snad každého lyžaře. Zde na vás čeká 20 km dlouhý sjezd volným terénem, kde trať klesá o 2700 výškových metrů. Výhledy jsou zde prostě nepřekonatelné. Uprostřed sjezdu se zastavte na čaj v horské chatě Requin Hut. Trať je sjízdná i pro středně pokročilé lyžaře.

Lyžování s dětmi

13 km dlouhý sjezd s převýšením 2205 metrů ve středisku Les 2 Alpes zdolá takřka každý lyžař i se svými dětmi. Tato jedna z nejdelších alpských tratí vede z nejvyššího bodu ledovce v nadmořské výšce 3500 m do malé vesničky Mont de Lans, která leží až pod úrovní zmiňovaného hlavního ubytovacího střediska Les 2 Alpes.

Letenky do Itálie i Francie rezervujte z tepla domova již nyní, užíjte si zimní dovolenou plnou lyžování v nádherné krajině! Nejlevnější letenky zakoupíte pouze u nás!

Populární kombinace letůSouvisející články

Tagy

Kategorie