Výhody registrace u Flymeto
  1. Silný zákaznický servis.
  2. Umíme se o vás během cesty postarat.
  3. Hledáme ty nejlepší kombinace letů.
 Pohodlné hledání
 Sdílejte nabídky s přáteli
 1.5 milionů hotelů do 10s
 Tvořte svoje itineráře
 Mluvíme vaším jazykem
Letenky
Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Vídeň (VIE)

Vyměňte letos české hory za alpské lyžování (část II.)

Stejně jako Rakousko a Švýcarsko, je i Itálie a Francie rájem lyžařů. Jedinečné tratě a sjezdovky vám zaručí dny strávené milovaným lyžováním. Jistě si vyberete z našich tipů na lyžování v Evropě i vy!

Vyzkoušejte si na vlastní kůži stát na startu závodu Světového poháru mužů v obřím slalomu na slavné Gran Rise. V krásném italském lyžařském středisku Alta Badia v Jižním Tyrolsku se nachází trať Gran Risa, je dlouhá necelých 1,3 km a zdolává převýšení 448 metrů.

Na severu Itálie ve středisku Plose najdete sjezdovku Trametsch. Je 9 km dlouhá a příjemně členitá se zajímavým profilem, zdolává převýšení 1400 metrů. S trochou zručnosti Trametsch sjede i začínající lyžař. Ze sjezdovky je úžasný výhled na štíty Dolomit a Brixen.

V samém srdci Dolomit v údolí Val Gardena v Jižním Tyrolsku se nachází 10,5 kilometru dlouhá sjezdovka La Longia. Perfektní lyžování a také úžasné výhledy právě na Dolomity čekají zde jen na vás. Začátek tratě je na vrcholu Secedy, odkud spadá v mírných zatáčkách až k Cuca Saddle. Tohle lyžování stojí za to! Projíždí se kolem skal se zářivými vodopády a ledopády. Tuhle sjezdovku bez větších potíží zdolá každý lyžař.

Zasněžená Francie je nádherná

Sjeďte si slavné Vallée Blanche v Chamonix, to je snem snad každého lyžaře. Zde na vás čeká 20 km dlouhý sjezd volným terénem, kde trať klesá o 2700 výškových metrů. Výhledy jsou zde prostě nepřekonatelné. Uprostřed sjezdu se zastavte na čaj v horské chatě Requin Hut. Trať je sjízdná i pro středně pokročilé lyžaře.

Lyžování s dětmi

13 km dlouhý sjezd s převýšením 2205 metrů ve středisku Les 2 Alpes zdolá takřka každý lyžař i se svými dětmi. Tato jedna z nejdelších alpských tratí vede z nejvyššího bodu ledovce v nadmořské výšce 3500 m do malé vesničky Mont de Lans, která leží až pod úrovní zmiňovaného hlavního ubytovacího střediska Les 2 Alpes.

Letenky do Itálie i Francie rezervujte z tepla domova již nyní, užíjte si zimní dovolenou plnou lyžování v nádherné krajině! Nejlevnější letenky zakoupíte pouze u nás!

Populární kombinace letůSouvisející články

Tagy

Kategorie