Letenky

Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Maastricht (MST)

Odlet

Cestující

2

Vodní hrad, zábavní park i vodopád, navštivte Belgii

Od: #flymeto   |   14. února 2020

Maastricht je nejstarší město Holandska ležící na břehu řeky Mázy. Zdejší památky jsou spojeny s vojenskou historií. Hlavním bodem města je historické náměstí Markt okolo radnice, staré církevní stavby, románský kostel Sint Servaas Basiliek a gotický kostel Sint Janskerk. Místní zvláštností a zajímavostí je nespočet parků, v jednom z nich - v Aldenhofparku, se nachází socha dobyvatele, který sem přinesl okupaci, tedy známého d’Artagnana.

V této krásné a zajímavé zemi - v Belgii, se jen pouhých 14 km od Maastrichtu v malé vesničce Rijkhoven nachází velmi rozsáhlý hradní komplex Alden Biesen. Vodní hrad byl založen již v 11. stol., a dnes patří k největším turistickým lákadlům v Belgii. Vydáte-li se sem na podzim, budete svědky úchvatné mezinárodní květinové slavnosti.

Pravidelně se na tomto místě konají proslulé festivaly, například Scottish weekend či International Storytelling Festival. Hradní komplex se také pyšní velmi rozlehlými zahradami, a kostelem.

Kromě této hradní památky, zamiřte také k nejznámějšímu belgickému vodopádu. Vodopády se nachází u obce Grand Coo, ačkoliv měří pouhých 15 m, je na ně krásná podívaná.

Místo je hojně navštěvované turisty, proto zde najdete mnoho výtečných restaurací i hotelů. Poblíž vodopádu se nachází zábavní park se spoustou atrakcí, kolotočů a rychlodráh.

I do Belgie máme nyní, poznejte kousek zajímavé historie této země, na kterou se vážou nádherné památky rozeseté po celém území státu. Naplánujte si včas vkusnou dovolenou či víkendový pobyt právě v Belgii, rezervace letenek s dostatečným předstihem se vám vyplatí! Letenky levně do Belgie i do celého světa zakupte také online!

Letenky do oblíbených destinací

Letenky obsahují všechny poplatky a taxy vyjma příplatků za zavazadla navíc.


comments powered by Disqus

Tagy

Kategorie