Vietnam je rozsáhlá země, která leží ve dvou podnebných pásech. Sever země je subtropický a jih tropický. Střídají se zde dva monzuny, zimní a letní, a ty mají velký vliv na rozdíl počasí mezi severem a jihem země. Nelze tedy jednoznačně určit jaké má Vietnam počasí.

Pro návštěvu severního Vietnamu jsou nejvhodnější měsíce říjen až duben. V těchto měsících bývá nejméně srážek a teploty jsou pro turistiku příznivé. Pouze v prosinci a lednu bývá v noci v některých oblastech velmi mrazivo.

Pokud se chystáme navštívit střední Vietnam, nejvhodnější doba pro dovolenou je leden až srpen. Plážové nadšence zde čekají teploty okolo 30°C a dešťových přeháněk by mělo být minimum. Naopak nejméně vhodný měsíc pro návštěvu středního vietnamu je říjen, ten je pro tuto oblast nejdeštivější.

Poslední a velmi oblíbená část Vietnamu je jih. Pro tuto oblast jsou typické průměrné teploty mezi 25 - 30°C celoročně. Vhodné měsíce pro návštěvu jsou od listopadu do května, kdy zde panuje období sucha a prší jen minimálně. Do října je zde pak období dešťů.

Počasí v Hanoji

Hlavní město Hanoj leží v severní části Vietnamu, v subtropickém podnebném pásu a počasí je zde ovlivněno dvěma monzuny. Střídá se zde období dešťů s obdobím sucha. Období dešťů trvá zhruba od dubna do září a období sucha od října do dubna. Vhodnými měsíci pro návštěvu Hanoje a severního Vietnamu jsou listopad a únor - duben. V měsíci prosinec a leden bývá někdy velmi chladno a teploty klesají až na 10°C.

Počasí v Da Nangu

Střední Vietnam a v něm hlavní destinace Da Nang mají výhodnou pozici. Počasí je zde kombinací severu a jihu. Po celý rok jsou zde teploty v průměru 30°C. Jedná se o oblíbenou oblast plážových milovníků. Nejméně vhodný měsíc pro návštěvu Da Nangu je říjen, kdy zde panují největší deštivé bouře.

Kdy letět do Vietnamu

Ideální období pro návštěvu Vietnamu neexistuje. Jelikož zde jsou tři oblasti s různým podnebím. Obecně lze říci, že pro návštěvu severu jsou vhodné měsíce říjen - duben. Pro návštěvu středního Vietnamu leden - srpen a pro návštěvu jihu země se doporučují měsíce listopad - květen.

Nejlevnější letenky do Hanoje v kontextu počasí

Graf popisuje minimální nalezené ceny letenek do Hanoje a jejich vývoj dle týdnů. Další údaje na grafu ukazují průměrné denní a noční teploty a úhrn srážek, jsou-li data k dispozici. Prokliknutím na jednotlivé sloupce v grafu získáte podrobnější aktuální údaje z vyhledávače.

Cena nejlevnější zpáteční letenky z Prahy do Hanoj v CZK

Tedy vidíte, které datum je pro odlet do Hanoje nejlepší vzhledem k vývoji počasí v destinaci a vzhldem k aktuální ceně letenky.

Nejlevnější letenky do Hanoje

Následující graf zobrazuje přehled nejnižších cen letenek do Hanoje v kontextu počasí. Prokliknutím na jednotlivé sloupce v grafu získáte podrobnější aktuální údaje z vyhledávače.

Cena nejlevnější zpáteční letenky z Vídně do Hanoj v CZK

Pokud chcete mít tento widget na svých stránkách, kontaktujte nás.

Co dál vědět o Vietnamu

Víte vše pro cestu do Vietnamu? Je čas vybrat letenku.

Vybrat letenku