V celém Vietnamu je celkem 22 letišť, z nichž pouze 15 se využívá pro civilní dopravu. Turistu budou nejvíce zajímat mezinárodní letiště, kam může přiletět přímo z Evropy. Těmito letišti jsou tři největší, letiště v severní Hanoji, letiště ve středním Da Nangu a letiště na jihu země v Ho Či Minově městě.

Seznam letišť

Letiště Noi Bai (HAN) v Hanoji je druhé největší a nejznámější ve Vietnamu. Od centra Hanoje je vzdáleno přibližně 30 km severně. Letiště je využíváno pro vnitrostátní i mezinárodní lety, které jsou branou do země. Nachází se zde dva terminály, jeden pro vnitrostátní a jeden pro mezinárodní lety. Mezi terminály jezdí pravidelně každých 10 - 15 minut autobus. Jelikož se před přesunem mezi terminály musí projít imigrační kontrolou, doporučený čas na přestup je minimálně 90 minut.

Letiště Ho Či Minovo město (SGN) leží v hustě osídlené oblasti 8 km od samotného centra města. Letiště do přístupné taxíkem nebo autobusovými linkami, které jezdí téměř každých 15 minut.

Letiště Da Nang (DAD) je třetí největší ve Vietnamu. Město leží ve středu země a využíváno je hlavně pro vnitrostátní lety, jelikož okolí města je oblíbenou plážovou destinací. Z letiště se lze pohodlně dostat pěšky, jelikož leží přibližně 2 km od samotného centra města.

Letiště Phu Quoc (PQC) leží v jižní části stejnojmenného ostrova. Letiště je vyčleněno z vízové povinnosti.

Letiště Nha Trang Cam Ranh (CXR) leží 40km od oblíbené jižní destinace Nha Trang. Na letiště se lze dostat taxíkem nebo autobusem, který jezdí co půl hodinu.

Letiště Con Dao (VCS) se nachází na ostrově Con Son a operuje lety nízkonákladových aerolinek.

Letiště Hue Phu Bai (HUI) se nachází jižně od bývalého hlavního města Hue. Nyní je to hlavní město centrálního Vietnamu.

Mezinárodní letiště Da Lat Lien Khuong (DLI) je čtvrté největší v centrálním Vietnamu a nachází se asi 30 km jižně od města Da Lat. Dostupné je taxíkem nebo kyvadlovou autobusovou dopravou.

Mezinárodní letiště Haiphong Cat Bi (HPH) se nachází v blízkosti města Hai Phong. Odbavuje převážně vnitrostátní lety.

Mezinárodní letiště Vinh (VII) leží v severní části země. Každoročně odbavuje více než 2 miliony cestujících.

Letiště Qui Nhon Phu Cat (UIH) leží 30 km severozápadně od města Qui Nhon v centrálním Vietnamu a je základnou vietnamského dopravce Bamboo Airways.

Letiště v Hanoji

Letiště Noi Bai v Hanoji je druhé největší a nejznámější ve Vietnamu. Od centra Hanoje je vzdáleno přibližně 30 km severně. Letiště je využíváno pro vnitrostátní i mezinárodní lety, které jsou branou do země. Nachází se zde dva terminály, jeden pro vnitrostátní a jeden pro mezinárodní lety. Mezi terminály jezdí pravidelně každých 10 - 15 minut autobus. Jelikož se před přesunem mezi terminály musí projít imigrační kontrolou, doporučený čas na přestup je minimálně 90 minut.

Letiště v Da Nangu

Letiště Da Nang je třetí největší ve Vietnamu. Město leží ve středu země a využíváno je hlavně pro vnitrostátní lety, jelikož okolí města je oblíbenou plážovou destinací. Z letiště se lze pohodlně dostat pěšky, jelikož leží přibližně 2 km od samotného centra města.

Co dál vědět o Vietnamu

Víte vše pro cestu do Vietnamu? Je čas vybrat letenku.

Vybrat letenku